Bílý tesák

Příběh Bílého tesáka se odehrává během zlaté horečky na sklonku devatenáctého století v Kanadě a západní části Spojených států. V tomto dobrodružném a romantickém prostředí má čtenář možnost sledovat osudy vlka, který se snaží přežít a přizpůsobit neustálým změnám svého okolí. Může se divoká šelma stát věrným přítelem člověka? Dokáže rozlišit dobro a zlo? Je obyčejné zvíře schopné najít smysl života? Co charakter formuje silněji, láska nebo násilí? Nesmrtelný příběh vlka mezi lidmi patří mezi ty výjimečné knihy, které si vychutná jak teenager, tak dospělý s mnoha životními zkušenostmi. Kniha několikrát inspirovala filmaře, ale jejich zpracování nikdy nedosáhla kvality a hloubky tištěné předlohy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216931/big_bily-tesak-uYt-216931.png 4.51705
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Omega

White Fang, 1907

Kniha Bílý tesák

Hobitka
14. listopadu

(+ SPOILER) Překvapilo mě, jak moc je tahle knížka drsná. A hlavně, že si to o ní nepamatuju. Bílého tesáka jsem četla někdy na druhém stupni základky. Vím, že je to jedna z prvních knížek, která mě naprosto vtáhla a nemohla jsem se odtrhnout. Vybavuju si pasáž o štěněcím věku, a pak že tam Bílého tesáka někdo bil... Ale celou první ani pátou pasáž jsem vůbec nečekala :D
Jsem moc ráda, že jsem se do opětovného čtení po letech pustila. Užila jsem si to. A zírám, kolik příběhu se dá dostat z tak málo stránek...

heavy66

Bílý tesák je jedním z nejkrásnějších příběhů o vztahu člověka a zvířete, a věčném koloběhu života. Jack London musel být v minulém životě psem nebo vlkem, jak jinak by dokázal vstoupit, tak hluboko do jejich duše! A teď, sto let po své smrti, se možná znovu prohání po studených a zasněžených severských pláních, aby se jednou vrátil jako další nadaný spisovatel survival literatury!

Vivetkav

Moc hezký příběh .. smutný emotivní a zároveň krásný

Hakate

Krásný, dobrodružný, dojemný a emočně velmi silný příběh.
Stojí za přečtení a doporučuji nejen milovníkům zvířat.

Obelix15

Oblíbená kniha mého dětství, rád se k ní občas vracím.

Janizoun

Nádhera i po X letech. Moje další srdcovka a oblíbený spisovatel. Mám ráda všechny knihy od tohoto autora. V mém mládí jsem četla spoustu krásných knih, které jsou krásné dodnes. Četba pro všechny, pro mládež, pro dospělé, pro všechny generace. Doporučuji všem, koho se tato četba zatím nedotkla. Je to skvělá kniha, skvělý autor.

marlenkaXX

Milý příběh o vlkovi, Bílém tesákovi. O jeho životě, strastech a radostech pro všechny věkový kategorie. Posloucháno jako audiokniha.

konicekbily

Stanovil jsem si svůj "návrat ke kořenům" - přečíst si po mnoha desetiletích knihy svého dětství či mládí. Tím je i Bílý tesák. Autor ho napsal počátkem minulého století - chápal jsem ji jako dobrodružnou literaturu o přírodě, zvířatech a lidech žijících v drsných podmínkách severu - určenou dětem. Je to nádherná kniha a splnila svůj účel - baví mladé čtenáře více než sto let. Já, nyní jako téměř kmet, v ní vidím paralelu se životem člověka, trpícího při svém osudu - který se nevzdává a hledá cestu ke svému štěstí cestou poznávání nových životních zkušeností!