veronika9700 veronika9700 komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Nemyslím si, že je to v celku špatné. Myslím, že je to lehce překombinované a to je škoda. Na mě je kniha snadno předvídatelná. Konec byl podle mého názoru trošku navíc a možná tomu spíš uškodil. Abych nebyla pouze negativní; kniha se čte rychle, stránky pěkně plynou, řekla bych, že je kniha i pěkně přeložená (dobře volené slova).

08.08.2019 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Konečně někdo kdo se nesnažil napsat knihu v typickém nářečí, ale opravdu ji v tom nářečí napsal! Kniha krásně plyne, nezadrhává se, přečetla jsem jí za chívli, pro mě odpočinková knížka, kde se člověk co je z "dědiny", kolikrát hodně nasměje, když mu některé postavy, a konkrétně jejich chování a mluva, budou připomínat leckteré sousedy nebo babičky, dědečky možná tchýně? Kdoví, doporučuji!! ( Možná doporučuji hlavně lidem, kteří nebudou potřebovat slvníček na začátku knížky a nebude jim toto "nářečí" vadit.
Já bych si tedy klidně přečetla dědinu 2, kde by se odkryli osudy dalších postav, nebo by jsme viděli jak to s těmito bylo v budoucnu.

07.07.2019 5 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Hned po zakoupení, jsem si knížku šetřila na vhodnou chvíli, kdy si ji budu moci v klidu přečíst. Těšila jsem se na skvělý thriller jak slibavlo knihkupectví kde jsem knížku kupovala. Ma přebalu knihy bylo totiž toto značení: #1 Thriller. No velké překvapení při čtení pro mě bylo, kde je ten thriller? Podle mě se tu někdo trošku seknul.. Příběh to nebyl špatný, i když se to místy vleklo, ovšem víc mě na knize zaráží to zařazení, za mě by knize slušelo více zařazení mezi detektivky. Tudíž nedoporučuji lidem co očekávají thriller, nýbrž lidem co čtou detektivky a to ještě ne nějak propracované.

07.07.2019 3 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Opět skvělá kniha. Abbottová prostě umí psát. Strhující příběh, čte se jedním dechem, zápletka propracovaná od začátku do konce. Doporučuji! :)

07.07.2019 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Pohodová kniha, romantika a vše co se od Colleen dá čekat.
Pro mě ale lechce zklamání protože vím že Colleen umí napsat lepší knihu. Za mě zatím nejslabší knížka, to ovšem nemění nic na tom, že se kniha četla dobře, příběh byl zajímavý a kniha se mi líbila, spíš když vidím na obálce jméno autorky čekám automaticky něco u čeho si pobrečím a budu mít knížku v hlavě jetě pár dní a to se tentokrát nestalo.

15.06.2019 3 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Milá oddechová knížk. Pro někoho kdo čte rád romány a knihy bez nějaké větší zápletky nebo zvratu. Předvídatelný konec ale přesto pěkná, klidná kniha.

08.05.2019 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Říkám jednoznačně ANO! Přece jen se tu ovšem vyskytne menší ale. Kniha mě začala bavit hned od první stránky, jenže když sem někde kolem 110 strany četla vlastně pořád to stejné, začala jsem se trošku nudit. Naštěstí pak rychle přišla první zápletka, na kterou jsme čekali všichni po přečtení anotce. Po prvně záplecte, přichází další a další zvrat a od zhruba 160 strany už knížka vážně odsípá až mi nakonec bylo líto že těch stránek není ještě trochu víc. Líbí se mi autorčin styl psaní, ovšem myslím si, že nesedne každému. Je přímoačará, tvrdá, žádné zbytečné kecy okolo a přesto dokáže vše vykreslit pěkně do detailu. Doporučuji. :)

