vladka16 vladka16 komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Dobré, dobré, dobré, dvanáct žáků zvedá pařáty - já také zvedám svůj pařátek. Knihu jsem si poslouchala jako audio, pan Lukáš Hlavica to načetl nádherně. Nemám co dodat jsem nadšená, unešená, bude teď těžké se začíst do jiné knížky, musím počkat, až ve mě dozní - Ty spíš , já dívám.

08.10.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kde zpívají raci - četla jsem knihu, poslechla audio a viděla film. Ještě to vše v mé duši doznívá .I těch pár polo probdělých nocí, kdy jsem knihu nedokázala odložit. Já vím ,že raci nezpívají, ale přišlo mi, jako když se řekne -za sedmero horami, za sedmero řekami. Prostě tam někde-daleko je to úžasné, krásné místo, kde bychom mohli být šťastni. Určitě se za tou holkou z bažiny ráda zase vrátím. A vůbec mi nevadí, že se stala světluškou.

23.02.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak jsem si to po asi dvou letech zopakovala. Nic to na mém nadšení nezměnilo, ba na opak. Vrátila jsem se ke svým přátelům , jejich nelehkému životu a osudu. Vracím se ráda, i k postavám, které mají své hříchy z minulosti, někdy je mi jich líto, někdy se na ně zlobím, potom jim zase fandím. Obdivuji fantasii, lidí, kteří pro nás tyto příběhy píšou, moc se mi to líbí. Jdu na pokračování.

21.02.2024 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Klidně i za 10 bodů. Hořko sladko bolný skvost. Nevím , co víc bych měla dodat.

16.04.2022 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Protože už jsem před lety tento příběh četla, jsem ráda, že si to i tak moc užívám, některé situace si o to víc prožiju a asi i víc chápu souvislosti. Velká paráda. Oceňuji takto promyšlený příběh i nitky, které se spojí, nebo taky ne v budoucnu. Tak hr na ně děti.

21.02.2024 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Kdyby se v mém mládí vyučoval dějepis podobným způsobem, bylo by to moc fajn,- celý příběh byl moc fajn. Nic se mi nezdálo přehnané, postavy i děj do sebe pěkně zapadaly. Zrovna tak jsem si dokázala představit intriky u dvora. Na jedné straně hrdinství a čest, na straně druhé, intriky, zrada a zášť. Vlastně se toho do dnes moc nezměnilo, jen máme lepší hygienu a možnost sebezničení. Protože se mi to moc líbilo, už hltám druhý díl.

28.10.2022 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

No, fuj to jsem se lekla - myslím ten konec. Ale proto, že jsou ještě další díly, těším se na další vyšetřování s Davidem.

06.06.2022 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

JO, líbilo se mi to, moc. Nikdo z nás nemůže vědět, jak se v takovém stresu a po zdrogování zachová. Jsem ráda, že David to klubko lží zavčas rozmotal, byla jsem napnutá jako kšandy. Těším se na další příběhy s tímto hrdinou.

13.04.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

No to je teda pěkné, Ilan si se svojí partičkou odejde a mě tu nechali. Co budu dělat, než se pro mě vrátí. Nezbývá, než čekat. Snad to už nebude dlouho, pro mě jsou všechny díly úžasné, těším se na další. Mezi tím čekáním si budu muset přečíst něco jiného, co se dá dělat.

25.02.2024 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Děkuji panu Niedlovi, že tyto příběhy napsal. A taktéž děkuji panu Hynku Tasovi z Boru, že mě těmito příběhy bezpečně přivedl až na konec. Zatím jsem tuto literaturu míjela, ale to se změní, mám už pár nápadů. Je zvláštní, že někdy hledáme dobrodružství a fantazii za hranicemi, někdy i za hranicemi naší země, galaxie a v jiných dimenzích. Přitom, jak jsem objevila, je spousta hrdinů, úžasných odvážných mužů i žen v našich dějinách a starých legendách. Jen je uchopit a napsat, jsem ráda, že jsou tací, kteří svou fantazií a umem psát nám ty příběhy dokážou převyprávět. Tak že vzhůru, milí přátelé, další dobrodružství už čekají.

