veronika9761 veronika9761 komentáře u knih

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

(SPOILER) Knizka, ktera mi prisla do cesty presne v ten spravny cas. Konec na me moc sladarna, ale jinak - moc potrebny zrcadlo. Diky!
(Jen teda nechapu, kde se tahle autorka schovavala a proc jsem na ni neprisla driv :))

Recenzi doplnuju v lednu 2024: vysel dalsi dil, cili jsem si musela osvezit ten prvni. A proboha, zjistila jsem, ze moje nemusis sem si stale nevzala za svy a furt mam dojem, ze musim! A furt tvrdnu v ty samy situaci jako pred rokem a pul, kdy jsem procitla a zjistila, ze se utapim v pitomy situaci, do ktery sem se nechala vmanevrovat. Tak snad uz to napodruhy vyjde.

06.08.2022 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Napinak jako blazen. Konec malilicko nezapada, ale celkove za me fajnovka.

19.07.2022 4 z 5

Jak si dělat chytré poznámky Jak si dělat chytré poznámky Sönke Ahrens

200 stranek basneni, jak je metoda chytrych poznamek skvela. Jeste bych potřebovala druhy dil, s nazvem 'Jak si delat chytre poznamky: jak zacit a jak pokracovat'. Takhle si muze ctenar vyzobavat ojedinele tipy schované mezi ostatnim textem. Metoda sama je vyborna, ale z knizky se to fakt pochopit neda.

05.07.2022 2 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Pro me zadna slava. Poridila sem predem celou tetralogii a zjistuju, ze ty dalsi tri dily nespis nikdy cist nebudu. Moc spatnej prvni dil.

09.05.2022 2 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

V ramci zanru spis prumer, na coz u techto autorek nejsem vubec zvykla.

31.03.2022 3 z 5

Zamilujte se do angličtiny Zamilujte se do angličtiny Bronislav Sobotka

Nejgenialnejsi knizka o uceni anglictiny, zvlast pro vystavene vecne zacatecniky. Diky Brono!

28.02.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Pomerne slibny zacatek serie.

28.11.2021 3 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

(SPOILER) Dneska sem neco takovyho potrebovala. Par, ktery je do sebe zamilovaný od prvnich stranek, ale celou knizku resi, jestli jim to spolu pujde. Chvili me vytacel ten konec jak z nory roberts, ale co, prezila sem to, a snit se musi. Jdu se vrhnout na zbytek serie.

17.10.2021 5 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Velmi znepokojive cteni.

29.08.2021 4 z 5

Batole Batole Lenka Medvecová Tinková

Jako kdyz ctete knizku, kterou napsala vase intuice. Ktera vase dite miluje, ale jeji pohled je pokrivenej studenou vychovou, jake se dostalo vam. Oproti ostatni literature na trhu na tema deti nebo deti a spanek, ktere radi "nechte par noci vyrvat a on se uklidni", nebo "nalijte si vino, bude vam to trhat srdce, ale nechte ho rvat", je tahle knizka pohlazeni po dusi a uklidneni, ze to delate dobre a ze laskou nerozmazlite. Ze vam dite nebude ve trech skakat po hlave, protoze ho odmalicka respektujete stejne jako sve ostatni blizke. Navic je evidence based, narozdil od lidovych vypravecu "takhle se to delalo vzdycky", "nebo nas tak taky vychovavali a je to ok" skoda ze je to jedna z mala knizek o detech s temito atributy, hned by se nam vsem lepe zilo. Taky malinka vytka, pro rocni dite neni zatim stoprocentne upotrebitelna, ale to je jen mala vada na krase.

24.08.2021 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Mila oddechovka, tak trochu ze zivota.

21.06.2021

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Typicka monyovka, knizecka na jedno odpoledne. Furt mi vrta hlavou, kdo je tak silenej, aby mel tři deti se tremi otci.

02.04.2021 2 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

(SPOILER) Obe hlavni hrdinky me vytacely od zacatku. Nez sem prisla na to, ze je vsechno jinak, bez se zdalo. Velmi ctivy kousek, na muj vkus na poslednich stránkách prilis velky moralni pouceni, ktery se do knizky prilis nehodi.

12.03.2021 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Parada, jako vzdycky.

17.02.2021 4 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Jednicku rozhodne predcila. Fajnovy cteni.

10.02.2021 5 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Pomerne neutesena sonda do hlubin predmestskych matek.

06.02.2021 3 z 5

Ztracené holky Ztracené holky Alex Marwood

Pomalejsi rozjezd a hned od zacatku mnozstvi postav, coz moc nemusim. Druha pulka knizky ale ficela jak blazen, a konec velmi prekvapil. Chtela sem dat 3*, ale ma na vic.

18.01.2021 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Jen o maličko horší než první díl. Ke konci už mi ti zamindrakovani teenageři lezli pěkně krkem, s těmi jejich traumaty z minulosti, ale i tak se četlo samo.

01.01.2021 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Z celé série nejslabší, i přes netradiční námět.

04.11.2020 3 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Nechápu, jak nekdo může krmit psa čokoládou a nechat ho svévolně utíkat. Nechce se mi věřit, že totožná autorka napsala 'Z neznámých duvodu', jednu z nejlepších knížek vůbec.

02.11.2020 2 z 5