VeronikaZ VeronikaZ komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Když jsem četla pasáže "předtím", mrazilo mě, jak snadno by se dalo k podobným opatřením sklouznout. Jak i dnes se ozývají hlasy proti potratům, hlasy, dle kterých má žena hlavě rodit děti, volání po "tradičních hodnotách"...

První jsem viděla seriál a knížku si dala s odstupem, ale obojí je skvělé a můžu jen doporučit.

21.01.2018 5 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Na Zeměplochu takový temnější, znepokojivější příběh. Umím si představit Pratchettovo duševní rozpoložení, když jí psal. 4* dávám jen když porovnávám s ostatními Pratchettovkami.

17.01.2018 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Babička i Ove byli zkrátka lepší. Příběh byl krásný, Britt-Marie výborná, ale ten fotbal mě tam otravoval.

02.12.2017 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Skvělá knížka o cestě skupinky hrdinů. Geralt jako vždy občas na facku a Yennefer mi lezla na nervy i na těch pár stránkách. A jako přidaná (a nejzábavnější) hodnota Marigold, Zoltan a hlavně charismatický Regis, který doufám dostane hodně prostoru v dalších dílech.

29.11.2017 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Knížku jsem musela i párkrát odložit a rozdýchat, po dočtení ve mně dlouho zůstal pocit vzteku, znechucení a hlavně bezmoci, že se dnes ještě najdou zastánci největších zločinců v dějinách - komunistů. "Sociální jistoty" minulého režimu, dnes tak často vyzdvihované, v knížce vynikají v celé své kráse.

25.11.2017 5 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Skvělá kniha. Zajímavý popis fungování amerického zdravotnictví a života venkovské lékařky a řada dalších zajímavých témat, zejména potraty a důležitost individuálního rozhodnutí každé ženy, ne společnosti a fanatiků.

23.11.2017 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Knížka ve vás vyvolá celou škálu pocitů ohledně hlavních hrdinek, především Lily. Podle mě i lepší než první díl, ale zejména po návštěvě zanedbané, špinavé Neapole toto léto i živější.

19.11.2017 5 z 5

S touhle knížkou zažijete hygge, i když jste uprostřed služby v nemocnici, hučí vám na lékařáku lednice a každý krok za dveřmi vás děsí a jediná “hyggelig” věc je vaše velká šála.
Hlavně ve mně ale knížka probudila chuť naučit se dánsky a přestěhovat se tam. Protože tahle knížka je sice o hygge, ale hlavně je o Dánsku, což český překlad názvu trochu opomenul.

11.10.2017 5 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Knížka splňuje přesně co jsem od ní očekávala. Růžový, slaďoučký odpočinek v náročném období.

09.10.2017 4 z 5

Jednoduše nádherné. Na příští dovolenou bych nejraději jela na Guernsey. :) Těším se na film.

26.08.2017 5 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Milá? Mně od poloviny svíralo u srdce a brečela jsem na každé druhé stránce, takže ne, milá opravdu není.

18.04.2017 5 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Příjemné, odpočinkové holčičí čtení

07.03.2017 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Skvělé.
Prvních sedmdesát stránek jsem potřebovala, abych se v 26. století zorientovala, ale už dlouho jsem nečetla tak inteligentní knihu. Děj je skvěle provázaný, některé myšlenky by měly být vštěpovány už dětem na ZŠ a Lucas Hildebrandt je úžasný.

Tolik lidí se denně s úlevou vzdává nutnosti přemýšlet, rozhodovat se a vůbec vnímat.

24.02.2017 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Jednoduše nádherná knížka.

14.02.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Knížka není vyloženě špatná. Přesto jsem ji v půlce odložila, protože mě nebavila a hlavní postavy byly nudné a hrozně pubertální. Asi bych si měla připustit svůj věk, protože je opravdu určená a psaná pro mladší, než jsem já. :)

12.02.2017 2 z 5

Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky Judy Melinek

Výborný pohled do práce soudního lékaře. Výtku bych měla jen k překladateli, překlad odborných výrazů byl někdy příšerný. Většině násilně přeložených termínů laik stejně neporozumí a člověka z oboru jen bijí do očí.

20.01.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Úžasná knížka. Jen bych trochu protestovala proti zařazení "humor", protože já většinu času brečela.

10.12.2016 5 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Pěkný obrázek venkova, ale od půlky se příliš omílá to samé dokola.

06.12.2016 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tedy chápu nenávist k Dolores... Ale mně ze všech nejvíc pil krev James Potter. Pár facek by potřeboval.

18.11.2016 5 z 5

Tymiánové dopisy Tymiánové dopisy Eve Makis

Myslela jsem, že jednu hvězdičku odeberu za příliš málo stran. Velký příběh mnoha postav by si zasloužil mnohem delší knihu. Ale Tymiánové dopisy voní kořením, barvitě představují arménskou kuchyni a vypráví o úžasných lidech v těžkých dobách.

20.10.2016 5 z 5