Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky

Roky bylo soudní lékařství tabu. Oběti vražd, těla v rozkladu - koho by podobné věci zajímaly? Pak ale přišly seriály jako CSI: Kriminálka Las Vegas a z forenzních patologů se staly hvězdy. Jaká je jejich práce doopravdy? Jak se vyrovnávají se smrtí? Přesvědčivý obraz o skutečném životě mezi mrtvými podává Judy Melinek. Prvotřídní soudní lékařka s talentem pro psaní memoárů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231336/big_rez-do-tuheho-dva-roky-262-mrtvol-a-P9V-231336.jpg 4.4106
Literatura faktu, Biografie a memoáry

Vydáno: , Blue vision

Working Stiff: Two Years, 262 Bodies, and the Making of a Medical Examiner, 2014

Kniha Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky

Denisa.KC
05.11.2022

Úžasná kniha! Kdo se rád vyžívá v faktické literatuře a dokumentárních pořadech z lékařského prostředí, tak tohle je to pravé. Místy naprosto nechutné a dech beroucí popisy práce soudního lékaře mi chvílemi zvedaly žaludek. O tomto tématu se tolik do podrobna nepíše, o to víc jsem si knihu užila.

ujira
20.08.2022

Celkem odborná a řádně realistická četba. Poslouchat v audioverzi to šlo, ale čtení by mne asi tolik nezaujalo. A vážím si této profese.

Bubulka
18.03.2022

Báječná kniha, která vás provede fascinující i když velmi neoblíbenou profesí. Rozhodně to není čtení pro každého.

arcs
23.02.2022

Hustý, hustý! A reálný! Kdo jde sakra na patologa? Mamina, co se po práci vrací k dětem. Klobouk dolů, před ní i že to napsala, jak to je. Lepší než tisíc detektivek.
A jako perličky kapitoly o 11. září. Jo a taky - nejhorší smrt, kterou jsem pitvala...

jarmila7388
20.11.2021

Lepší jak, který koli horor.Anatomie nemoci.Nenî to lehká práce a každý nemá na to žaludek asi musí být člověk predurčen to dělat. Žári 2001 popsané jinak. Človek už viděl spoustu filmů o tom spoustu članku.Tohle je úplně něco co šokuje kohokoli.

katynka78
11.09.2021

Už ani nevím, jak jsem se k této knize dostala, ale jsem tomu velmi ráda. Medicína a lékařství mě odjakživa láká a je to moje oblíbené téma jak u knih, tak u filmů či seriálů.
A co si budeme nalhávat, ne vždy je toto téma vykresleno dobře. Mám ráda ta díla, kde se to drží skutečnosti či historie a tudíž tato knížka byla pro mě jako dělaná.
Přiznám se, že se to nečetlo lehce co do obsahu, protože dané případy byly velmi hrůzné a člověk ani kolikrát netuší, co všechno se může stát. Není to kniha, kterou bych dokázala přečíst na jeden zátah, to ne. Přemýšlíte o tom, rozdýcháváte to.
Ale je to perfektní pohled do povolání soudní patoložky a jak to funguje. Celkově ty lidi, co toto povolání vykonávají, obdivujete, protože to není vůbec snadné, ani fyzicky, ani psychicky.

No a samotná kapitola o 11. září 2001 (dnes je to přesně 20 let), vám na tu hrůzu hodí další otřesný pohled. To byl opravdu velký nápor na city.

Každopádně - velice zajímavé, čtivé, lákavé pro ty, co to zajímá. Naprosto doporučuji.

josska
21.08.2021

mám ráda knihy z lékařského prostředí,ale tohle bylo jiné,,,pravdivé,doopravdické,co se děje s tělem po smrti,případy zajímavé,,pro mě velké překvapení,,,,
Audiokniha

mimi55
18.07.2021

Zajímavé. Pohled na 11.září 2001 z jiného úhlu.