WaN635 WaN635 komentáře u knih

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Já to říkám pořád, radši si přečtu krimi plné nereálných vražd než takovouto pro mě emocionální ždímačku. Lidská krutost, zvěrstva mě prostě ničí. Nespravedlnost, nemorálnost, prostě odporné reálné vlastnosti lidí mě vždy rozsekají.
Kniha, i přes svou obsáhlost (sundala bych aspoň 50 stran) je prostě čtivá.
Líbí se mi, že autorka využívá každé drobnosti, aby měl i čtenář při čtení radost, že se něco hrdinům povedlo nebo se jim jen drobně zadařilo.

01.11.2023 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Kvalitní, napínavý thriller, ovšem taky byl celkem zdlouhavý a roztahaný. Konec byl zase moc rychlý a odfláknutý.
Já měla od začátku tip na vraha a ten se ukázal jako správný, komplice jsem netušila.
Adam mi byl od začátku nesympatický, nedospělý chlap, který mění svá rozhodnutí jak na běžícím páse.
Sarah byla profesionál a bylo to znát, ovšem jako manželka stála za prd ....

31.10.2023 4 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Musím zopakovat, co jsem už jednou napsala ,,jakto, že mi až dosud byl tento autor neznámý,,.
Tento případ byl děsivý, Tomášovi vzpomínky děj posouvaly a bylo mi z nich smutno (na druhou stranu traumatizující zážitek z dospívání určil jeho budoucí život a kariéru).
Případ pohřešované dívky (dívek) byl hrozivý, smrt dítěte mě vždy zasáhne.
Tomáš je borec, Eva taky.

Doufám, že autor píše další díl.....

29.10.2023 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Již minulý díl mi přišlo, že autor zvedl laťku a to ,,fest,, a čtvrtý díl byl snad ještě lepší.
Jak mi Eva ve dvojce lezla na nervy, tak teď jsem si ji oblíbila a těšila se na setkání s ní.
Tomáš se v životě již taky našel, v práci mu to klape. Tentokrát Tomáš řeší odporné vraždy s rasistickým podtextem, kde nějakou dobu tápe a Eva jako soukromý detektiv řeší problémy klientů a bilancuje vlastní život. Nakonec si vše sedne a dostaneme se k překvapivému závěru.
Mám před sebou díl pátý a doufám, že nebudu zklamána, a autor vydrží a laťku udrží.

28.10.2023 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Kniha byla tak reálná, jak dokáže skutečný život být. Myslím, že každý se už s takovým Petrem v životě setkal nebo sám chvíli Petrem byl (nemyslím problém alkohol). Petr dostal druhou šanci a tu chytil za pačesy.
Ostatní linky knihy se mi taky líbily, ale Kamilin příběh mě nebavil tak, jak Petrův.
Druhá kniha autora, co jsem četla a vím, že si rozumíme :) .

26.10.2023 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Bez mučení přiznávám, že toto byl pro mě zatím nejlepší díl série. Za mě neměl jediné hluché místo, Veroniky mi bylo sakra líto.

Tomášovi fandím, čím dál více, rozhodně nemá nikde na růžích ustláno.

24.10.2023 5 z 5

Zabít Alexe Crosse Zabít Alexe Crosse James Patterson

Po hodně dlouhé době jsem si přečetla svého kdysi oblíbeného Alexe Crosse.
Při čtení se mi vybavovala jeho rodina, rostoucí děti a zároveň jsem spolu s ním řešila případ únosu prezidentských dětí. Líbila se mi i linka s Rodinou a to většinou téma teroristů v knihách nevyhledávám.
Kniha byla napínavá, měla spád a brzy si Alexe zase přečtu.

24.10.2023 5 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

No, takže je to čtivé a ne že ne.
Zakousla jsem se do posledního dílu a přečetla jej za část odpoledne.
Ale opravdu jsem čekala více od ,,války klanů,, byla jsem zklamaná z toho, kdo shodil E do bazénu.
Bylo tam docela dost nelogičnosti a přehnanosti (domluvené sňatky dětí a dospělých....) .
Co mě naopak bavilo velmi, bylo odkrývání tajemství z minulosti. To bylo opravdu temné a děsivé.
Co této sérii nejde odepřít je čtivost, jinakost, svižnost a tajemnost.
Ráda jsem s touto sérií trávila čas, ovšem jsem ráda, že končí.....

22.10.2023 4 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

No, mám z toho takové rozporuplné pocity. Asi si umím představit, že by byla kniha kratší, přišla mi taková roztahaná.
Jako jinak příběh byl velmi napínavý, hlavní hrdinka byla fajn.
Kdo má rád thrillery bez pokračování, rozhodně ať sáhne po tomto kousku. Za konec, který jsem opravdu nečekala, přidávám hvězdu.

Helen Fields ovšem umí i lépe .....

21.10.2023 4 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Někdy přečtu v knize cca 15 stran a vím, že pro mě bude hodně těžké knihu přečíst.
No a někdy se v tomto prvním dojmu spletu a kniha se přede mnou rozvine a já ji prostě neodložím, ani kdyby já nevím co :-) .
Opravdu pěkný příběh, který se čte úplně sám.
Příběh je ze života, jednoduchý, bez náhlých zvratů, hysterických výlevů a má hezký konec.

18.10.2023 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Tak to nechápu, jak to, že mi tato série byla tak dlouho utajena ....
Nemám k tomu jedinou výtku. Četlo se mi to velmi dobře, příběh byl vyprávěn poutavě, pořád jsem se dozvídala něco nového.
Pointu a motiv vraha jsem odhalovala až s Tomášem a knihu jsem přečetla na jeden zátah.

