VeronikaZ VeronikaZ komentáře u knih

Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Tim Burton

Geniální, smutné i veselé, s úžasnými ilustracemi. Hlavně v originále básničky skvěle vyzní, překladem hodně ztratily.

06.10.2016 5 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Velká škoda, že je knížka psána jen tak povrchně, bez možnosti poznat lépe hlavní hrdiny.

22.08.2016 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Další výborný díl. Film je vedle ní jen slabý odvar, který mě zklamal.

23.07.2016 5 z 5

Carpe Jugulum Carpe Jugulum Terry Pratchett

Tentokrát mi přišla "nejzábavnější fantasy" podstatně vážnější, přesto pořád Úžasná.

07.07.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Odpočinkové čtení. Minimálně 3* patří Josefovi.

26.06.2016 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Silný příběh plný emocí. Perfektní.

25.06.2016 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Jako vždy - pomalejší rozjezd a neuvěřitelně napínavé poslední kapitoly.

01.06.2016 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Krásný, láskyplný příběh o životě s tučňákem. Na pozadí se zatím odehrávají nehezké události, i celé vyznění příběhu mi nakonec přišlo velice smutné. Bezohlednost lidstva a nárůst populace má pro přírodu hrozné následky a časem se to obrátí proti nám.

09.05.2016 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Poprvé mi Yennefer nelezla až tolik na nervy... :D

24.04.2016 5 z 5

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Výborný díl, který skoro jako by byl o Austrálii... Mrakoplaš se objevuje uprostřed rudé pustiny, mágové právě vlezli oknem na tropický ostrov.
Ale hlavně zjistíme, jak to bylo s ptakopyskem.

11.03.2016 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

3,5*
Knížky se v motivech velice podobá Dívce, která se dotkla nebe. Příběhy hlavních hrdinů byly úžasné, ale vedlejšího dějová linie o Billovi mi jen hýbala žlučí.

03.02.2016 4 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Část "lovu na bandity" mě popravdě moc nebavila, ale pořád je to špičková knížka. :)

11.01.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Když všichni četli Pottera, já byla blázen do Pána Prstenů. Teď, o patnáct let později, to doháním a propadám svému soukromému šílenství. Naprosto kouzelná knížka, hned bych se pustila do druhého dílu.
A klobouk dolů před pány překladateli, četla jsem originál a občas srovnávala s počeštělými názvy, odvedli výbornou práci.

04.01.2016 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Mohla mít i pět hvězdiček, ale měla skončit dřív.

05.12.2015 4 z 5

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

Těch románků se ženskými by tam mohlo být méně. :)

28.09.2015 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krasna kniha, plna barev, zvuku a vuni. Jen ty kapitoly z let 1974 a 2014 uz mi pripadaly navic.

15.09.2015 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Naprosto skvělé, zaráží mě, že není daleko populárnější a že jsme na ní v knihkupectví narazili úplnou náhodou.

08.09.2015 5 z 5

Skála Skála Peter May

Je to dobré, dobré, stále dobré... A pak přijde závěr a je to skvělé!

25.07.2015 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Naprosto úžasné, strhující a skvělé.

21.07.2015 5 z 5

Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Joachim Meyerhoff

Knížka úsměvných příběhů mi na posledních sto stránkách hrozně zhořkla a do poličky jsem jí ukládala plná smutku a s nepříjemnými pocity.

10.07.2015 4 z 5