Zmrzlinové sedmé nebe

Když Imogen a Anně náhle zemře babička a odkáže jim cukrárnu na pláži, jejich životy se převrátí naruby. Jenže staromilská retro cukrárna potřebuje zoufale získat zákazníky, jinak dědictví babičky Vivien zmizí nadobro. Blíží se léto a Anna s Imogen se rozhodnou, že to nevzdají a že právě jejich zmrzlinárna se dostane na mapu gurmánských zážitků na jižním pobřeží Anglie. Jenže zatímco Imogen zůstane za pultem, Anna se vydá do Itálie pochytat nejnovější trendy ve světě zmrzliny – a přitom zjistí, že práce po boku špičkových odborníků může přinést nejen nové znalosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207728/zmrzlinove-sedme-nebe-gdy-207728.jpg 3.5108
Vydáno, Argo

Viviens Heavenly Ice Cream Shop, 2012

Kniha Zmrzlinové sedmé nebe

tatafa

Román vypráví o dvou sestrách, které zdědí po babičce zmrzlinový obchod, který se společně snaží obnovit.

Samozřejmě v příběhu nechybí osudová láska, počáteční nezdary při výrobě zmrzliny a také podrobný vhled do výroby domácí zmrzliny. Jedná se o velice čtivý a odpočinkový román, který lze vřele doporučit všem, kteří mají rádi zmrzlinu.

Ovšem musím říci, že i když jsem si čtení hodně užívala, tak po měsíci od přečtení už téměř netuším o čem byla. Je to prostě knížka, u které si odpočinete, zavzpomínáte na dovolenou u moře, ale hlubší dojem ve vás pravděpodobně nezanechá…

Renike

Přečteno za jeden víkend, a byl to překvapivý příjemný relax..dokonce uvažuji koupit zmrzlinovač :)

medlovice
06.10.2020

Neznám nikoho , kdo by neměl rád zmrzlinu. Třeba i tu z obchodu Banana split , nebo domácí točenou rakytníkovou. I když hlavním posláním této knihy je motivovat čtenáře , že začít něco v čem nemáme zkušenosti, začít něco , co máme v genech a přes počáteční nezdary to nevzdat a s pomocí pár přátel a půjčky to zvládnout. Najít nové lásky a být úspěšný a štastný.
Jen to bylo hodně zdlouhavé a prodlužované a obal je spíš pro mladistvé sladce růžový .

Zao
14.07.2020

Dvě sestry zdědí po babičce cukrárnu. Změní jim životy. Nádherná a milá kniha, jak se se situací sestry vypořádají. Dobře se čte, vhodné pro odpočinek.

evismaior
22.04.2020

55% - i v rámci daného žánru pouze lehký nadprůměr. Příběh dvou sester, které po babičce zdědí zmrzlinárnu na anglické pláži, přičemž Anna je ta, která je zodpovědná a navíc ráda vaří, takže je ochotná se tomu věnovat, a Imogen si do Anglie jen odskočila z Thajska, kde se věnuje fotografování a bezstarostnému životu na pláži - tak nějak poklidně si čtenář propluje celou knížkou, ale výraznější dojem to nezanechá, na to je to příliš jednoduché, a to včetně onoho klišé, že jakmile hrdinka (zde navíc obě hrdinky) narazí na prvního použitelného muže (tedy podivný už je ten fakt, jak často naráží na použitelné muže:-)), tak s ním také skončí. Ale na konci mě fakt skoro mrzelo, že nemám doma přístroj na zmrzlinu, protože zvlášť recept na mou oblíbenou slano karamelovou vypadal moc chutně.

Mrňous1
13.04.2020

Příjemné počtení, které neurazí. Ale ani efekt "ty jo" se nekoná.

Leninkka
04.01.2020

Kniha mě moc nenadchla. Konec je jasný hned od začátku a je to takové lehké čtení, nad kterým se nemusí vůbec přemýšlet. Konec knížky se mi zdál najednou strašně uspěchaný. ** hvězdičky alespoň za ty recepty, které jsou v knize uvedeny :)

knihovnička007
29.12.2018

Od knihy jsem čekala "jen" odpočinkovou literaturu a to se povedlo. Příjemná oddychovka, která se mi hodně dobře četla.
Dvě sestry po babičce zdědí cukrárnu, která byla otevřená již v 50.letech a sestry se rozhodnout v tom pokračovat. Anna v práci podává výpověď, Imogen se vrací z teplých krajů a po hlavě se vrhnou do podnikání s cukrárnou.
Příjemná, odpočinková literatura, děj rychle utíká (většinou po týdnu :) ). Úplně jsem se viděla na pláži se zmrzlinou v ruce.
Určitě doporučuji k přečtení!