veruptackova veruptackova komentáře u knih

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Opravdu hodně se mi líbilo, jak se dva paralelní příběhy prolínaly. Jak se jednotlivé postavy vyrovnávaly se situací, komplikacemi, které v příběhu nastávaly. Bavilo mě sledovat ten příběh. Líbilo se mi číst mezi řádky a hledat v příběhu víc. Rozhodně stojí za přečtení, ale myslím si, že více kniha předá ženám cca 25+, protože asi jen málokterá slečna, které třeba není ani 20, se dokáže s hrdinkou ztotožnit.

16.06.2019 4 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Miluju ten svět. Zbožňuju ty postavy! ❤️
Opět to bylo čtivé od první strany. Více tu dostala prostor romantická linka a skvěle zapadala do děje a spoustu toho pomohla pochopit!
A ten závěr byl neuvěřitelně nabitý akcí! Samozřejmě nechybí ani pořádný cliffhanger.
Nemůžu se dočkat pokračování.

13.06.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Serie je hodně přirovnávaná ke knihám Roberta Bryndzy a já nemohu než souhlasit. Je tu ono bryndzovské napětí, krátká svižné kapitoly a komlikovaná hlavní hrdinky, která si s sebou nese břemeno z minulosti. Podoba tu je nesporná a těžko říct, kdo z autorů se inspiroval.
Mě se kniha líbila moc a rozhodně se vrhnu i na další díly :-)

01.06.2019 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Vidíme tady 2. světovou trošku z jiného úhlu. Z pohledu přímo zaměstnanců a blízkého okolí Hitlera. A to v době jeho největší síly až po jeho pád.
Bohužel však musím říci, že mě z nějakého důvodu kniha nezasáhla. Na to jaké hrůzy byly popisovány a co vše musela hlavní hrdinka předrpět, mě kniha udržovala v určitém odstupu.
Chybělo mi to taková to vcítění do hlavní hrdinky, díky čemuž by mě kniha více zasáhla. Nevím, zda je to stylem psaním - způsobem, jakým je príběh vyprávěn. Každopádně mi úplně neseděly relativně dlouhé kapitoly. Navíc se autor snažil do příběhu zakomponovat snad všechny hrůzy 2. světové a na mě to působilo trochu překombinovaně.

01.06.2019 3 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Pokud hledáte stejně jako já něco nenáročného, co můžete bez problémů číst před spaním a nebude vám to plnit hlavu spoutou otázek nebo prostě jen chcete změnu po od thrillerů nebo fantasy, tohle je správná volba. Nejedná se rozhodně o náročné čtivo. Je to hodně příjemná oddechovka, která má krátké kapitoly a milý příběh uvnitř.

19.05.2019 4 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Čtivé to bylo, ale neuvěřitelně nevyužitý potenciál tématu. ????

15.05.2019 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Mé dojmy ze Šelmy? Dost smíšené. Ze začátku mě hodně nudila. Neodložila jsem ji jen proto, že mi ji všichni doporučovali a proto jsem tomu znovu a znovu dávala šanci. Ty "vědecké teorie" mi prostě ubíraly na napětí ač chápu, že právě pro ně se příběh odlišuje od ostatních. Něky kolem strany 160 už o začalo být trochu lepší a po straně 200 už bych asi zvládla říci, že mě kniha bavila.
Lehce nadprůměrná detektivka s krásnou obálkou. 3,75*

11.05.2019 4 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Kruté, čtivé, plné akce. Neuvěřitelně pozitivně překvapila. Místy je to strašné (tím příběhem o nadřazenosti rasy), ale super napínavé!

22.04.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Střídá se několik časových rovin - začínáme v 50. letech 20. století, poté se vracíme zpět na začátek 2. světové války a zjišťujeme, jak se v těchto dobách žilo obvyvatelům Valašského Meziřící, jaké to bylo být Židem v těchto temných časech a uděláte si i obrázek o fungování židovského ghetta a života v koncentračním táboře.
Osobně si myslím, že tato kniha by měla být povinnou četbou. Je to skvěle napsané, autorka si výborně hraje s příběhem, časem a doplňuje i některé mezery, které možná někteří z nás máme v dějepise. Rozhodně za přečtení stojí a já se nedivím, že má paní Mornštajnová tolik fanoušků. Opravdu smekám zejména před způsobem, jakým knihu napsala a jak perfektně příběh do sebe zapadá.

19.04.2019 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Kdo nečetl tohle je nutnost!
Myslela jsem, že na pohádky jsem už stará. Ale tohle je fakt bomba!

08.04.2019 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Čtivé od začátku do konce. Plné zvratů, které opravdu překvapí. Skvělé postavy, které nejsou jen černé nebo bílé. Rozhodně budete chtít další díl. Doporučuji.

