WaN635 Online WaN635 komentáře u knih

Smrtící polibek Smrtící polibek Karin Slaughter

Tak to bylo něco, až mi bylo úzko. Příběhy, kde se ubližuje dětem prostě těžce nesu.....

16.01.2024 5 z 5

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Potřebovala jsem zklidnit mysl po jiné knížce, tak jsem sáhla po této oddechovce v knihovně a dala prostor mé oblíbené autorce z dospívání. A oddechovka to skutečně byla, i přesto, že jsem o více než 20 let starší, než když jsem autorku četla pravidelně, tak se mi kniha líbila.
Typická Lančovka, dospívající gymplačka a její první láska. Jo,sedlo mi to a teď se zase vrhnu na čtivo pro dospělé.

16.01.2024 4 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

I přesto, že je příběh reálný, velmi dobře popsaný, tak mi nesedl tak, jak kniha Provařená.

16.01.2024 3 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Vůbec nechápu, jak to, že jsem dosud žádnou knihu od autorky nečetla.
Líbilo se mi to, bylo to čtivé, zajímavé. 3 ženy, 3 matky, každá jiná a přitom se nakonec krásně doplnily.
Ráda čtu příběhy ze života, navíc tento byl tak uvěřitelný, že se opravdu mohl stát.

12.01.2024 5 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Na začátku knihy jsem si říkala, že to nebude nic pro mě, ale spletla jsem se a nakonec se z toho vyklubal velmi dobrý thriller.
Byla jsem natěšená, jak kniha dopadne, doufala jsem, že pro Davida dobře.
Karty byly jasně rozdány a situace vypadala beznadějně. Tato kniha rozhodně stojí za přečtení. Co mě mrzí, že nebyly zodpovězeny všechny otázky.

10.01.2024 5 z 5

Křehkost Křehkost Betsy Reavley

Tak tohle byla síla. Víc k tomu nejde co říct.....

07.01.2024 5 z 5

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Musím jít s proudem a přidat se ke čtenářům, kteří nemohli knihu odložit. Jakmile se totiž člověk začte, tam ho příběh polapí do svých spárů a nepustí.
3 příběhy a společný konec.
Kniha má všechno, co mám ráda u thrilleru - napětí, čtivost, překvapení, dobře popsané reálie, nečekaného pachatele a zajímavé vypravěče příběhu.
Doporučuji :)

05.01.2024 5 z 5

Tajemný dům mrtvých Tajemný dům mrtvých Roxann Hill

Jak mně se po této partičce stýskalo. Přijde mi, že každý díl je o kousek lepší a to jsem k těm předchozím neměla výtky.
Přečetla jsem knížku na jeden zátah a jsem na sebe naštvaná, protože bůhví, kdy bude další díl pro český trh dostupný.
Nový příběh a jeho zločin se stal už před spoustou let a nyní je na Anně a Pavlovi, aby jej uzavřeli. Vyšetřování má spád, kolem ústřední dvojice je živo a mají vůbec klacky, které jim někdo hází pod nohy, něco společného s vyšetřovaným případem ?
Kdo má tuto sérii rád, brzy se všechno dozví :) .
A mně nezbývá než zase čekat ....

26.12.2023 5 z 5

Hodina pravdy Hodina pravdy James Patterson

Musím jít proti proudu, mně se tento díl líbil moc. Ano bylo to přehnané, ano skončilo to pohádkou, ano Alexova rodina je dokonalá, ano bylo to předvídatelné, ALE já je mám prostě ráda.

15.12.2023 5 z 5

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Těžké a kruté čtení.
Začátek byl brutální, poté většina knihy se nesla ve stylu poměrně kvalitního krimi. Ovšem co mě rozsekalo, byl příběh Charlie.
Jinak všechny pachatele jsem odhalila dříve než hrdinky, tam mi to přišlo celkem jasné od začátku.

27.11.2023 4 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Nic moc. Bylo to předvídatelné a za mě i nudné.
Na konci jsem se dozvěděla, že budou dvě pokračování, takže už beze mě :) O čem asi Jen ne Cade a Jen ne Nick bude, když hlavní hrdince zůstaly 2 kamarádky :) .

27.11.2023 3 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Je mi to líto, ale musím říct, že mě kniha moc nechytla. Myslela jsem, že ji odložím, ale cca v půlce se to zlomilo a nakonec to celkem šlo.
Já ani nevím, co mi vlastně vadilo, možná styl vyprávění....
Ale abych jen nekritizovala, líbilo se mi roztávání Michala a otce, celkově jeho snad postupná přeměna.

