WaN635 WaN635 komentáře u knih

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Tak tahle kniha, to bylo něco....
Příběh Quinn a její rodiny byl neskutečně smutný, opravdu mě vzal za srdce.
Luc byl v tomto díle poněkud upozaděný, Ava byla hlavním tahákem knihy.
Bylo zde tolik zbytečně zemřelých a celkově příběh knihy pro mě byl vskutku depresivní.
A i přesto, že jsem knihu chtěla několikrát odložit a zpracovat to, tak jsem pokračovala až do šokujícího konce.
Nikde jsem se nedočetla, jestli bude série pokračovat, ale já věřím,že příběh Luca a Ave se nějak ukončit musí ...

27.05.2023 5 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Nejlepší díl série. Mělo to spád, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací o Maartenovi a v tomto díle mi velmi sedla i Sabina. Těším se na další díl.

25.05.2023 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Cate a Aiden Gascoigneovi jsou zachyceni na kameře, jak jedou po cestě k přátelům. Jsou spokojený manželský pár, ale o 10 vteřin později se jejich auto zřítí do rokle. Po pádu, který neměli šanci přežít, prostě zmizeli!

A od této chvíle jsem se do knihy zakousla tak, že jsem zoufale toužila vědět, co se stalo s Cate a Aidenem. Především proto, že každá nová informace znamenala novou záhadu.
David je v této knize opětovně pozoruhodně houževnatý a odhodlaný vyšetřovatel, tentokrát sice nedostal za každým rohem přes drž...., ovšem i tady si užije své.
Linka s Colmem taky gradovala, až k překvapivému konci.
Kniha je napsána ve strhujícím tempu i přes svou tloušťku nenudí ani chvilku, nemá téměř žádné hluché místo. Napětí a zvědavost mě drželo přilepené ke stránkám od začátku do konce a knihu doporučuji nejen milovníkům a věrným čtenářům příběhů s Davidem Rakerem, ale všem, kteří milují v příbězích nečekaná překvapení či zvraty.

10.05.2023 5 z 5

Čistič Čistič Paul Cleave

Po velmi podařeném Jezerním hřbitově jsem sáhla po další (poslední česky vydané) knize autora.
Opět jsem nebyla zklamána, právě naopak. Joe byl psychopat do morku kostí, s velmi černým smyslem pro humor a to se mi líbilo.
Kvituji pohled za strany sériového vraha.

Kniha mi připomněla Řezníka od Jennifer Hillier, kterou taky doporučuji k přečtení :-) .

05.05.2023 4 z 5

Jezerní hřbitov Jezerní hřbitov Paul Cleave

Musím jít s hodnocením proti proudu :-) .
Mně se příběh s Theodorem Tateem líbil, byl napínavý, děsivý, postupně se okrýval Theodorův příběh a tak to mám v knihách ráda.
Plus dávám i za černý humor a je mi celkem líto, že k dalšímu překladu série nedošlo.

03.05.2023 5 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Skvělé pokračování příběhu... Byla jsem napnutá, jak to s Billie dopadne, Robbie prokázal opět nesmrtelnost a holčičky nezklamaly.
Co napsat, snad jen, že se těším na další díl.

21.04.2023 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Nejnovější příběh s Lottie stal opravdu za to! Hrozně jsem se na Lottie a Boyda těšila a nebyla jsem zklamaná ani jedním slovíčkem, ba právě naopak, chtěla jsem číst pořád dál a dál.
Při čtení jsem byla napnutá jak kšandy a občas jsem si říkala, že bych rozhodně nechtěla být Lottiino dítě.
V poslední třetině knihy mi autorka téměř způsobila zástavu srdce, ale nakonec vše dopadlo jak má :)
Teď jen počkat na další díl, snad nebudeme čekat dlouho.

24.03.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Musím upřímně říct, že 3 hvězdičky jsem dala hlavně za druhou polovinu knihy, kdy se konečně začalo něco dít. Do té doby mi to přišlo dost nudné a předvídatelné. Ve finále to dopadlo tak, jak bylo jasné asi od 5 strany, ovšem k cíli jsme došli cestou klikatou.
Upřímně jsem se na knihu těšila, neboť spojovala mou oblíbenou autorku a milovanou historii, ale za sebe musím říct že jsem četla od autorky už lepší knihy a to jako o hodně lepší.

15.03.2023 3 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Bylo to děsivé, bylo to zvrácené....., ale na druhou stranu velmi čtivé.
Když se člověk začte, nechce knihu odložit, i přesto, že se zde autor opět vyřádil. Já osobně sympatie ani jiné pohnutky k vrahovi necítila, z empatické osoby se stala odporná, krutá bytost.
Huntera i Garciu mám ráda, líbí se mi jejich myšlenkové pochody, to jak jsou spolu už sehraní a nezbývá mi než čekat na další případ UNTČ.

U srdce mě chytlo i věnování, kdo si přečte, kdo ví, jaké to je bojovat s vlastní hlavou, bude vědět......

13.03.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Komentář píšu ihned po dočtení knihy, neboť se mnou kniha neskutečně zamávala.
Od začátku mě příběh neskutečně pohltil, případ byl svým postupným odkrýváním opravdu děsivý. Musím na rovinu říct, že i přesto, že příběhy Vesnice i Stvůra byly výborné, tak tento díl naprosto předčil mé očekávání.
Předchozím dílům bylo čtenáři často vyčítáno, že se příběhy hodně zaobírají osobním životem Laury a Adama, ale upřímně právě oni byli pro mě tím hlavním tahákem knih.
A ne jinak to bylo i v tomto příběhu, kdy v pozadí případu vyvraždění rodiny, docházelo k postupnému obrušování hran mezi hlavními protagonisty.
Poslední třetina knihy mnou otřásla, konec knihy, dá se říct, jsem četla se slzami v očích.
Autorce děkuji za to, jak se se sérií vypořádala a ukončila ji, i přesto, že jsem opravdu smutná, jak to vlastně dopadlo.