01.05.2019 5 z 5

Zázrak Zázrak Emma Donoghue

Mrzí mě že je začátek knihy tak pomalý a čtenáře se podle mého názoru nemůže nijak dotknout. Do čtení knihy jsem se tak vážně musela nutit. Lib mi byla ze začátku tak nesympatická že jsem měla kolikrát chuť knihu ani nedocitat. Ještě že se tak nestalo a já knihu dočetla. Zhruba ve 3/4 knihy váe příběh chytne rozjede se zápletka a vy už si jen užíváte strhující příběh, který vás pustí až v epilogu.
______________________________________________
Knihu si přečtěte, začátkem se nenechte odradit, Lib bude nakonec vážně sympatická , i přes to jak moc se to na začátku zda nereálné.
3 * za nucení se do čtení že začátku knihy.

26.02.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Týden.. tak dlouho jsem Hanu musela vstřebávat. Je to velmi silný příběh, jako ostatně všechny knihy s touto tématikou. Hana je ovšem jiná. Od začátku tušíte že za podivným chováním tety Hany něco bude. Zjištění je kruté a je vám Hany lito. Lito toho že i zbytek života pro ni byl tak krutý a prožila jej ve stínu hrůz. Knihu doporučuji všem i těm kteří se tomuto tématu vyhýbají.

26.02.2019 5 z 5

Vůbec nevím co k tomu napsat, a tak napíšu jen je to krása a vložím sem pár vět které z té knihy absolutně miluji.

„Ne, smrt je pomalý tamtam. Počítá každý úder. Nemůžeme s ní vyjednávat o čase.“
„Budeme mít spoustu příležitostí si ho nacvičit. Půjde ti. Skoro každý dospělý chodí po světě plný lítosti z nějakého loučení a přál by si, aby se mohl vrátit v čase a rozloučit se líp. Naše loučení takové nebude, budeš ho moct opakovat zas a znova, dokud nebude perfektní. A až perfektní bude, to už dosáhneš nohama na zem a já budu ve vesmíru, takže se není čeho bát.“
„Selžeme jedině tehdy, když se znovu nepokusíme o to, co jsme chtěli.“
___________________________________________________________________________
Jestli jste to ještě nepochopili, ano ano a ano ! Přečtěte si tu knihu, nebudete litovat.

16.02.2019 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Tato pro mě spíš knížečka s tímto počtem stran, byla pohodovu záležitostí při které jsem se vážně nasmála, autor píše přímo, co na srdci to na jazyku. Jeho styl psaní mám vážně ráda. Knihu doporučuju jako pohodovku někam na dovolenou, chtělo by to víc takovýhle knih u kterých člověk nemusí tolik přemýšlet a může se usmívat při otáční stránek. Knih s vážnými tématy je až až, ale knih při jejímž čtení se můžeme smát a nad ničím nepřemýšlet je jako šafránu.

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Kniha která pro mě byla velké překvapení protože jsem do ní nešla s velkým očekáváním a tak bych to radila i vám ostatním co se jí chystáte číst. Potom vás kniha mile překvapí. Hlavní postava Lucy mi ze začátku moc nesedla, ale s množstvím přibývajících stránek, mi byla sympatičtější a sympatičtější. Kniha je o tom že občas vybíráme tak dlouho až přebereme . Styl psaní autorky nemusí vyhovovat všem a někomu může kniha připadat i ufňukaná. Možná je, kdo ale v životě občas nefňukáme nad rozlitým mlékem? Sečtno podtrženo - není to kniha která by mi přirostla k srdci to ne, ale nějakým způsobem mě i tak zasáhla a napadlo mě při jejím čtení spousty myšlenek, zařadila bych jí do pohodových knih i přesto že neskončí jak já ráda říkám americky.

16.02.2019 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Pokud se někomu nelíbí tato kniha tak by mě zajímalo co by potom chtěl? Tohle je mistrovsky napsaný thriller (což mě ani trochu nepřekvapilo, domino ty thrillery umí!) , který vás chytne a pustí až s poslední přečtenou stránkou, i když to taky není úplně přesné, protože ještě chvíli po dočtení budete mít tuto knihu v hlavě.

