Chladnokrevně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dnes již klasická kniha Chladnokrevně vypráví reportážním stylem o bestiálním zločinu, který v roce 1959 otřásl Spojenými státy a k němuž došlo v zapadlé vesnici v Kansasu: dvojice mužů, kteří se každý z jiných důvodů dostali na šikmou plochu, tehdy povraždila čtyři členy farmářské rodiny. Autor se zabývá analýzou jejich motivů, sleduje průběh vraždy i následné detektivní pátrání a tento děsivý příběh přivádí až na samý závěr, když rekonstruuje potrestání zločinců smrtí. Capotův "román ze skutečnosti" vyšel poprvé v roce 1965 - a v té době rozpoutal v americké literatuře revoluci. Prolínáním dokumentaristického přístupu, podpořeného trpělivým sběrem autentického materiálu, s prozaickou dovedností a estetickým zřetelem totiž autor vytvořil dílo, které se stalo nejenom zneklidňujícím obrazem jednoho zločinu, ale především symbolickým poselstvím o odvrácené straně společnosti. Pro tvorbu usilující o věrné zachycení problémů a paradoxů moderního světa tak Capotova kniha otevřela zcela nové možnosti a stala se inspirací řady dalších literárních děl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540/chladnokrevne-540.jpg 4.4629
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

In Cold Blood, 1965


více info...
Nahrávám...

Komentáře (109)

Kniha Chladnokrevně

ZuzanaZ83
předevčírem

Taková asi povinnost pro všechny fandy true crime a thrillerů. Rozhodně zajímavý rozbor pachatelů i zákulisí obětí. Bohužel mě kniha dost málo vtáhla, četla jsem ji strašně dlouho a často mi utíkala pozornost.

sidonka
23. března

Zajímavá kniha, velmi pěkně vykreslený případ vraždy rodiny Clusterových z pohledu všech zainteresovaných, obětí, pachatelů vyšetřovatelů


Emma27
18. března

Zajímava kniha ,ale mě moc nenadchnula.

iveta3689
16. března

Nesdílím všeobecné nadšení z této knihy. Autorův styl je pro mě trochu těžkopádný. Dlouhé masy textu bez odstavců se mi špatně četly. Samotný příběh byl nastaven mnoha odbočkami a zbytečnými detaily.

boeink
27. února

Knihu jsem četla poprvé někdy v -nácti letech, kdy jsem postupně probírala mamčinu knihovnu, v době, kdy jsem přecházela od knížek pro děti a mládež ke knížkám pro dospělé. Nechápu, jak jsem se jí tehdy mohla prokousat, protože to teda není žádná lehká četba. No - asi právě proto.
Teď jsem si koupila nové vydání do své vlastní knihovny. Jde o klasické dílo, které v ní má právem své místo.

MMacicekk
14. února

Velmi čtivá kniha. Střídají se nejen úhly pohledů obětí i pachatelů, ale rovněž beletristické prvky s publicistickými a zároveň vás autor udržuje v napětí. Vzniklo tak nadčasové dílo, které položilo základy žánru „true crimi“, který se těší mezi čtenáři velké oblibě. Doporučuji.

Leona333
13. února

Tak tohle byl přesně můj šálek kávy. Silný, bez jediné kostky cukru a mléka na zjemnění. Prostě přímočarý příběh v celé své ,,nahotě." Od A až po Z, čtenáře provází absurdita i zoufalství lidí - obětí, tohoto zločinu.
Truman Capote, byl mistr faktů, které dokázal americké společnosti v knižní podobě, naservírovat opravdu velice ,,chladnokrevně..."
Doporučuji k přečtení.

sakro
12. února

U téhle knihy je jakýkoliv komentář zbytečný. Už je tady komentářů moc a mám strach, že bych nic nového, nebo originálního, nepřidal. Skvělá kniha, která se dočkala i filmového a televizního zpracování. Jednoznačně nejlepší je to z roku 1967. Viděl jsem několikrát, ale přesto kniha je kniha. Capotovy popisy akce samotné a myšlenkových pochodů hlavních postav patří v krimi literatuře určitě k tomu nejlepšímu. Prostě zcela oprávněně klasika a zlatý fond.

1