veronika9761 veronika9761 komentáře u knih

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Pribeh zajimavy, ale pasaze s egyptologii jsem preskakovala. Nejsem si jista, jestli by byla kniha nebyla lepsi, kdyby byla o 50 stran kratsi. A vec s dvema leteckymi katastrofami je vazne divna.

25.03.2024 5 z 5

Proč jsme tak naštvané? Proč jsme tak naštvané? Šárka Homfray

Ach jo, knizka mi ukazala, ze genderova nerovnost se prolíná celym zivotem i tady u nas, kde jsem myslela, ze uz jsme vsichni normalni. Psana chytre, ale pochopitelne. Ceske realie potesily.

22.03.2024 5 z 5

Graciino tajemství Graciino tajemství Jill Childs

Zacatek zajimavej, pak to na me zaclo byt moc spirituální. Ale zacatek me navnadil, skoda. Dve hvezdy, ale vic nez tretinu knizky nezvladnu.

16.03.2024 2 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Kaira Rouda

Celou dobu jsem fandila nespravne osobe, to teda nepotesi :) Ocenuju velmi neotrely namet.

09.03.2024 4 z 5

Krutý měsíc Krutý měsíc Jana Jašová

Pribeh zajimavej, prolozeni covidem fakt drasajici, ale celek pro me nefungoval. Konec mi prisel vylozene mimo.

05.03.2024 3 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Vlastne se celou knizku nic moc nedelo. Nakonec sem se pronudila ke konci a na dve hvezdy tak akorat.

05.03.2024 2 z 5

HOT - jak uspět v digitálním světě HOT - jak uspět v digitálním světě Filip Dřímalka

Cekam na dalsi autorovu knihu, tak jsem si precetla alespon tuhle, která byla dostupna hned, narozdil od Budoucnosti neprace, kterou knihovna ještě nezalistovala. Rozhodne par zajimavych napadu padlo, tesim se, az je vyzkouším.

02.02.2024 4 z 5

Tělo 3.0: Exotizované, změněné, zhroucené Tělo 3.0: Exotizované, změněné, zhroucené Martin Rychlík

Necetla jsem predchozi knihy, po tehle jsem sahla v knihovne nahodou. Precteno jednim dechem a uplne stacilo, velmi sugestivni a provokativni vec.

02.02.2024 4 z 5

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

Trochu me zklamal zivotni posun Marie, ktera mi z prvniho dilu prisla ohromne ambiciozni a mela pred sebou nalinkovanou budoucnost v zahranici. Jinak pribeh potesil, a klidne by to mohl byt serial. Hrdinky sympaticke, pribeh plynul bez hluchych mist, fakt fajnovka. No a snad uz se proberu i ja. Nemusim.

20.01.2024 5 z 5

Strážkyně majáku Strážkyně majáku Diane Chamberlain

Nechapu to. Pred casem jsem autorku objevila a na jeden zatah precetla snad 5 jejich knih a nemohla se odtrhnout. . Byla jsem nadsena, kdyz jsem v knihovne objevila Strážkyni majaku. Ale pribeh mi vubec nesedl, hlavni hrdinove hrozni do jednoho. Jediny, na koho jsem zvedava, je Lacey. Vubec nerozumim tomu, ze z minulych knih autorky jsem byla odvarena, a tahle je tak na 2*.

13.01.2024 2 z 5

Hluboké soutěsky Hluboké soutěsky Arnaldur Indriðason

Udelala jsem vyjimku, precetla jsem si tuhle knizku, aniz bych znala předchozí dily. A zklamana jsem fakt nebyla. Knizka hrozne rychle utekla a i kdyz rozuzleni mi prislo malinko absurdní, celkovej dojem fajn. Krome toho tykani teda :)

10.01.2024 4 z 5

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

Nectu knihy o valce, je to na me moc deprese a krutosti. Takhle je ale jina, mnohem vic nez hruzy valky ukazuje vuli prezit a osobni odvahu.

07.01.2024 5 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Pro me prilis abstraktni vypraveni a pomerne neuveritelny pribeh.

02.01.2024 2 z 5

Mateřské mléko Mateřské mléko Nora Ikstena

Moc se neumim orientovat ve formatu, jakym je kniha psana. Naprosto presne ale popisuje beznadej a bezvychodnost ziti pod nadvladou Ruska, tak moc podobnou situaci u nas pred rokem 89.

25.12.2023 3 z 5

Čas odpouštět Čas odpouštět John Grisham

Na grishama ponekud slabe, ale i tak slusny prumer.

24.12.2023 3 z 5

Dějiny a doba postfaktická: Eseje, úvahy, glosy Dějiny a doba postfaktická: Eseje, úvahy, glosy Igor Lukeš

Clanky jsou psany se zaujetim a obrovskou skalou znalosti o casech minulych. Rozhodne vyhledam dalsi knihy autora.

23.12.2023 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

(SPOILER) Cetla jsem drive 2. dil a nutne jsem musela doplnit zaklady. Musim rict, ze mezi jednickou a dvojkou se z Miren stal uzlicek nervu, a to jsem mela za to, ze diky vlastnictvi zbrane a vzetim spravedlnosti do svych rukou na konci jednicky je uz pak v pohodě. Miren z jednicky mi prisla mnohem sympatictejsi nez ta z druheho dilu. V knizce se toho tolik nedelo, ale, prekvapive, mi to moc nevadilo. Nepochopila jsem, proc zustaly nevyuzite a nevysvetlene skutecnosti z hovoru rodicu na 911 tesne po ztrátě male Kiery ("ma kratke vlasy" / "Aarone, ocisti si tu krev" )

10.12.2023 3 z 5

Hra o duši Hra o duši Javier Castillo

Super thriller. Zaver neuveritelnej.

08.12.2023 5 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Dalsi paradni dil. 5*

06.12.2023 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Absolutně neotrely pribeh. Konec logicky malinko zadrhaval, ale jako celek husty čtení.

30.11.2023 5 z 5