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Lenka Lanczová, díky ní jsem začala mít ráda čtení. Vůně deště je moje nejoblíbenější kniha od této autorky. Hodně jsem se u ní nasmála a vlastně jsem u této knihy poprvé zažila i strach a to v jedné části kdy Pavla slyší divné zvuky které vychází ze zazděných dveří. Je zajímavé vidět, kam až sem se od čtení sladkých románů od Lanczové ve čtení dostala, a vidět čeho jsem se dřív bála, je to teď humorné ale i tak musím tuto knihu hodnotit plným počtem hvězdiček.

Velké milostné příběhy Velké milostné příběhy Barbara Wood

Kniha získává jako celek pouze 2 hvězdičky a to jenom díky B. Woodové, kdyby povídku vydala jako samostatnou knihu udělala by lépe. Její povídka byla jediná zajímavá, napínavá a prostě skvělá, ostatní jsem už ani nedočetla do konce.

16.02.2019 2 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Moje nejoblíbenější kniha od této autorky. Oceňuji její nápad s možností přehrát si písničky, úplně to dalo knize jiný rozměr a jak normálně u hudby nedokážu číst, tady mi to sedělo, omluvte ten výraz, jako prdel na hrnec. Bravurní young adult, ale rozhodně ne jen pro dospívajíí, je to prostě milostný příběh, který si ráda přečte kdejaká dospělá žena. Oddechové krásné čtení.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ano, ano a ještě jednou ano. Moje milovaná Collen opět nezklamala. Young adult kategorii už vlastně vůbec nečtu, až na Collen, na ni prostě nedám dopustit.
Tato spisovatelka píše vlastním, velmi příjemným stylem, čtenáře umí vtáhnout do děje, umí dobře vykreslit situace tak, že máte pocit jakoby jste se v té situaci s hrdiny nacházeli i vy. Příběh není ohraný a je zase něčím jiný. Hodně mě bavilo zjištění proč se kniha jmenuje tak jak se jmenuje, kdo čte Collen ví, že je to tak s každou její knížkou, název nikdy není jen tak. Doporučuju.

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Na knize mě prvotně zaujala krásná cena v Luxoru a nádherný přebal. O to milejší bylo zjištění, že příběh je krásný. Je to milé, pro mě oddechové čtení. Tři zajímavě a přirozeně se prolínající příběhy. Všechny tři 'vypravěči' mi byli velmi sympatičtí. Ano kniha by se možná dala skrátit na menší počet stran ale už by to nebylo ono. Dopisy které odděluji jednotlivé příběhy, jsou skvělým spestřením. Doporučuji, jako čtení na dovolenou.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tak za mě ne . Jsem ráda, že jsem knihu od Pana autora nečetla jako první. ( to by totiž dost pravděpodobně byla i poslední a to by byla škoda) Záměrně dávám velké p protože Patrika Hartla si jakožto autora jinak velmi vážím, a tak jsem ale zvyklá na úplně něco jiného tohle mě nebavilo. do čtení jsem se musela nutit a celé to bylo takové utahané. Patrik Hartl má natěstí v záloze jiné 100x lepší knihy. Jetě že tak :)

16.02.2019 1 z 5

Poslední akt lásky Poslední akt lásky Cathy Rentzenbrink

Velmi silná kniha o tom jak je někdy lehké někoho soudit aniž bychom věděli jak moc těžké je udělat některá rozhodnutí. Kniha mě zasáhla, je velmi osobní, přecejenom je to tak trochu sonda do života autorky.
I přes velmi smutné a náročné téma je kniha napsaná velmi jemně a působí na mě kliným dojmem myslím, že autorka velmi pěčlivě volila slova a to celé přidává na konečném dojmu z knihy. Za mě plný poečt hvězdiček.