Jezerní hřbitov

To, co se zpočátku jeví jako rutinní exhumace možné oběti trestného činu, se v jediném okamžiku změní v drama, a život bývalého policisty Theodora Tatea se obrátí vzhůru nohama. Před dvěma lety se Tateovi zhroutil svět a od té doby se protlouká jako soukromý detektiv bez ambicí a bez víry v budoucnost. Svá tajemství nadobro pohřbil a odmítá se k nim vracet. Ve chvíli, kdy stojí na ponurém hřbitově a pozoruje polorozpadlou rakev, přilehlé jezero se rozhodne vydat svá tajemství. Následné potvrzení pochybností ohledně totožnosti exhumovaného těla spouští lavinu nepředvídatelných událostí. Tate ví, že by měl vyšetřování přenechat svým bývalým kolegům, ale smysl pro povinnost spolu s pocitem vlastní viny mu nedá spát a nutí jej vzít spravedlnost do svých rukou. Temná minulost Tatea se dere na povrch a nutí ho ke zběsilému tempu. Ví, že šílený vrah ještě neskončil a ví, že neustále si musí udržovat náskok před policií. Může se totiž stát, že tajemství, o kterých si myslel, že jsou tak hluboko pohřbená, mohou vyplavat na povrch......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262280/jezerni-hrbitov-262280.jpg 3.567

Theodore Tate (1.)

Cemetery Lake (2008)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Galatea

Kniha Jezerní hřbitov

ArwenAragorn
09.07.2018

Za mě je to slabší než průměr. Spousta mrtvol, spousta rakví, autorovi jsem nějak nepřišla na chuť.

PavlínaAlžběta
26.01.2018

Nespočet mrtvol, exhumovaná těla, uprchající vrah, zápletka docela dobrá včetně námětu, ale kniha postrádala pořádnou pointu. Napětí více méně bylo i nebylo, postavy šílené, hlavní hrdina tomu se tak ani říkat nedalo, zvrácenosti až až, morbidita nezná meze, samé hroby, děj se táhne, konec konečně dostává spád, ale já knihy měla plné zuby. Knihu jsem dočetla, ano dá se tomu říct morbidní thriller, ale vracet se k tomu už nikdy nebudu, zase tolik kniha neuchvátila, spíš znechutila.

miloslav0399
25.01.2018

Starých i čerstvých mrtvol ve starých i čerstvých rakvích - i mimo ně - si tady čtenář užije do sytosti. Kromě toho je ovšem ústřední příběh docela zajímavý a v "subžánru" masových vrahů určitě nadprůměrný. Podobu pochmurného christchurchského hřbitova u jezera mám doteď před očima. Jediné, co mi vadilo, byla podivná role policie, prakticky od začátku příběhu. Celkově ale hodnotím určitě kladně a nejspíš si přečtu i tu druhou do češtiny přeloženou autorovu knihu.

minirock
03.10.2017

Zápletka knihy je celkem originální ale celé je to tak nějak spíchnuté horkou jehlou. Jednání osob včetně hlavního hrdiny je často nelogické a kniha postrádá jakékoliv napětí. Vůbec jsem např. nepochopil, co vlastně policie celou tu dobu vyšetřovala ? Tate, prakticky jediný podezřelý si jezdí bez řidičáku, často opilý, po městě, skoro každou noc na hřbitově, policie ho ani nesleduje ... . Zklamání, čekal jsem víc.

intelektuálka
29.05.2017

Krajina Nového Zélandu, exhumace mrtvol, spousta zavražděných... Je to drsná kniha, ale není nezajímavá.

trudoš
10.03.2017

Kdyby nebylo naprosto zbytečné výplně, kdy si hrdina společně s nerudným starcem na truc vykopávají mrtvoly svých blízkých, místo aby přešli na tradičnější závody v močení do dálky, mohlo jít o celkem solidní detektivku. Ústřední motiv totiž vůbec není špatný, má nápad i šmrnc, jen je v základních bodech a motivacích hrubě nedotažený. Jako by zločincům v krizových momentech klesalo IQ na rychlost zánovní babety. Nemluvě o tom, že si krajně ufňukané soukromé očko v chytrosti s padouchy bohužel v ničem nezadá. Celkově na mě román působil, že Paul Cleave dostal pár hezkých nápadů, které kombinoval tak dlouho, až se dobral nějakého výsledku, přičemž se už příliš nezaobíral logikou věci. Vlastně mi asi nejvíc chybělo vůbec nějaké vyšetřování, děj je spíše sledem různých šarvátek a rozkopávání hrobů, přičemž se mimoděk dobere i ke zdárnému konci.
Na závěr malý překladatelský oříšek, s nímž se Jitka Lipková vypořádala vskutku jedinečně, tj. nijak: „Účet je na jméno John Paul. Jako ten papež.“

Twinny
28.02.2017

Zápletka byla skvělá, pro mě originální. Ale nevěřila jsem hlavnímu hrdinovi a popisy okolí mě občas vytáčely. Konec byl celkem uvěřitelný.

Seiers
29.08.2016

Ale jo - šlo to. Kniha měla především pobavit, a mé očekávání bylo naplněno. Sice si nedokážu představit jak v civilizovaném světě špacíruji ve dvě ráno po hřbitově s lopatou na zádech a nikdo si mě nevšimne, jak tou samou lopatou bleskem obnažím rakev v dvoumetrové hloubce (ani s krumpáčem bych nestlačil čas pod pár hodin), ale možná mají u protinožců jinou hlínu, nebo co. A to, že postupně pečlivě ukrývaná těla v jezeře vyplavou naráz? Možná naštvané dravé ryby hromadně zaútočily na provazy. Když ale pominu tyto a další drobnosti, příběh se četl skvěle a napětí postupně gradovalo v očekávaný závěr. Rozhodně se mi Jezerní hřbitov líbil víc než Čistič.

Paul Cleave

Paul Cleave