10.03.2023 5 z 5

Ideální muž Ideální muž Julie Garwood

Po knize jsem sáhla, protože autorka je má oblíbená, když potřebuju vypnout a přečíst si něco nenáročného a zároveň, aby to nebyl brak.
Po přečtení knihy jsem se vlastně dozvěděla, že se jedná o sérii a to rovnou díl devátý :) .
No upřímně, z knihy jsem to vůbec nepoznala a knihu slupla jako jednohubku za necelý den.
Příběh sice předvídatelný, ale plynulý a dobře napsaný. Nenudila jsem se ani chvilku, naopak opravdu mě to bavilo (bodejť by ne, když agent FBI byl Ideální muž).

09.03.2023 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Knížku jsem vyhledala, poněvadž jsem shlédla upoutávku k filmu.
No nějak úplně nejsem nadšená, ale je pravda, že asi nejsem cílovka. Dala bych 4 hvězdičky, ale za neustále vrkajícího holoubka dávám jednu hvězdičku dolů.
Na odreagování to šlo, nakonec byla i zápletka.
Jestli budu pokračovat ještě nevím, možná až budu potřebovat zklidnit mysl, tak po pokračování sáhnu.

08.03.2023 3 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Josie je zpět a opět ve vrcholné formě. Příběh byl napsán ve strhujícím tempu, opravdu mi vyhovuje styl psaní autorky.
V tomto díle je Noah trošku v pozadí, což mi ze začátku vůbec nevadilo ( v minulém díle mi hrozně lezl na nervy), ale v postupném rozvíjení příběhu mi chyběl.

Co jsem opravdu kvitovala, byla spolupráce Josiina týmu a FBI.

Jo a abych řekla pravdu, líbí se mi i ta recyklovaná obálka Dívky beze jména.

07.03.2023 5 z 5

Anna Lucemburská: Kdo získá klíč k jejímu srdci? Anna Lucemburská: Kdo získá klíč k jejímu srdci? Hana Parkánová-Whitton

Pohádka postavena na reálných historických postavách.
Příběh se mi líbil a vzhledem k tomu, že o princezně Anně se toho moc neví, popustila autorka otěže své fantazie. Jak taky jinak, když princezna zemřela již ve věku 15let.
Těžce se žilo v dané době, a to nejen poddaným, ale i královským dětem, které byly často pouze figurkami na šachovnici rodičů.

04.03.2023 4 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Kdybych knihu nemusela občas rozdýchávat, přečetla bych ji na jeden zátah. Především u rozplétání Evina příběhu mi bylo úzko. Dozvěděli jsme se něco nového i o Cyrusovi a to, co o něm zatím už víme, se mi líbí.

U těchto sérií mě hrozně štve, že chci číst pořád dál a dál a knížky ještě nejsou v češtině vydány.

02.03.2023 5 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Líbilo se mi to, ale méně než díly předcházející.
Zamilovaný Dabert mi nevadil, ba právě naopak, přišlo mi, že je ještě zábavnější než jindy.
Příběh byl zajímavý, jen konec mi přišel trošku rychle uzavřen.

01.03.2023 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Pro mě osobně to byl nejlepší příběh Kate a Tristana (kvalit Eriky ovšem nedosahují).
Musím říct, že Bryndza prostě umí tyhle knihy opravdu vyšperkovat a promyslet.
Od začátku až do konce jsem se do knihy zabrala natolik, že jsem se ani nenadála a už končila. Vyvrcholení příběhu pro mě nebylo překvapením, pachatel byl na mém seznamu podezřelých nejvýše.

28.02.2023 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Velmi napínavá kniha. Ze začátku jsem měla trošku problém se začíst, ovšem když jsem se prokousala asi 70 stránkami, tak mě kniha pohltila natolik, že jsem ji nechtěla odložit.
Možný spoiler:
Simona jsem občas nechápala, říkala jsem si, proč to proboha dělá, Nathalie byla neskutečně psychicky ,, poškozená,, , Selina byla statečná a zároveň ji štěstí přálo a Ivany, jako matky, mi bylo velmi líto.
Od autorky si ještě nějaký další příběh ráda přečtu.

22.02.2023 5 z 5

V erbu lvice V erbu lvice Alena Vrbová

O Zdislavě z Lemberka jsem okrajově četla již v několika knihách a její život mě zaujal natolik, že jsem sáhla po této knize. Hradní paní Zdislava je obětavá žena, která svůj (krátký) život zasvětila pomoci druhým.
Historicky je tato kniha naprosto úžasná, je zde i zmínka o Přemyslovně Mladě (první abatyše nejstaršího českého kláštera sv. Jiří na Pražském hradě).
Mě osobně styl psaní nevadil, naopak jsem jej v této historické knize přímo očekávala, ale uznávám, že není pro každého.

17.02.2023 4 z 5

Geiger Geiger Gustaf Skördeman

Bohužel opět se ukázalo, že já a severští autoři si nerozumíme. Přitom hlavní myšlenka byla dobrá, ovšem to provedení, no já nevím, nesedlo mi to.
Za mě tam bylo přespříliš politikaření, no a pak přišel konec a já věděla, tímto pro mě tato série skončila.

16.02.2023 2 z 5