Warty Warty komentáře u knih

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Velmi napínavá a zajímavá kniha, možná trochu stroze napsaná. Ale i tak se čte velice dobře.

10.03.2019 4 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Skvělá kniha. Zpočátku jsem z ní byla trochu zmatená a chtěla ji odložit, ale jsem moc ráda, že jsem to neudělala. Příběh je sice v zásadě dost smutný, ale i tak stojí rozhodně za přečtení.

06.01.2019 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Opět skvělý příběh, skvělé zpracování a ještě lepší rozuzlení zápletky. Nesbo prostě znovu nezklamal. Doporučuji na 100 %.

02.10.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Začátek je prostě strhující, člověk nemůže přestat číst. Konec a rozuzlení mě však trošku popravdě zklamalo. Celkový dojem je ale i tak velmi dobrý a knihu můžu jenom doporučit.

29.06.2018 5 z 5

Sršeň létá v noci Sršeň létá v noci Ken Follett

I u téhle knihy autor prokázal své skvělé vypravěčské umění. Napínavé až dokonce, a to nejen díky špionážní tématice.

21.09.2017 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Velmi pěkně napsaná kniha. Zpočátku mi trochu trvalo se začíst, ale nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Můžu doporučit, zvláště milovníkům historie.

02.09.2017 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kniha se mi líbila, dobře se četla. Velice zajímavě napsané, nápaditá zápletka.

01.09.2017 4 z 5

Dravec Dravec Adam Barna

Velice napínavá kniha. Trochu ovšem děsivá, pro někoho, kdo studuje vysokou školu v Brně :-)

18.08.2017 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Takové příjemné letní čtení. Nenadchne, ale ani neurazí :-)

18.08.2017 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jelikož jsem jako první přečetla poslední díl (Žízeň), byla jsem z knihy trochu zklamaná. I tak ale myslím, že je to dobrá kniha, napínavá až do konce, rozuzlení nečekané. Hold příště budu muset začínat prvním dílem :-D

19.07.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dobrá kniha, ale nijak extra uchvacující :-) Takové pohodové letní čtení. Nemůžu souhlasit s těmi, kterým připadalo, že je složité se v množství postav orientovat. Mně to žádné problémy nedělalo, naopak si myslím, že to bylo zajímavé, sledovat příběh očima několika postav.

07.07.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Zápletka dobrá, ale nelíbilo se mi, jakým způsobem to bylo napsané.

02.07.2017 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Taková oddychovka s ze začátku zajímavou zápletkou, která je ale posléze rozvinuta do takové jakési podivnosti. Neurazí, nenadchne.

16.02.2024 3 z 5

Nemocná Amerika: Lekce o zdraví a svobodě Nemocná Amerika: Lekce o zdraví a svobodě Timothy Snyder

Nikterak převratná myšlenka, že veřejné zdravotnictví je přínosnější než to soukromé založená na vlastních zkušenostech s oběma systémy. Čekala jsem asi trochu něco jiného.

12.02.2024 3 z 5

V pasti pohlaví: O politice, péči, sexu, násilí a postavení žen v Česku V pasti pohlaví: O politice, péči, sexu, násilí a postavení žen v Česku Silvie Lauder

Velmi dobře napsaná a vystihující společenské nastavení u nás. Kvituji, že kniha je založená na studiích a průzkumech, takže nejde jen o nějaké dojmy, ale doložené fenomény. Měl by si ji přečíst každý.

29.01.2024 5 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Vcelku milé překvapení. Příběh hezky ubíhal, napsané je to poměrně dobře, nechybělo přiměřené napětí. Rozhodně stojí za přečtení.

26.07.2023 4 z 5

Hovory s T. G. M. Hovory s T. G. M. Karel Čapek

Nebýt čtenářské výzvy, po knize bych asi nesáhla. Není to zrovna jednoduché čtení, ale zajímavé to nezesporu je.

04.12.2021 3 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Velice zajímavá zápletka s duchařskou tématikou, ale určitě bych to nenazvala hororem. Bylo to napínavé a příjemné čtení.

21.11.2021 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Přestože mám autora opravdu ráda, tohle se moc nepovedlo. Bylo to takové utahané, více méně nenapínavé. Zápletka super, ale její rozuzlení nic moc.

20.07.2021 3 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Velmi hezký příběh. Musím ale přiznat, že hlavní postava současné dějové linky mi byla vyloženě protivná svou zoufalou touhou po dítěti. Celkově se mi ale kniha docela líbila a určitě bych ji k přečtení doporučila.

21.04.2021 4 z 5