viweb viweb komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Výborná! Mrazivý příběh jedné mladé ženy. Až mě zaráží jak může být jedna rodina takhle nefunkční a zvrácená! Měla jsem na konci husí kůži což se mi dlouho nestalo. Doporučuji přečíst.

16.03.2024

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Poslechnuto jako audiokniha, skvěle namluvila Kristýna Kociánová. Napětí až do konce, příjemné prostředí a napětí až do konce. Doporučuji přečíst nebo poslechnout.

19.07.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherný román, poslechnuto jako audiokniha. Strhující děj. Moc doporučuji.

12.01.2021 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Taková krásná klasika. A ten jazyk! Na hromech líháme, na hromech vstáváme je toho potřeba? Musí to bét? Alespoň jednou za život doporučuji přečíst

04.03.2021 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Strašidelná, strhující poslechla jsem jako audioknihu bez dechu. Namluveno panem Norbertem Lichým a fantastický. Doporučuji

22.11.2020 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Za mě moc pěkný. Až takhle ale uvěřitelně se může osud vyřádit na jedné rodině! Dokážu si představit i pokračování. Byla js mile překvapena počinem od české autorky. Doporučuji!

03.09.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Krásně, napínavě napsané. Přečetla jsem jedním dechem. Moc doporučuji!

31.12.2023 5 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Poslechnuto jako audiokniha. Slušná česká detektivka. Na můj vkus hodně postav, místy jsem se ztrácela, ale to je asi chyba v mé pozornosti-nepozornosti. Mám ráda kapitána Exnera.

21.07.2022 5 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Pohodové čtení, krátké kapitoly, děj má spád. Hladká, lehká orientace v postavách i ději. Příjemné počtení.

22.06.2022 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Klasická slečna Marplová. Spousta osob, dlouhý zauzlený děj takže se nechávám unášet a nepokoušim se odhalit vraha, protože Jane Marplová ví něco víc než čtenář nebo posluchač. Já jsem poslechla jako audioknihu.

30.03.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Moc se mi to líbilo! Mělo to hlavu i patu postavy jsou sympatické, zápletka silná a konec překvapivý. Klobouk dolů! A děkuji autorce za zážitek

29.04.2024

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Poslechnuto jako audiokniha, bravurně namluvil Vojta Dyk. Doporučuji poslechnout pro lidičky kteří nemají rádi tenhle druh literatury. Vojta je bravurní a posluchač si to moc užije stejně jako já. Doporučuji! Děj vtipný, nesourodý, bizarní. Pobavila jsem se

23.01.2023 5 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

Opět nejsem zklamaná. Výborná. Doporučuji přečíst. Já zvládla přečíst v originále.

02.04.2021 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Poslechnuto jako audiokniha, namluvil Jaroslav Plesl. Mě se to moc líbilo, musím říci že více než denník aristokratky. Odpočinkový příběh, připadal mi i realistický. Doporučuji přečíst nebo poslechnout.

12.02.2023 5 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Opět nezklamala. Malinko slabší děj, paní chytrá psychologička mě pěkně štvala, ale příjemné počtení.

02.06.2022 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Moc příjemné a pěkné odpočinkové čtení ke kávě.

30.03.2022 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Poslechnuto jako audiokniha. Krásně vypráví Lukáš Hlavica. Klidná,klasická, zapeklitá detektivka. Doporučuji poslechnout.

05.10.2021 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Volné pokračování knihy Mercedesový vrah. Poslechnuto jako audiokniha. Příjemný styl napsání, příběh amerického stylu ale v podstatě osloví a zaujme. Povedené dílko. Doporučuji přečíst nebo poslechnout.

15.09.2021 5 z 5

Měl jsem psa a kočku Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Poslechnuto jako audiokniha. Krátké povídky příjemně napsané, úsměvné i k zamyšlení. Čtení ke kávě. Doporučuji

12.05.2021 5 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Výborná i když více politická. Přečteno v originále pod názvem" Noc plná klamstiev". Mě se zdála hodně reálná, až mě to děsí. Určitě stojí za přečtení. Doporučuji!

30.04.2021 5 z 5