09.11.2022 5 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

1-čtu-pozvolné sezmamování s příběhem-2-čtu,čtu-jo fajn bude to zamilovaný-3-cože???,co se to děje,nevím co si myslet-4-chci číst,ale slzej mi oči-5-zlobím se,ale skoro mi to utrhlo srdce-a ten konec.....Vlastně víte co,přečtěte si to-knížka i podání je pěkné.

24.11.2019 5 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Krásné ,něžné ,smutné i veselé. Síla přátelství, kouzlo vzpomínek na dětství a vonící TYMIÁN - krása.

14.05.2023 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Dobré, dobré, dobré, jsem ráda, že i u druhého dílu mi vydržel ten fajn pocit z četby. Vlastně nevnímám že čtu, ale v mojí hlavě se odehrává film a to je ta chvíle, kdy mě děj zcela pohltí. Tas je úžasnej, bohužel osud se s ním moc nemazlí, ani s ostatními. Ze školních let si pamatuji, že Husité bojovali spravedlivý boj, někteří asi ano, nebo si to aspoň mysleli. Ale jako vždy ne každý je spravedlivý, pokud se může jednat o jeho prospěch. Získala jsem nový pohled na toto období a neplatí to snad do dnes? Zatím nemám pocit, že jsem přesycená Tasovým smyslem pro čest a pro povinnost, ale zdá se mi, jako by se ta ledová krusta, co si kolem svého srdce vytvořil malinko roztála. Tak že, jdu to zjistit ve třetím díle.

30.10.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Už je to dlouho, co jsem ji četla, ale vím, že se mi moc líbila, hned od záčátku.

28.12.2020 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Pro mě zcela uvěřitelný příběh. Hlavně ten z minulosti. Na knihách se dvěma dějovými liniemi se mi líbí, jak se osudy postav postupně přibližují, začínají se vzájemně proplétat a ovlivňovat, až do současnosti. Linka z války je pro mě uvěřitelná pro to, že moji prarodiče válku zažili. Z jejich vzpomínek vím, že o životě a smrti dokáže rozhodnout sebemenší maličkost, někoho potkáte - nebo nepotkáte , nechtěně řečené slovo atd. Příběh se mi moc líbil, doporučuji.

15.10.2020 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Páni, páni, páni. Asi nejsem věkově cílová skupina. Vrchní šlupička vykazuje 60+, ale ta vnitřní? No asi zamrzlá puberta. Proto že jsou knížky jako tato, dokážou mě vytáhnout ze všedních starostí, večer jdu spát s příběhem a ráno už se těším, že večer budu číst dál. Protože jsem nikdy knihu nenapsala, netroufla bych si jí hodnotit po odborné stránce, můžu jen psát o svých pocitech ,které ve mě daná kniha zanechá. Je úžasné, letět s Violet na drakovi a přímo cítit, jak mě vítr šlehá do tváří, ne jen líbat Xadena, ale zároveň se bát o život, bát se zrady od lidí, od kterých bych to nečekala a to překvapení na konec? Paráda, ale co teď - no budu muset holt vydržet a čekat na druhý díl.

05.04.2024 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Líbilo se mi .

31.07.2023 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Tak že, jsem dočetla tento díl. Zatím je to stále dobrá četba, ani jsem ze začátku netušila, že mě to tak chytne. Ani po třetím dílu nemám pocit, že mě Tas a jeho přátelé nudí. Pan Niedl stvořil postavu, která by byla výjmečná i v dnešní době. Díky Tasovi můžu sledovat, co se děje v okolí, jak se kdo chová a udělat si obrázek jak se žilo (spíš živořilo), za Husitských válek. Je jasné, že pokud chce spisovatel zvýraznit postavu, musí ta postava mít nějaké vlastnosti a ostatní postavy také, bez toho by byl příběh nudný. Já jsem se rozhodně nenudila, proto Tasovi a jeho blízkým fandím a jdu na další díl.

04.11.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Tento díl jsem četla po větším časovém odstupu, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala. Ke konci už jsem byla v obraze , tak zas čekám na další díl.

24.01.2022 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Kdo by to byl řek, že tato náhodně vybraná knížka mě tak zaujme že ji přečtu na jeden zátah. Přece jsem je nemohla opustit, než se všechno vyřeší. Ale do 3 hod. ráno jsme to zvládli. Jen nevím jak zvládnu nevyspalá dnešní den, - moc se mi příběh líbil.

25.05.2021 5 z 5