Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky

Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231336/bmid_rez-do-tuheho-dva-roky-262-mrtvol-a-P9V-231336.jpg 4 116 28

Roky bylo soudní lékařství tabu. Oběti vražd, těla v rozkladu - koho by podobné věci zajímaly? Pak ale přišly seriály jako CSI: Kriminálka Las Vegas a z forenzních patologů se staly hvězdy. Jaká je jejich práce doopravdy? Jak se vyrovnávají se smrtí? Přesvědčivý obraz o skutečném životě mezi mrtvými podává Judy Melinek. Prvotřídní soudní lékařka s talentem pro psaní memoárů.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Blue vision

Working Stiff: Two Years, 262 Bodies, and the Making of a Medical Examiner , 2014

maximus13
27.09.2023 5 z 5

Je to literatura faktu, kde se dozvíte co všechno dělá a jakou šíři záběru a vědomostí má vlastně patolog (soudní lékař). Krásně vysvětleno i pro laiky. Šílené bylo, když byla mladá lékařka na stáži v NY ve chvíli teroristického útoku letadel na dvojici mrakodrapů. To co poté následovalo bylo naprosto šílené. Opravdu doporučuji přečíst. Pozor obsahují i pár drsnějších kapitol a popisů, kde chápu, že by to nějak jinak nešlo opsat. Respekt před povoláním lékařů.

hana1039
25.05.2023 5 z 5

Audiokniha:
Perfektní, skvělé až morbidní...kdo má slabší nervy,nečtěte to/ neposlouchejte... detailní popisy pitev,jak, proč,co se stane, když... autorčin osobní život je jen ve zkratce, ale zato,, výživný,, já jsem,,holka,, zvědavá, takže jsem si tohle audio nemohla nechat ujít :-))

Denisa.KC
05.11.2022 5 z 5

Úžasná kniha! Kdo se rád vyžívá v faktické literatuře a dokumentárních pořadech z lékařského prostředí, tak tohle je to pravé. Místy naprosto nechutné a dech beroucí popisy práce soudního lékaře mi chvílemi zvedaly žaludek. O tomto tématu se tolik do podrobna nepíše, o to víc jsem si knihu užila.

ujira
20.08.2022 3 z 5

Celkem odborná a řádně realistická četba. Poslouchat v audioverzi to šlo, ale čtení by mne asi tolik nezaujalo. A vážím si této profese.

Bubulka
18.03.2022 5 z 5

Báječná kniha, která vás provede fascinující i když velmi neoblíbenou profesí. Rozhodně to není čtení pro každého.

arcs
23.02.2022 5 z 5

Hustý, hustý! A reálný! Kdo jde sakra na patologa? Mamina, co se po práci vrací k dětem. Klobouk dolů, před ní i že to napsala, jak to je. Lepší než tisíc detektivek.
A jako perličky kapitoly o 11. září. Jo a taky - nejhorší smrt, kterou jsem pitvala...

jarmila7388
20.11.2021 5 z 5

Lepší jak, který koli horor.Anatomie nemoci.Nenî to lehká práce a každý nemá na to žaludek asi musí být člověk predurčen to dělat. Žári 2001 popsané jinak. Človek už viděl spoustu filmů o tom spoustu članku.Tohle je úplně něco co šokuje kohokoli.

katynka78
11.09.2021 5 z 5

Už ani nevím, jak jsem se k této knize dostala, ale jsem tomu velmi ráda. Medicína a lékařství mě odjakživa láká a je to moje oblíbené téma jak u knih, tak u filmů či seriálů.
A co si budeme nalhávat, ne vždy je toto téma vykresleno dobře. Mám ráda ta díla, kde se to drží skutečnosti či historie a tudíž tato knížka byla pro mě jako dělaná.
Přiznám se, že se to nečetlo lehce co do obsahu, protože dané případy byly velmi hrůzné a člověk ani kolikrát netuší, co všechno se může stát. Není to kniha, kterou bych dokázala přečíst na jeden zátah, to ne. Přemýšlíte o tom, rozdýcháváte to.
Ale je to perfektní pohled do povolání soudní patoložky a jak to funguje. Celkově ty lidi, co toto povolání vykonávají, obdivujete, protože to není vůbec snadné, ani fyzicky, ani psychicky.

