Vikina333 Vikina333 komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Velice zvláštní postapokalyptické sci-fi. Dokonale popsaný vztah otce a syna a jejich vzájemné vnímání. Není to lehká kniha, ale krásná a dojemná..

24.05.2012 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Skála nebyla špatná kniha, ale Muž z ostrova Lewis mě nadchla ještě víc! Klobouk dolů, podle mě se autor ještě zdokonalil a rozepsal.. Lepší forma i propracovanější příběh.. Za mě fakt dobrý a nejen krimi, což se musí v poslední době ocenit:)

25.08.2014 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Je až mrazící jakou podobnost můžete spatřit v totalitním depresivním režimu v 1984 (s geniální předvídavostí napsanou 1947) a v totalitním depresivním režimu dnešní KLDR, který je bohužel skutečností... Děsím se cenzury a omezování víc než dříve...

12.08.2012 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Knížku jsem si schovávala, ať si její přečtení užiju a užila jsem si ho báječně :) Murakami je prostě boží!

04.11.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zajímavý námět, ale forma kterou byla knížka psaná je jednoduchá a "levná". Celé je to velice těžko uvěřitelné a naivní..

14.10.2017 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dokonale vykreslené postavy (ať už ty hlavní nebo vedlejší), mírně zdlouhavé a zápletka sice ne nějak úchvatná, ale zajímavá.. Znovu číst nehodlám, ale do Hedvábníka se časem pustím ráda.

02.06.2016 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Moc mě bavilo městečko Lud i jeho obyvatelé. Skvěle popsáno, chytlo mou představivost za oči, uši i nos :)

23.07.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná kniha!! I když smutná a velice dojemná, psaná s citem a není ukňouraná, právě naopak! Pefekně propracovaný děj, který udržuje pozornoust čtenáře od začátku do konce. Moc pěkný!

14.04.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nadčasově geniální! Jak poučné..

"Do rady pro doškolování se zpočátku velmi aktivně zapojila kočka. Jednoho dne byla viděna, jak sedí na střeše a rozpráví s vrabci, kteří byli téměř v jejím dosahu. Povídala něco v tom smyslu, že všecha zvířata jsou si nyní soudruhy a kterýkoli vrabec že k nímůže přijít a sednout si jí na tlapku. Vrabce to však nepřesvědčilo.. :)"

16.05.2016

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Vyzdvihla bych hlavně popis Austrálie a dokonalý popis hlavních postav. Člověk jako by je znal osobně.. Detektivní zápletka byla taková zvlášnější a napětí tam bylo slabší. Ale hezké počtení.

26.02.2016 4 z 5

Pilíře Země Pilíře Země Ken Follett

Kdybych nepřečetla mnohem více lepších knih, možná bych dokázala tuto knihu více ocenit, ale za mnoho knihami pokulhává (obsahově i formou)... Nevím, zda je to překladem, ale některé věty (i pasáže) mi přišly jako pro náctileté... Děj byl částečně předvídavý, i když rozmanitý...

04.08.2014 3 z 5

Skála Skála Peter May

Hezky, čtivě napsaný vlastně životní příběh, který je poutavě emocionálně laděný. Vražda samotná je skoro jen kulisou této knihy. Samotný děj není až tak překvapivý, ale autor umí poutavě vtáhnout čtenáře do děje.

18.07.2013 4 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Autorka nepíše špatně, je to čtivé i přes depresivní obsah. Ale kdo máte rádi silné postavy, co se umí poprat si životem a ne sebelítostivé slabé postavy, neotvírejte tuto knihu. Kdybych si dříve přečetla, že se jedná o "kancelářský román" a získal cenu od specialistů zabívajících se "psychosociálními riziky na pracovišti" asi ji také neotevřu...

23.08.2012 3 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Moc pěkná pohádka pro dospělé. Doporučuji, kvalitní, čtivé a zajímavý poutavý děj..

24.05.2012 5 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Výborně zpracované postavy ( hlavně Andy se mi "líbil" propracovanou osobností..) A vůbec výborně se mi Calla představovala a bylo snadné ponořit se do jejich příběhu..

08.10.2017 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

To byla jízda! Boží - nemohla jsem se odtrhnout, obzvlášť v první části s Eddiem.. parádní rozjezd, pokud beru Pistolníka jako předmluvu :)

24.05.2017 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Jak já jsem zvědavá na zfilmování.. Jen se bojím, aby se to povedlo.. Knížka je moc fajn, čtivá a většinu času napínavá, tak uvidíme..

22.04.2017 4 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Já si Murakamiho zamilovala a vtáhne mě snad vždycky do děje :) Doufám a věřím.. Věřím mu jeho příběhy a užívám si je!

18.04.2017 5 z 5

Údolí rozhodnutí Údolí rozhodnutí Marcia Davenport

Nádherný jazyk, velice poutavě popsaná doba i sociální rozdíly... Navíc krásný a dojemný příběh Marie, je to knížka svižná a i přes svou délku velice čtivá. Super, doporučuji, klobouk dolů před paní Davenportovou!!

03.05.2014 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

"Pokud něčemu nerozumíš i bez vysvětlování, nemá cenu ti to vysvětlovat vůbec."

22.03.2014 5 z 5