WaN635 WaN635 komentáře u knih

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Co napsat k samotné knize? Snad jen, že to bylo opravdu čtivé čtení, pro mě s neuvěřitelně šokujícím koncem. Normálně jsem na konci měla otevřenou pusu s nevěřícím výrazem na tváři. Autorka se s tím rozhodně nepáře, naopak to do nás sype opravdu pod tlakem.
Těším se na další pokračování a ještě abych nezapomněla ......musím vyzvednout obal knihy, ten je hodně silný.

12.07.2023 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Uff, to ale bylo chvílemi těžké čtení.....
A zároveň to mělo přeslazený konec, ale po tom, jak byli Anežka a Tomáš zkoušení životem to odpouštím.

U takovýchto knih mám ráda, když mě i něčím obohatí a zde se to splnilo do puntíku! Baťův Zlín a historie závodu byla super.

10.07.2023 5 z 5

S cejchem ďábla S cejchem ďábla Oldřiška Ciprová

Oddechovka na jeden večer. Příběh šlechtičny, která se vyžívá v týrání lidí a zvířat.
Ohodnotila bych 3 hvězdičkami, ale vzhledem k tomu, že mě kniha donutila si o paní Kateřině z Bechyně něco zjistit, přidávám jednu hvězdu navíc.

07.07.2023 4 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Velmi zdařilý thriller. A musím za sebe říct, že mně se přezdívky postav a jak s nimi autorka v knize pracovala líbilo. Sice trošku červená knihovna, ale proč ne. Příběh byl uvěřitelný, pěkně svištěl a dopadl k mému obrazu :) .
Budu se opakovat, v poslední době čtu převážně české autory a ještě mě ani jeden nezklamal.

04.07.2023 4 z 5

Co ukrývá jezero Co ukrývá jezero Barry Hutchison

Ach jo, po skvělé jedničce ještě o fousek lepší dvojka a nejhorší je, že trojka je v nedohlednu ....

Líbilo se mi to, pobavila jsem se slovními výměnami mezi policisty a vraha jsem si ke konci taky tipla správně.
Tož teď nezbývá než čekat a to čekání si zkrátit jinou knižní sérií.

04.07.2023 5 z 5

Rájem i peklem Rájem i peklem Otakar Batlička

Jednohubka do letadla :) . Svůj účel kniha splnila a cesta letadlem mi utekla, jak voda. Příběh se odehrává v Jižní Americe a dnešního náročného čtenáře již asi nenadchne, ale já si ho přečetla znovu po asi 25 letech a líbil se mi.

28.06.2023 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

V poslední době mám šťastnou ruku na výběr českých mladých autorů.
Vodnik velmi mile překvapil, líbila se mi zápletka i celkový spád knihy. Přečtu si i Klekanici.

23.06.2023 5 z 5

Krysta Krysta Petr Sagitarius

Jak řekl major Saran: ,,Kurva, do piči,, nemůžu jinak než dát za pět . Ostravsko je holt kraj rázovitý a mluva taktéž :) . Bez mučení přiznávám, že se mi po malém a rázném majorovi stýskalo. Tento díl se velmi povedl, doufám, že se brzy s Romanem, Lenkou, partičkou z Ostravy setkáme.
PS: chyběla mi Muška a její slovní přestřelky s Romanem.

20.06.2023 5 z 5

Na vlně 57 metrů Na vlně 57 metrů Otakar Batlička

Při čtení jsem se vrátila do časů mého dospívání, kdy jsem danou knihu již četla. Dá se říct, že všechny příběhy mi byli blízké a známé.
Kniha plná dobrodružných příběhů, které se nikdy neomrzí.

14.06.2023 5 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Líbí se mi styl autorky, kdy je příběh vyprávěn z více pohledů. Opět jsem se do příběhu položila a odložila až s poslední stránkou.
Příběh jedné neúplné rodiny s nefunkční matkou, obětavou sestrou a dospívajícím bratrem, který se stane obětí trestného činu.
Doporučuji :)

12.06.2023 4 z 5

Třinácté okno Třinácté okno Vlasta Dušková

Když mám pocit, že potřebuju vydechnout od vynalézavých a psychopatických vrahů, sahám po tomto druhu knih. A nebyla jsem zklamaná, i přesto, že Albínin smutný a těžký život nebyl procházkou růžovým sadem. Život se s ní nemazlil již od útlého dětství, postupně přicházely další kruté rány osudu. Otázkou je, zda-li i ona svou tvrdostí si sama někdy svůj život ještě více neztížila.

