VeronikaZ VeronikaZ komentáře u knih

Nové postavy mě příliš nebavily a má spřízněná duše Josef rozhodně nedostala prostor, který si zaslouží.

27.12.2019 3 z 5

Mezi červenou a černou Mezi červenou a černou Jan Guillou

Jednoduše miluju rodinné ságy, vrátit se ke starým známým. Od tří bratrů se pomalu posouváme i k jejich dětem a já doufám, že v dalších dílech dostane víc prostoru Johanne.
Navíc fantasticky popsané politické poměry v Německu 20. a 30. let.

13.10.2019 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Z určitého hlediska pro mě náročná knížka. Pokrytectví sekty Amišů mi lezlo na nervy od prvních stránek, z Katie mě bralo zoufalství a bylo těžké s ní alespoň trochu sympatizovat.
Nicméně jsem se začetla rychle a snažila se stránky otáčet co nejrychleji, abych už věděla, jak to celé dopadne. Jen kdyby mi to každou chvíli tak nezvedlo tlak. :)

09.10.2019 5 z 5

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

Myslela jsem, že už pana Pratchetta nemůžu milovat víc a pak jsem přečetla Podivný regiment. A jde to. Naprosto fantastické téma i zpracování.
Doporučuji číst s kávou. :)

The enemy isn't men, or women, it's bloody stupid people and no one has the right to be stupid.

05.10.2019 5 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Ke knížce jsem se vrátila po letech a kouzlo Herriotových příběhů se ke mně hned vrátilo. Pestré charaktery, krásná příroda, veselé i smutné příhody. Herriot je zkrátka jeden z mých nejoblíbenějších autorů.

28.09.2019 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Druhý díl Winternight trilogie je svižnější, než první, ale pořád naprosto skvělý, jestli ne lepší. Omládla jsem při ní minimálně o deset let, z Morozka šla do kolen, hypnotizovala stránky a po poslední stránce nemohla rozčilením ani spát.

16.09.2019 5 z 5

Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking

Knížka nabízí témata k zamyšlení a celkově potěší. Je zajímavé porovnávat, jak něco funguje v jiných zemích a představit si to u nás.

Připadala jsem si jako zlý pesimista, když jsem si představila, jak bych ze sousedství dělala komunitu - zahrádka, kam kolemjdoucí hází odpadky nebo nářadí ve společných prostorách rozkradené během pár dnů. A pak v knize přišla grafika k experimentu s úmyslně ztracenými a (ne)vrácenými peněženkami... No, zkrátka jsem opět měla chuť seknout se svojí prací a přestěhovat se třeba do Dánska. :)

26.08.2019 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Tuhle knížku jsem upřednostnila v pořadníku na naléhání kamarádky a dobře jsem udělala.
Je to krásné, napínavé, fantastické. Místy ani nedýcháte, jindy jsem se dojímala skoro k slzám. Další velké plus bylo, že jsem vůbec nedokázala odhadnout, co se bude dít dál.
Ta z knížek, kterou hltáte, ale přitom je vám pak smutno, že jste ji už dočetli.

28.07.2019 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Pro mě jednoznačně nejlepší díl celé série, spousta příjemných detailů, hrdinství, láska, odvaha, je tam zkrátka všechno. :)

07.07.2019 5 z 5

Sex a lži Sex a lži Leïla Slimani

Naprosto fantastický komiks nejen o životě žen v Maroku. Na několika stránkách poukazuje na řadu problémů, zanechá hluboký dojem a přitom nakonec vyznívá optimisticky.

26.06.2019 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

První dvě knihy z Kingsbridge jsem hltala. Ohnivý sloup sice zajímavě popisuje boje o anglický trůn, ale spíš mě trochu zklamal. Kingsbridge se dotýká jen okrajově a řada pasáží, zejména z námořních bitev, mě nebavila. Navíc Margery, byť zamýšlená jako kladná postava, mě rozčilovala od začátku až do konce.

12.06.2019 4 z 5

Žaloba Žaloba Bandi

Kniha popisující každodenní, nespravedlivý život v totalitní společnosti, navíc založené na patriarchátu. Určitě skvělé téma, ale celkově moc nevyznívá. Mé nízké hodnocení je ale částečně i moje chyba, povídky mi zkrátka nevyhovují.

04.04.2019 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Není to žádná hluboký příběh, ale miloučké oddechové čtení na způsob Downton Abbey. Život a intriky služebnictva, život a intrika panstva a to vše se mísí. Jen je škoda spousty chyb v textu.

19.12.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

První třetina mě od čtení málem odradila, ale potom dostala spád a dočetla jsem jí během jednoho dne. Byla jsem nad knížkou znechucená, vzteklá, plná bezmoci, i pár slz ukáplo. Backman zpracoval důležité téma, jen pro klid mojí duše mohla některá z postav důrazněji zavrhnout zvrácené argumenty, které zcela nepochopitelně zaznívají i v soudních síních ve skutečnosti.

03.12.2018 5 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Podle mě ze série nejslabší díl. Pasáže účastníků reality show byly hrozně otravné a povrchní a nic zajímavého jsme se z nich nedozvěděli. Podezřelé jsem odhadla už ze začátku a rozuzlení mi bylo jasné také několik desítek stran dopředu, takže se ani žádné překvapení nekonalo.

15.09.2018 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Musím přiznat, že i mně už místy připadá zápletka trochu překombinovaná a ze všech dílů zatím nejslabší. Ale zabavila mě během promaroděného víkendu, takže budu shovívavější.

12.08.2018 5 z 5

Léto s vůní čerstvého chleba Léto s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Miloučké, nenáročné čtení na léto. Ke konci jsem stránky dokonce hltala, jak to bylo napínavé. :)

03.07.2018 5 z 5

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

Třetí díl už mi přišel trochu moc natažený a vlastně se v něm zas tak moc nestalo. Posledních 50 stránek bylo rozhodně nejlepších.

14.02.2018 3 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Tak jo. I mě, člověka kterého děti bytostně rozčilují, tohle nejen pobavilo, ale i dojalo. :)

03.02.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Od knížky jsem měla velká očekávání, až příliš. První čtvrtina se nesnesitelně táhla, že jsem jí málem odložila. Zbytek je sice poměrně napínavý a akční, ale také se vždy několik stránek nic neřeší a pak se vše semele ve dvou odstavcích.

03.02.2018 3 z 5