No a samotná kapitola o 11. září 2001 (dnes je to přesně 20 let), vám na tu hrůzu hodí další otřesný pohled. To byl opravdu velký nápor na city.

Každopádně - velice zajímavé, čtivé, lákavé pro ty, co to zajímá. Naprosto doporučuji.

josska
21.08.2021 4 z 5

mám ráda knihy z lékařského prostředí,ale tohle bylo jiné,,,pravdivé,doopravdické,co se děje s tělem po smrti,případy zajímavé,,pro mě velké překvapení,,,,
Audiokniha

mimi55
18.07.2021 4 z 5

Zajímavé. Pohled na 11.září 2001 z jiného úhlu.

bagel
22.12.2020 5 z 5

Zajímavé a poutavé čtení. Teprve zde jsem si uvědomila rozsah teroristických útoků z 11. září a jejich dopad jak na život ve městě, tak hlavně na práci soudních lékařů.

DK197
29.10.2020 4 z 5

E-KNIHA: Zajímavé, poučné, detailní a drsné. Rozhodně stojí za přečtení. Nejvíce asi kapitola o 11. září, která tu katastrofu ne-Američánům lépe přiblíží a vžene slzy do očí. O hvězdičku méně jen proto, že některé věty se opakují, jsou krkolomné a pasáže zdlouhavější. Ale jen minimálně. Jinak je to vynikající originální počin! Doporučuji.

sabouš
05.05.2020 5 z 5

Za mě perfektní počtení z prostředí soudního lékařství, zejména pokud se čtenář orientuje v anatomických strukturách lidského těla.

lukas9608
03.05.2020 5 z 5

Morbidní a naturalistické, ale velmi, velmi zajímavé.

Ales.BD
09.05.2019 2 z 5

Kniha mrtvola po týdnu v mrazáku. Zajímavých informací zase tolik není a příhody z autorčina osobního života jsou zbytečné a rušivé.

mirka71
22.11.2018 5 z 5

Něco neuvěřitelného. Medicínsky neskutečně zajímavé, dozvěděla jsem se spoustu věcí, které jsem vůbec netušila. Psáno spíše formou dokumentu, sice zasazeno do příběhu života patoložky, ale ten je zmiňován spíš okrajově....
Bezesporu nejzajímavější je popis práce patologů z 11.9.2001 a dnech potom, myslím, že tuhle hrůzu si nikdo z nás neumí představit. Vemte svoji nejčernější představu a 100x ji vynásobte - takové to muselo být doopravdy...
Rozhodně knížka, ke které se vrátím, opravdu stojí za to.

Bar16
30.06.2018 4 z 5

Docela poutavé vyprávění americké soudní lékařky, která si nebere servítky a píše vše tak, jak to prostě je. Nejtěžší pro mě asi bylo číst o tom, jak probíhala identifikace z 11.září, protože tohle si nikdo neumíme ani trochu představit...

85prcek
08.01.2018 5 z 5

Dobre napsana knizka. Libila se mi, jestli se to da o tomto tematu rict. V preskakovani scen sem se vzdycky chvilku orientovala, ale chapu, ze lip to poskladat neslo. Za me palec nahoru.

enguyen
12.10.2017 3 z 5

Za mne slabsi kniha,nenadchne,neurazi. Pokud nekoho zajima toto prostredi,mnohem vice doporucuji knihu Kde mrtvi promlouvaji (o umrlci farme). Tam je vse mnohem zajimaveji popsano spolu s realnymi pripady,metody jak odhalit pachatele a hlavne knizka je velmi ctiva i pro lajka.

sarekaslukova
07.08.2017 4 z 5

Knížka pro mne byla opravdu zajímavá, jelikož tento druh povolání jsem chtěla dělat. Ale trochu mi vadilo jak přeskakovala. Že ty události nešly za sebou, ale pak jsem si vlastně uvědomila, že je členěna do kapitol a né přeci v každým měsíci se setká jen s vraždou která by byla nějak zajímavá, aby stála zato jí popsat. Za mě asi jen doporučení, že při pauze na oběd nečíst kapitolu o červech.

životopisy, biografie soudní lékařství patologie vyšetřovatel patolog

Autoři knihy

Judy Melinek