Warty Warty komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Velmi čtivé, zajímavá zápletka i její rozuzlení. Dívka v ledu se mi ale líbila o trochu více. I tak kniha nezklamala.

04.11.2018 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Pro mě zatím nejméně zajímavá kniha ze série. I tak ovšem dobře napsaná, závěr zcela nečekaný a překvapivý.

16.06.2018 3 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Skvělá kniha, nemám co více dodat. Každý by si ji měl přečíst.

13.01.2018 5 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Naprosto dechberoucí detektivní příběh. Skvěle napsané, napínavé až do konce. Mohu jen vřele doporučit.

03.11.2017 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Výborná kniha, i když není na přečtení jednoduchá. Nutí člověka k zamyšlení.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Nezapomenutelná klasika. Skvělá kniha plná napětí.

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Humorný pohled na armádu a na válku. Kniha mě velice pobavila. Mohu jen doporučit.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Skvělá kniha, které nic nechybí. Styron je skvělý vypravěč. Rozhodně stojí za přečtení.

21.09.2017 5 z 5

Medová smrť Medová smrť Hanni Münzer

Musím říci, že za mě velké zklamání. Námět skvělý, provedení ale bídné. Vice méně jsem se musela donutit knihu dočíst. Knihu s takovým příběhem by bylo možné napsat mnohem napínavěji. Historické nepřesnosti bych ještě přešla, ale velké množství gramatických chyb (které se nedají připsat pouhému překlepu) se přejít nedá. S dnešními technickými prostředky nechápu, jak se tam takové množství chyb mohlo objevit. Rozhodně nemohu knihu doporučit, i když mě to moc mrzí.

15.08.2017 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha přečtena jedním dechem. Za mě jedna z těch, co chcete co nejdříve dočíst, protože jste zvědaví, jak to dopadne, a na druhou stranu nechcete, aby někdy skončila.

02.07.2017 5 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Určitě zajímavá a důležitá kniha. Myšlenky jsou jasně formulované do jakéhosi návodu, co dělat a nedělat, abychom neskončili v nesvobodném tyranském režimu. Na druhou stranu je ale vidět, že sám autor nikdy v takovém režimu nežil, a tak je jeho návod dost idealistický (těžko říct, jak odvážný by byl, kdyby mu vyhrožovali mučením a vyvražděním celé jeho rodiny).

27.02.2024 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Psáno neobvyklým stylem, místy to bylo zbytečně zdlouhavé, některé pasáže pak byly zbytečné úplně. Jinak ale případ sám je vcelku zajímavý, takže za přečtení určitě stojí.

21.08.2023 3 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Za mě dobře napsaná detektivka založená na známém případu vražd prostitutek v Londýně. Tím, že se dodnes neví, kdo všechny zločiny spáchal, je možné zakončit příběh, jak autor uzná za vhodné. Rozuzlení jsem nečekala, takže ideální.

22.05.2023 4 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Zajímavý příběh sériové vražedkyně. Stojí za přečtení, i když bych asi uvítala víc napětí. V podstatě člověk pořád čeká, jestli jí na přijdou nebo ne.

18.03.2023 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tohle není můj šálek kávy. Celý příběh je dost nerealistický a přeslazený. Těžko se věří, že by i sebelepší chlap zůstal s někým, kdo se k němu choval jako Quinn. Celkově to pro mě byla dost nesympatická postava.

20.02.2023 2 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Velmi zajímavé téma a vcelku dobře zpracované. Četlo se to velmi dobře, můžu jen doporučit.

12.01.2023 4 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo. Hlavní detektiv, alkoholik s osobními problémy taky není zrovna originální. Ale případ byl zajímavý, i když trochu přitažený za vlasy.

07.08.2022 3 z 5

Tři minuty do soudného dne Tři minuty do soudného dne Joe Navarro

Velmi zajímavé nahlédnutí do fungování FBI a dalších agentur a vyšetřování špionážních kauz. Zároveň je děsivé, co se kvůli touze pár lidí po penězích mohlo stát. Tentokrát jsme všichni měli štěstí.

09.07.2022 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Kdyby to nebyl příběh podle skutečných událostí, tak bych snad ani nevěřila, že se něco takového skutečně může stát, aniž by si toho někdo všiml a něco udělal. Přístup státních orgánů mi přijde neuvěřitelně liknavý a nepochopitelný. Trest pro tyranku pak vzhledem k tomu, co udělala, nepřiměřeně mírný. Kniha je hodně drsná, nic pro slabé povahy.

06.07.2022 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Námět je jistě zajímavý, ale jinak mě kniha nijak moc nezaujala. Popisy mi přišly takové povrchní a konec byl takový podivný. Četlo se to ale dobře, takže to nebyla úplně ztráta času.

06.06.2022 3 z 5