Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky

Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb Vzpomínky soudní lékařky https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231336/bmid_rez-do-tuheho-dva-roky-262-mrtvol-a-P9V-231336.jpg 4 116 28

Roky bylo soudní lékařství tabu. Oběti vražd, těla v rozkladu - koho by podobné věci zajímaly? Pak ale přišly seriály jako CSI: Kriminálka Las Vegas a z forenzních patologů se staly hvězdy. Jaká je jejich práce doopravdy? Jak se vyrovnávají se smrtí? Přesvědčivý obraz o skutečném životě mezi mrtvými podává Judy Melinek. Prvotřídní soudní lékařka s talentem pro psaní memoárů.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Blue vision

Working Stiff: Two Years, 262 Bodies, and the Making of a Medical Examiner , 2014

Petra186
05.06.2017

Toto téma mě vždy lákalo a po přečtení knihy mám zálusk na další :). Výborně a jednoduše popsáno, jak to chodí v pitevně. Velmi mě zaujal popis z 11.září 2001. To si nikdo neumí ani představit. Určitě doporučuji přečíst.

adela2230
15.04.2017 5 z 5

Krásně napsané, původně jsem ji chtěla číst už v angličtině, ale nakonec se k tomu nedostalo, ale i v češtině to relativně stálo za to. Je to dost poutavé, a představuje to práci soudního lékaře.

VeronikaZ
20.01.2017 5 z 5

Výborný pohled do práce soudního lékaře. Výtku bych měla jen k překladateli, překlad odborných výrazů byl někdy příšerný. Většině násilně přeložených termínů laik stejně neporozumí a člověka z oboru jen bijí do očí.

petra7942
06.11.2016 5 z 5

Poutavou a čtivou formou popsáno to,k čemu se běžný smrtelník nedostane...zajímavé,neotřelé...

Miška11
28.10.2016 5 z 5

Bezpodmínečně nejlepší knížka, která se mi dostala do rukou. Před autorkou smekám...

genie
02.03.2016 4 z 5

Čtivě sepsaná knížka o smrti a jejích "způsobech" v New Yorku očima soudní patoložky. Místy morbidní až děsivé, nicméně vždy přijatelně a lidsky podávané. Tematické dělení kapitol, včetně jedné věnované 11.9.2001 (ta byla fakt silná). Vlastně se to četlo jak "detektivka".

KimmieRachel
10.01.2016 4 z 5

Zajímavé čtení, které jakoby bylo napsané přímo pro mně. Styl vyprávění i krátké kapitolky byly čtivé. Možná se k ní ještě vrátím, jelikož tuto tématiku mám moc ráda.

Eneo
19.03.2015 4 z 5

Autobiografie jedné ze soudních lékařek zaměstnaných (mimo jiné) i jedenáctým zářím. Co si budeme nalhávat, nejedná se o žádný příběh plný motýlků a veselých barviček. Ukazuje nám, co taková práce obnáší a navrací diváky všech CSI do reality.
Trošku na kráse ubírá pár anatomických nedostatků, ale to je, předpokládám, pouze chyba překladu.