23.03.2019 5 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Upřímně od knihy za 45 Kč jsem toho nečekala moc. Koupila jsem jí sestře k narozeninám a protože mě zaujala anotace, vrhla jsem se na ni také. Kniha je o celkem nesourodé dvojici - agentce FBI, která je roky na stopě špičkovému podvodníkovi. Nebudu Vám spoilerovat děj, protože pro mě bylo velkým plusem, že jsem o knize toho moc nevěděla a nechala se překvapit dějem. Prozradím jen, že tito dva budou muset spojit své síly a rozjet hodně zajímavou akci.
Doporučuji všem, komu se líbí např. film Dannyho parťáci, protože mi ho určitá část knihy dost připomínala. Současně však mezi sebou hlavní hrdinové mají takové jiskření, které bych zase přirovnala ke Castlovi a Becketové.
Takže kdo si chce odpočinout, vypnout mozek a přečíst si něco lehčího - knihu Podfuk mohu jednoznačně doporučit. Rozhodně se hodlám vrhnout brzy na další díl!
Kniha pro mě byla velmi příjemným překvapením a proto hodnotím 4*/5*

09.03.2019 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Příběh o chlapci, který je synem velkého lorda mága, ale bohužel nemá tolik magických schopností, kolik by jich chtěl mít, zbožňují téměř všichni. A to je možná ten problém, proč jsem od Divotvůrce čekala hodně.
Musim říct, že nápad a svět není rozhodně špatný. Autor píše poměrně čtivě a stránky mizí pod rukama, i když se v knize toho zase tak moc neděje (minimálně v první polovině).
Postavy nejsou vůbec špatné. Kellen není typický hlavní hrdina a štěstí mu úplně moc nepřeje. Ferius Parfax je zajímavá už minimálně pro svou tajemnost. A kočkoveverčák? To je prostě super sympatická, zákeřná potvůrka.
I přes zjevná PRO hodnotím knihu jako lepší průměr. Rozhodně není špatná. Určitě si hodlám přečíst i další díly. Bohužel se však u mě nekonalo ono wooow.
Za mě 3,5 *

28.02.2019 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další případ Eriky Foster na mě v knihovně čekal už od Vánoc. Čtení jsem odkládala, protože předchozí kniha Do posledního dechu mě lehce zklamala a bála jsem se, že kvalita dalších knih bude mít sestrupný trend. Ale rozhodně to tak nebylo a Chladnokrevně je za mě (zatím) nejlepší díl.
Hrozně mě baví autorovi krátké kapitoly. Stránky totiž pak doslova mizí pod rukama. Děj má skvělou dynamiku. A tento případ? Ano, to se prostě Robertovi povedlo! Víc Vám tu spoilerovat nehodlám a všem doporučuju si knihu přečíst!
Za mě 5*/5*
A původně jsem zvažovala, že dám 4,5 a nechám si tak prostor pro zlepšení. Ale musím říct, že mě nenapadá lepší detektivka a proto v rámci tohoto žánru dávám plný počet!

23.02.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tohle byl jeden z mých velkých restů. Trošku jsem se bála, že se mi všemi chválená česká fantasy nebude líbit. Příběh o mladé dívce, která se vydává za chlapce a "slyší sklenit" to mi znělo trochu zvláštně. Ono přece jen napsat fakt dobrou fantasy knihu, to je opravdu oříšek. Petra Stehlíková však dokázala vymyslet zajímavý a originální svět, který by Vás neměl minout.
Svým stylem psaní mi Naslouchač trochu připomíná Jistku v popelu a právě jejím fanouškům bych ji tedy určitě doporučila. Děj není vždy vyloženě plný akce, ale musím říci, že v tomto případně mi to vůbec nevadilo. Fantasy svět je propracovaný a dobře vysvětlený, ale zase né moc, aby nudil kvůli spoustě popisů. Postavy, které se v knize objevují nejsou jen černobílé a rozhodně se do nich lze vcítit, což u spousty knih v poslední době mám problém.
Kdybych měla něco vytknout, tak mi tam trošku chyběla nějaká romantická linka. I když na druhou stranu je pravda, že Ilan na konci knihy je teprve 13 let. No uvidíme, kam příběh bude pokračovat dál. Faju a i třetí tíl si však určitě přečtu. Opravdu tleskám, že něco tak dobrého pochází z ČR a může to bez problémů konkurovat zahraničním fantasy!