09.06.2023 4 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Překvapivě dobrá prvotina.
Přečetla jsem to na jeden zátah, pro mě to byla kvalitní jednohubka.
Líbilo se mi rozmotávat příběh, i to, jak byl příběh z různých pohledů postupně servírován. Třešničkou na dortu pro mě bylo, že konec jsem vůbec netipla.

06.06.2023 4 z 5

Vodní meloun Vodní meloun Marek Otta

Pozvolný začátek s výkresem postav se mi moc líbil. Zhruba do půlky knihy jsem si říkala, že to vlastně ani není detektivka a v tu chvíli se to zlomilo ..... ovšem ten zlom byl tak nečekaný, jakoby úplně vytržený z tempa knihy a následně další, že jsem si říkala, že se mi to ve finále přestalo líbit ( a to já mám velmi ráda drasťáky). Ale tady to bylo tak nějak nepřipravené a nelogické, no nevím ....
Ani nevím, jak hodnotit - začátek za pět a velmi divoký konec za jedna, tož dávám za tři.

28.05.2023 3 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Tak tahle kniha, to bylo něco....
Příběh Quinn a její rodiny byl neskutečně smutný, opravdu mě vzal za srdce.
Luc byl v tomto díle poněkud upozaděný, Ava byla hlavním tahákem knihy.
Bylo zde tolik zbytečně zemřelých a celkově příběh knihy pro mě byl vskutku depresivní.
A i přesto, že jsem knihu chtěla několikrát odložit a zpracovat to, tak jsem pokračovala až do šokujícího konce.
Nikde jsem se nedočetla, jestli bude série pokračovat, ale já věřím,že příběh Luca a Ave se nějak ukončit musí ...

27.05.2023 5 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Nejlepší díl série. Mělo to spád, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací o Maartenovi a v tomto díle mi velmi sedla i Sabina. Těším se na další díl.

25.05.2023 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Cate a Aiden Gascoigneovi jsou zachyceni na kameře, jak jedou po cestě k přátelům. Jsou spokojený manželský pár, ale o 10 vteřin později se jejich auto zřítí do rokle. Po pádu, který neměli šanci přežít, prostě zmizeli!

A od této chvíle jsem se do knihy zakousla tak, že jsem zoufale toužila vědět, co se stalo s Cate a Aidenem. Především proto, že každá nová informace znamenala novou záhadu.
David je v této knize opětovně pozoruhodně houževnatý a odhodlaný vyšetřovatel, tentokrát sice nedostal za každým rohem přes drž...., ovšem i tady si užije své.
Linka s Colmem taky gradovala, až k překvapivému konci.
Kniha je napsána ve strhujícím tempu i přes svou tloušťku nenudí ani chvilku, nemá téměř žádné hluché místo. Napětí a zvědavost mě drželo přilepené ke stránkám od začátku do konce a knihu doporučuji nejen milovníkům a věrným čtenářům příběhů s Davidem Rakerem, ale všem, kteří milují v příbězích nečekaná překvapení či zvraty.

10.05.2023 5 z 5

Čistič Čistič Paul Cleave

Po velmi podařeném Jezerním hřbitově jsem sáhla po další (poslední česky vydané) knize autora.
Opět jsem nebyla zklamána, právě naopak. Joe byl psychopat do morku kostí, s velmi černým smyslem pro humor a to se mi líbilo.
Kvituji pohled za strany sériového vraha.

Kniha mi připomněla Řezníka od Jennifer Hillier, kterou taky doporučuji k přečtení :-) .

05.05.2023 4 z 5

Jezerní hřbitov Jezerní hřbitov Paul Cleave

Musím jít s hodnocením proti proudu :-) .
Mně se příběh s Theodorem Tateem líbil, byl napínavý, děsivý, postupně se okrýval Theodorův příběh a tak to mám v knihách ráda.
Plus dávám i za černý humor a je mi celkem líto, že k dalšímu překladu série nedošlo.

03.05.2023 5 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Skvělé pokračování příběhu... Byla jsem napnutá, jak to s Billie dopadne, Robbie prokázal opět nesmrtelnost a holčičky nezklamaly.
Co napsat, snad jen, že se těším na další díl.

21.04.2023 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Nejnovější příběh s Lottie stal opravdu za to! Hrozně jsem se na Lottie a Boyda těšila a nebyla jsem zklamaná ani jedním slovíčkem, ba právě naopak, chtěla jsem číst pořád dál a dál.
Při čtení jsem byla napnutá jak kšandy a občas jsem si říkala, že bych rozhodně nechtěla být Lottiino dítě.
V poslední třetině knihy mi autorka téměř způsobila zástavu srdce, ale nakonec vše dopadlo jak má :)
Teď jen počkat na další díl, snad nebudeme čekat dlouho.

24.03.2023 5 z 5