24.11.2023 3 z 5

Citlivé místo Citlivé místo James Patterson

Tento i díl předchozí přečteny ihned za sebou, neboť oba díly byly neskutečně napínavé. Alex si prožil svoje (a to jsem si myslela, že největší chudáci jsou děti od Lottie Parker :) ) a tyto dvě knihy byly napsány ve strhujícím tempu. Pachatel byl opravdu zvrácený a chorý na mysli. Tolik zbytečných mrtvých lidí .....
Potěšila Ava a její proměna (poněkud rychlá odvykačka :) ).
Teď si dám krátkou pauzu od ,, dokonalých,, Crossů a brzy se k nim zase vrátím.

19.11.2023 5 z 5

Když se nikdo nedívá Když se nikdo nedívá Jennifer Hillier

Od autorky už jsem pár knížek přečetla, ale tahle mi přišla nejlepší.
I přesto, že část zápletky jsem odhalila, tak kniha rozhodně neztratila na čtivosti.
Z dívenky, která v dětství neskutečně strádala,ušla hrdinka kus cesty a i v dospělosti jí osud pokouší.
Za mě hodně dobré psychologické drama.

14.11.2023 5 z 5

Mezi mlýnskými kameny Mezi mlýnskými kameny Milly Johnson

Žen jako je Shay jsou tisíce, jsou matkami, manželkami, vrbami, perfektně zvládají logistiku rodiny, jen prostě zapomínají žít i pro sebe a ano pro mě jsou to superhrdinky.
Shay je obzvláště silná žena, milující, obětavá, chytrá ....
Knížka mě chytla do svých spárů a hodně mě donutila přemýšlet.
Poslední stránky jsou limonáda, ne že ne, ale nevadilo mi to.
Telefonní rozhovor Shay se svou dcerou byl fenomenální.

12.11.2023 5 z 5

Posedlost Posedlost James Patterson

Nějak mi nejde do hlavy proč jsem případy Alexe Crosse přestala bezmála před 10 lety číst.
Tento případ byl pro osobní život Alexe a jeho rodiny neuvěřitelně bolestivý a mstivý vrah dal A skutečně zabrat :( .
Druhá linka knihy mě bavila neméně, ale osobní msta vůči Alexovi mě nutila číst stále dál a knihu nepustit z ruky.
Doufám, že semknutost rodiny přečká tuto přetěžkou zkoušku.

09.11.2023 5 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Opravdu skvělé čtení. Kdo četl předchozí díl, ví, že Billie byla zachráněna a teď se z traumatizujícího vězení vzpamatovává. Vlastně se dává do kupy celá rodina, tuto pasáž autor zvládl opravdu výborně, opětovné sehrávají rodiny je popsáno velmi citlivě a opravdově. Holčičky již Robbiemu nedávají tak zabrat, a to je jen ku prospěchu knihy.
Samotný případ je hrozivý, únos dětí je vždy pro všechny zúčastněné náročný, navíc to vypadá, že hledáme jen těla.
Pro mě bylo opravdu překvapivé k čemu se nakonec dobral mimo službu postavený Kett s námi velmi dobře známým týmem.

08.11.2023 5 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Zase o kousek drsnější než naposledy. Tentokrát mi to přišlo i extrémně zamotané, občas mi trvalo se z příběhu vymotat a začíst se znovu.
Psychopatický pachatel mi způsoboval při čtení utrpení a jeho obětí (úplně zbytečných) mi bylo sakra líto.
Co se mi líbí hrozně moc je postava Lottie a její roztávání, ovšem s novou šéfovou si moc nepomohla a Lynchová je kr.......

07.11.2023 5 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Jde vidět, že se jednalo o prvotinu (neumím si představit původní verzi delší o 22 000 slov), neboť autor mi zde přišel ještě tzv. nevypsaný. (Série s Tomášem taky roste každým dílem).
Každopádně na to, že to byla prvotina, to bylo hodně dobré, i když od začátku muselo být každému jasné o co jde.
Pachatele i kněze člověk odhalí po pár řádcích.
I tak hodnotím vysoko, neboť se mi autorova tvorba líbí a i nadále ji budu čtením podporovat.

05.11.2023 4 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Jak píší čtenáři přede mnou, autor udržuje svou laťku sakra vysoko.
I přes svou tloušťku kniha ani chvilku nenudí, naopak děj je svižný a má spád. Tentokrát je v popředí příběhu nám velmi dobře známá patoložka a vrahem je tentokráte pachatel, který má vše krásně naplánováno.
Poe a Tilly úžasně spolupracují a dopadne to, tak, jak má :) .
Já osobně mám s Tilly trošku problém a nejsem z ní tak nadšená jako jiní čtenáři, některé dialogy mi přijdou zbytečné a asi bych uvítala, aby bylo slovních přestřelek s Poem méně.
Každopádně si myslím, že série je ukončena a radost z toho opravdu nemám .....

03.11.2023 5 z 5