20.02.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Tak toto pro mě bylo velké překvapení. Protože jsem četla poměrně vlažné recenze na tuto knihu, nečekala jsem moc. Vlastně jsem si ji přečela jen proto, že se mi dostala do ruky. A o to víc jsem byla překvapena!
Příběh, ve kterém Darby cestuje za svou matkou, ale kvůli sněhové vánici uvízne na odlehlém odpočívadle s dalšími čtyřmi cizinci, A na parkovišti v jednom z aut najde uvězněnou holčičku, se mi hodně líbil. Četl se téměř sám a musím říct, že tato poměrně útlá kniha byla doslova nabitá akcí.
Chápu, že pro někoho může být ten děj trošku neuvěřitelný. Ano Darby je místy trochu MacGyver, ale proč ne? Je to prostě jako když se díváte na hollywoodský akčňák. Upřímně jediné neuvěřitelné tam pro mě bylo, že Darby dorazí cca v 8 večer na odpočívadlo s asi 9 % baterie na iphonu a mobil se jí vybije až někdy kolem 4 hodiny ranní. To pro mě bylo fakt neuvěřitelné, ale samotný příběh? Proč ne.
Mě to prostě opravdu bavilo! A hlavně mě děj dokázal překvapit, což se mi poslední dobou opravdu v thrillerech moc nestává.
Proto hodnotím vysoko - 4,5*

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Příběh Catherine, která se jednoho dne probudí a její manžel Simon není nikde k nalezení. Nikdo neví, kam zmizel a co se mu stalo. Po 25 letech se objeví u jejich dveří. Kde byl těch 25 let?
Na tuto knihu jsem se hrozně děšila, protože autorovi Spřízněné duše za mě byly tou nejlepší knihou, kterou jsem četla v loňském roce. Očekávání tedy veliká, což byl asi můj problém č. 1.
Příběh je čtenáři podáván postupně - prolíná se přítomnost s minulostí a to jak z pohledu Simona tak Catherine. Ta myšlenka a co se stalo fakt super. Ale nelíbilo se mi, jak to bylo podané. Některé věci na mě autor podával asi až moc surově. Celkově kapitoly Catherine se mi líbily a četly se dobře. Za to Simon to bylo něco (no ono by bylo asi fakt divné kdybych se s někým takovým ztotožnila).
Za mě bohužel trochu předvídatelné - v postatě tam za mě byl jen jeden překvapivý zvrat. Z takové zajímavé myšlenky se prostě dalo vyždímat víc.
Za mě bohužel hodně průměrné a čekala jsem víc 3 /5

02.02.2019 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Kniha plná akce, kde ne všichni superhrdinové jsou super a kde ne všichni padouši jsou tak špatní. Nevěřila jsem, že se mi Renegáti budou až tak líbit. Kdybych měla něco vytknout, tak může někoho mást množství postav (zvlášť pokud autorka používá jejich skutečná jména i ta superhrdinská). Ale to už bych byla asi trochu hnidopich.
Dost si vybírám, co si přečtu, ale i tak musím říct, že letos mám zatím opravdu hodně šťastnou ruku na knihy. Nemůžu jinak 5 /5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Musím říct, že mě opravdu překvapilo, jak se mi kniha dobře četla a líbila. Běžně příběhy z 2.světové nečtu. Ač to nebyl úplně sluníčkový příběh, měl své kouzlo. Lépe jsem si první knihu roku 2019 nemohla vybrat. Rozhodně doporučuji přečíst všem.

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Jiskra v popelu
Přiběh dvou hlavní postav, otrokyně Laiy a vojáka Eliase, se označuje za epickou fantasy. A upřímně nevím, co si o ní mám myslet. Všeobecně chválená (a mnohými označovaná za nejlepší fantasy roku 2016) pro mě ze začátku byla velkým zklamáním. Byla na mě příliš popisná a z čista jasna se objevil milostný trojúhelník (nebo spiše čtyřúhelník?). Prostě spousta klišé a zcela průměrná fantasy.
Říkala jsem si, že to prostě není možné, že když budu číst dál, tak se to přece musí zlomit. A opravdu - za polovinou se začalo objevovat více akce a příběh do sebe začal zapadat. Asi raději nebudu pokračovat dále, abych náhodou někomu tomu, kdo knihu ještě nečetl, něco nevyspoilerovala.
Je mi jasné, že mé hodnocení dost ovlivňuje to, jak je kniha vychvalovaná a proto jsem prostě čekala trochu víc. S určitostí mohu říct, že si chci přečíst další díl a rozhodně to není špatná kniha, ale na zadek jsem si z ní nesedla. Uvidíme, co přinesou další díly.
3,75*/5*
(Opravdu jsem nezvládla hodnocení zaokrouhlit na celé hvězdičky. Toto bylo opravdu těžké!)

13.01.2019 4 z 5