Těším se na Polednici, případu, o kterém byla v tomto díle často zmínka.

16.10.2023 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Ach jo, to jsem si zase dala ....
Příběh dvou dospívajících dětí, mě chytil za srdce. Postupné rozkrývání příběhu mě drželo u čtení až do konce.
Při čtení jsem se chvílemi usmívala, chvílemi mračila (jak mi to postupně docházelo) a konec jsem proplakala.

14.10.2023 5 z 5

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Druhý díl se mi zdál snad ještě lepší než díl první.
Agentka Laurel a ranger Huck jsou skvělá ústřední dvojice.
Případ, který spolu tentokrát řeší je mimořádně náročný a podezřelých je více než dost.
Z Abigail mám husí kůži a nemám ji ráda.

Zaslouženě se tato série dostala do mých oblíbených, snad vyjde brzy další díl.

13.10.2023 5 z 5

Černý sršeň Černý sršeň Rob Sinclair

Druhý díl se mi líbil ještě více než díl předcházející. Byla jsem napnutá, i přes svou tloušťku, dej utíkal jako splašený.
Pořád přemýšlet komu věřit, a když věřit, tak jak moc, no prostě mi to sedlo.
Hlavního padoucha jsem neodhadla a je mi líto, jak dopadl případ, kterým tato kniha vlastně začala.
Ryker mi svou nesmrtelností velmi připomínal mého oblíbence Rakera a proto hodnotím 5 hvězdičkami.
Mrzí mě, že další příběh s Rykerem v češtině nevyšel a zřejmě už ani nevyjde.

10.10.2023 5 z 5

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

Bylo to takové roztahané, možná to mohlo mít cca o 100 stran méně a bylo by to lepší.
Moc krvavé a brutální, ale na Cartera to nemělo ani náhodou.

Chvílemi mi to přišlo takové nelogické, občas byl problém ve slovosledu v překladu.

Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická, zato Ramouter ano.

Pokud se mi dostane do rukou i druhý díl, asi si ho přečtu, ale že bych si kvůli tomu knihu kupovala, tam to zase ne.
Hodnotila bych 3 hvězdičkami, ale za to, že je to prvotina jednu hvězdu přidávám.

03.10.2023 4 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Ach jo, to byl zase nářez....
Tentokráte jsem se ani tak nezaměřila na samotný případ, ale na bolavou dětskou dušičku, která dospěla a stala se z ní statečná a úžasná ženská bytost. Josie je prostě neskutečná, pro mě skvělá ženská hrdinka, která přes nelehké dětství bojuje se svými nočními můrami a hlavně bojuje s nimi se ctí.
Jinak případ byl zajímavý, rozhodně ne tuctový, ráda čtu knihy, kde to ,,smrdí,, sektářstvím.

27.09.2023 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Nemohla, jako fakt jsem nemohla knihu odložit. (Dokonce jsem zapomněla, že mám jít s manželem do divadla...).
Madison v tomto díle byla vystavena své bolestivé minulosti, nespravedlnosti, ztrátě syna a své bývalé partnerky. Se vším se vypořádala nad očekávání, Nate zde byl upozaděn, za to byl ve správnou chvíli na správném místě.
Jsem zvědavá, a doufám, že další díl rozčísne problém s otcem Connorem.

24.09.2023 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Tak toto byl vstup do série jako hrom.....
Oba hlavní hrdinové byli v minulosti nespravedlivě uvězněni a tato nespravedlnost, která ovlivnila jejich životy, je jejich hnacím motorem.
Madison je mi obzvláště líto, umím si představit jak trpí ztrátou syna. A dokážu se vcítit i do averze Nata vůči policistům, i přesto,
že já mám policisty v knihách ráda za ,,hrdiny,, , špatně snáším, když je pachatelem policista.
Příběh samotný byl opravdu skvěle poskládaný, stupňující se napětí i postupné odkrývání příběhu mi sedlo.
Příběh Anny byl srdcervoucí, dokud nebylo jasno, jsem ji možná i chápala. Každopádně to, jak byl příběh vystavěn se mi fakt líbilo, knihu jsem neodložila, dokud jsem ji nedočetla.
Tak jdu se vrhnout na díl druhý, neboť mě zajímá vyvrcholení Madisonina příběhu, kde doufám, ne přímo ve šťastný, ale aspoň uspokojivý konec.

23.09.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Takže další série, ach jo ... a nejhorší na tom je, že mi hlavní hrdinové byli fakt sympatičtí. Příběh, tentokráte z hor, mi fakt sedl. Také chápu, proč někomu úplně pod nos nepůjde, ale mně romantické linky, různé formy oťukávání v knihách nevadí.
Těším se, až se vrhnu na pokračování příběhu.

20.09.2023 5 z 5

Jablko nepadlo daleko od stromu Jablko nepadlo daleko od stromu Vlastimil Vondruška

Nenadchne, neurazí. Opravdu rychlovka na jednu cestu autobusem z práce.
Plusy - nenáročné čtení, poměrně odsýpající se děj a mladý Oldřich.
Mínusy - přemoudřelá a protivná 10letá Ludmila, zapomnětlivost p. autora ohledně Vojtky (Adalberty) a dítěte (si říkám, že to je zrovna u Oty taková velká věc, aby se na ni zapomnělo).
Každopádně to patří k tomu lepšímu za poslední dobu, od p. Vondrušky.

18.09.2023 3 z 5