WaN635 WaN635 komentáře u knih

Anděl smrti Anděl smrti Robert Bryndza

Eriku zbožňuju, ale tento příběh mi přišel slabší než ty předchozí.
Z Eriky je padesátnice, v soukromí jí to poměrně klape, ovšem v práci je nedoceněná, což si sama uvědomuje.
Příběh byl zajímavý, promyšlený, ale já nevím, nějak mi to úplně neklaplo, kdyby pachatel neudělal fatální chybu, tak na něj vlastně nepřijdeme.
A i přesto, že mě tento díl úplně neuspokojil, tak je toto dílo mnohem lepší než knihy jiných autorů.

27.04.2024 4 z 5

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Taková ,,bichla,, a přitom to nelehké čtení jen odsýpalo..
Občas jsem musela čtení přerušit, poplakat si nad těžkým osudem Šlonzáků, Čechů, Poláků, kteří chtěli jen ,,rubat,, to černé zlato a žít si po skončení války konečně klidným životem s jistotami za poctivě odvedenou práci.
Osudy rodin Wojtka, Halky a především Ženky (dětí Pospíšilových), Ludwika, Barky či Anušky( s tou jsem velmi soucítila) mě velmi zasáhly.
Každá doba, každá změna režimu přinesla našim hrdinům těžkosti, zde se mi velmi líbil přístup dospělé a dozrálé Ženky (bere život co nabízí).

Co jsem v této knize opravdu ocenila, bylo vykreslení a popsání tvrdé práce havířů.
Hltala jsem popisy z prostředí šachet, havířskou hrdost, ovšem zároveň přichází období, kdy přichází k moci KSČ a její budování socialismu. Jeden ze stěžejních cílů je těžba uhlí na Karvinsku, přichází dvouletka a následná pětiletka, plnění plánů, hazard s lidskými životy, politické procesy, měnová reforma, ztráta jistot a svobody.
Musím velmi ocenit, že na začátku knihy je rodokmen.
Děkuji p. Lednické za čtenářský zážitek a za ten konec, s těmi skutečnými postavami, který mě rozsekal.

Jsem hrdým potomkem karvinských havířů a nejen proto, jsem postupné umírání staré Karvinné v této knize oplakala.

,,Bez uhlí být nemůžeme,
sláva práci horníků!
Všichni rádi pomůžeme,
narubáme vozíků!
Uhlí se k nám vrátí zpět,
veselý zas bude svět,
roztočí se všechna kola,
teplo, světlo bude hned!´´

23.04.2024 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Jak já tu Julii chvílemi nesnášela a jak já s tou ženou kolikrát soucítila.

Jak já tu holčičku kolikrát litovala a jak já kolikrát na ni se zlobila.

Hvězdičku ubírám za závěr.

19.04.2024 4 z 5

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Moje zhouba, zase série …...
A ach jo, zase velmi dobrý začátek. Kniha čtivá, příběh děsivý. Od začátku víme i padoucha, jen je ho potřeba dostat. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci se svými vlastními nočními můrami. Přečtu si další díl.

15.04.2024 4 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Tak nějak úplně nechápu ty znechucené komentáře některých čtenářů. Jako není to úplně top thriller, to v žádném případě, ale jsou i mnohem horší série.
Mně se tento díl celkem líbil, Hannah mi nevadí, Harry je sympaťák s tajemstvím, líbí se mi linka se synem.
Ráda si přečtu pokračování.

13.04.2024 3 z 5

Číslo 20 Číslo 20 Sam Holland

Tak to zase bylo něco. Zvrácené, odporné a děsivé čtení. I přesto se to četlo skoro samo, knihu jsem odkládala jen nerada.
A ten konec, ten mě dostal...

07.04.2024 5 z 5

Co zůstane v lesích Co zůstane v lesích Kate Alice Marshall

Překvapivě dobré čtení. Nic jsem nečekala a dostalo mě to tak, že jsem knihu nechtěla odložit.
Příběh 3 dívek, hrdinek, které dostaly za mříže sériového vraha.... anebo ne ?
I přesto, že jsem klubko lží postupně odhalovala, až jsem ho rozpletla chvilku před Naomi, tak se mi to četlo opravdu hodně dobře.
Kniha, která neměla kladného hrdinu, vlastně lhali úplně všichni.

05.04.2024 4 z 5

Deník Deník James Patterson

Přečteno po cca 15 letech a zase se mi to moc líbilo. Jednohubka na odpoledne, pěkný, dojemný a smutný příběh plný lásky.
Při pohledu na jméno autora jsem byla velmi překvapena, že umí napsat i něco takto romantického.

03.04.2024 4 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

O většině případů jsem slyšela či o nich četla. Vyprávění detektiva Stočka bylo reálné, barvité a celkově mám z knihy dobrý pocit. (Na sousedy si dám trošku větší pozor, a kolemjdoucí si budu více prohlížet - aspoň chvilku).
Bohužel musím ubrat jednu hvězdičku za občasné otázky mimo mísu....

30.03.2024 4 z 5

Vražedná čísla Vražedná čísla Barry Hutchison

Po hodně dobrých prvních dílech přichází velmi průměrný třetí díl.
Nějak jsem se nemohla začíst, vraha jsem odhadla hned na začátku, špičkování mezi policisty mi lezlo na nervy.
Jen kvůli tomu, že Loganovi fandím z dřívějších knih, dám dalšímu dílu šanci.

29.03.2024 3 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

,,Angeli so v nebesih.,,
Pořád se srovnávám se stylem psaní autorky. Dost mi vadí skoky v ději, taky mám pocit, že vyprávěné linky nejsou dotažené. Něco se rozjede, následuje skok v ději, potom vzpomínka na věci předchozí a následně jsme zase jinde.
Konec mě nepřekvapil.
Co mi taky vadilo byly fakt, ale jako fakt dlouhé kapitoly - bylo jich na celou knihu jen sedm.

27.03.2024 3 z 5

Takový hněv Takový hněv Cara Hunter

Tento díl mi přišel o dost slabší než díly předchozí. Snad to byla výjimka.

25.03.2024 3 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Knížka od které jsem nic nečekala a tolik mi dala.
Příběh mě bavil, byl čtivý, plynul si svým tempem, ale nenudil ani chvilku.
Příběh malé Violky mě chytil u srdce, bylo mi líto malé holčičky, kterou osud již v útlém věku nešetřil.
Marika byla pro mě vykreslena dost nereálně a občas mi lezla na nervy tím kolik toho dokázala a stíhala (kosmetika, výchova dítěte, vedení stavební firmy a provozní podniku).
I přes pár výtek ovšem hodnotím plným počtem a doporučuji knihu i dalším.

25.03.2024 5 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Tak to bylo něco.... Po odhalení zápletky mi bylo těch obětí hrozně líto.
Čtivé, šokující.
Doporučuji, ale kvůli osobními životu hlavních postav, je lepší číst sérii postupně.

24.03.2024 5 z 5

Eliho slib Eliho slib Ronald H. Balson

Další srdceryvný příběh, tentokráte vyprávěný ve třech časových úsecích.
Hlavními hrdinovi jsem fandila, i přesto, že od začátku bylo jasné, jak příběh s jeho ženou dopadne.
Bohužel ze 3 dílů, které jsem zatím přečetla, byl pro mě tím nejslabším.
Asi jsem při čtení knih, s touto tématikou, kdy čtu tyto knihy rychle za sebou, už z těch zvěrstev otupělá, že mě knížka a její příběh, až tak nezasáhl.
Navíc mi chyběla Catherine a Liam.

22.03.2024 3 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Líbilo se mi to, přečtu si pokračování.

19.03.2024 5 z 5

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

Knížka, i přesto, že se jednalo o fikci, mě poměrně emočně vyždímala.
Vzpomínky na minulost, holocaust mě vyčerpaly. Současnost a pátrání po dvojčatech, tak tam jsem si občas říkala, že to autor přehnal a přišlo mi to nereálné, ale vlastně mi to nevadilo.
Hlavní hrdiny mám ráda, hezky se doplňují a jsou to skrz na skrz kladné postavy.
Tento příběh měl stejný scénář, jako díl předcházející, ale já jsem za to vlastně ráda, neboť mi tento koncept vyprávění velmi sedl.

18.03.2024 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Jsem ráda, že jsem nedala na první dojem z knihy a neodložila ji.
Rozvinul se totiž přede mnou příběh, který se prožít dá a určitě jej někdo i prožil. O tomto život je, jde jednou nahoru a jednou dolů.
Kdo má rád šokující zvraty, překvapivé momenty, zde je nečekejte. Maximálně zdvižené obočí, kdy si řeknete ,,aha,,.

17.03.2024 4 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Čtivost se tomuto dílu upřít nedá, ovšem thrillerem bych knihu nenazvala.
První kapitoly mi nějak neubíhaly, nešlo se mi úplně začíst. V průběhu čtení se to zlomilo a chytlo mě to tak, že jsem knihu už neodložila. Od začátku je jasné, jakým směrem se děj ubírá, i přesto mě konečné vyvrcholení překvapilo a zasáhlo. Po dočtení knihy mám v sobě pachuť.
Kvůli pomalému začátku ubírám hvězdičku.

15.03.2024 3 z 5

Tiché hlasy Tiché hlasy Patricia Gibney

Na tento díl jsem se moc těšila a opět jsem byla více než spokojená.
Lottie si s případem úplně zbytečných obětí poradila se ctí a nakonec vyšinutého vraha dostala.
Za těch devět dílů udělala Lottie obrovský skok dopředu, od alkoholičky polykající prášky jsme se posunuly k ženě, která má co nabídnout.

13.03.2024 5 z 5