veronika9143 veronika9143 komentáře u knih

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Krásně jsem si zavzpomínala na svou oblíbenou Ságu. Před lety jsem se od ní nedokázala odtrhnout, milovala jsem jak knihu, tak i filmové zpracování. Všichni jsme se těšili, když na internet unikla část knihy, ale nic nevyšlo... Proto jsem byla mile překvapená, když jsem ji uviděla v předprodeji. Je škoda, že nevyšla tenkrát, určitě by měla větší ohlas a autorka by ji možná i jinak pojala. Teď mi přišla zbytečně natahovaná a Edward stále opakoval, jedny a ty samé myšlenky. Přesto si nemyslím, že si zaslouží nízké hodnocení, spoustu lidí pohladí po srdíčku, taková ta nostalgie...

Co mě ale vytočilo je nepřeberné množství chyb. Nechápu, jak je možné, že tohle někdo pustí do tisku. To jako nikdo už nečte? Samozřejmě za to nestrhávám hvězdičky, za tohle autorka nemůže, ale ten kdo tohle dovolil, by se měl stydět. Chápu, že má hodně stránek, ale pořád je to produkt, za který lidé zaplatili!

17.03.2021 4 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Z knihy jsem trochu rozpačitá. Přiznám se, že začátek mě moc nezaujal a prolítlo mi hlavou, jestli nemám knihu odložit. Po čase mě to začalo i bavit a nakonec jsem se při čtení i usmívala. Není to kniha, která ve vás zanechá dlouhodobý dojem, ale jako rychlá jednohubka, když se chcete odreagovat určitě poslouží.

09.03.2021 2 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Příběh hezky plyne, střídají se tam postavy, kde si každá vypráví svou část příběhu. Pomaličku se spojují střípky a dávají dohromady celek. Tohle je typická Jodi Picoult a proto mám její knihy tak ráda. Ale, tady mi to tolik nesedlo, ke konci už bylo jasné, jak kniha dopadne, chyběl mi takový ten nečekaný zvrat. Bohužel mi k tomu ani neseděl, ten prvek nadpřirozena, je to ale spíš tím, že zrovna tohle téma nevyhledávám. Na druhou stranu, povídaní o sloní rezervaci, jejich chování a myšlení mě fascinovalo. Být to kniha o slonech s detektivní zápletkou, bez duchařiny, určitě by dostala více hvězd.

08.03.2021 3 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Moje úplně první setkání s autorkou. Styl psaní se mi líbil, byla to lehká oddechovka na letní večery u sklenky vína. Překvapilo mě, že hned na začátku autorka vysvětluje proč tahle kniha vznikla a v podstatě se omlouvá čtenářům. Nečekejte nějaký hluboký příběh, je to opravdu typická červená knihovna, kde jsou oba hlavní hrdinové úchvatní. Ona ho miluje, zároveň nenávidí a on je nedostupný, tvrdý rančer, který se zamiluje, ale rozhodne se jí dělat ze života peklo. Věřím, že autorka napsala mnohem lepší knihy, ale přestože je tohle prvotina a chybělo mi tam to hlavní, tak ji nepovažuju za nějaký úplný propadák.

13.05.2020 3 z 5

Nejlepší školní rok/ Nejlepší vánoční hra Nejlepší školní rok/ Nejlepší vánoční hra Barbara Robinson

Knihu jsem četla jako dítě, po letech jsem ji našla doma. Dcera si jí četla do školy a já nostalgicky s ní. Bohužel jsem zjistila, že se mi kniha vůbec nelíbí. Lumpárny, které provádějí jsou příšerné a přestože pořád čekáte, kdy je někdo nějak potrestá, nebo se jim to vrátí, nic se nestane. Všichni se jich bojí, včetně dospělých. Vím, že je to psané z nadsázkou a má to pobavit, ale už bych si jí znova nepřečetla.

25.04.2020 2 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Sice to není taková ta kniha, kde soustředěně čekáte, co se kde stane. Ale děj ubíhal rychle, pěkně se to četlo a všechno zapadalo hezky do sebe. Není to žádný propadák. Když srovnám Spálenou oblohu, tak ta, ale byla lepší, bylo tam víc napětí. Takhle to považuju za oddychovou četbu, kde se krásně předvídá co bude dál.

25.04.2020 4 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Zajímavá kniha, která mě bavila. Nechci tvrdit, že je to úplně top, ale takový lepší průměr. Poukazuje na to, jak nás dokáže práce pohltit. V tomto případě, je to ještě prolínané minulostí, na kterou hlavní hrdinka touží zapomenout. Její minulost se mi líbila více, jak život, který vedla nyní.

09.04.2020 4 z 5

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Malinko zamotaná, přesto pěkně a poutavě napsaná kniha. Možná kdyby měla hezčí obálku, více čtenářů, by si ji přečetlo. Taková klasická oddechovka, kde se řeší kostlivci ve skříni, každé z rodin. Stmelí je celková tragédie a pomaličku vyplouvají všechny křivdy a tajemství na povrch.

04.02.2020 4 z 5

Krtek a orel Krtek a orel Hana Doskočilová

Kdo by neznal krtečka? Modré kalhotky a vynalézavost, kterou oplýval. Jeden jediný příběh o krtečkovi a orlovi na celou knížku. Mnoho ilustrací, krásných ilustrací, které pomůžou udržet pozornost malých dětí. Myslím, že pro děti okolo 4 roku, nádherná knížka.

30.01.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Pěkná obálka, lákavý název, zajímavé téma. Bohužel jsem zjistila, že jsem na tento styl knihy asi už moc stará. Nelíbilo se mi, jak jsou postavy dětinské, některé rozhovory nucené a nejvíce mě rozčilovalo, jak končí kapitola a nová začíná úplně stejně přetlumočená druhou postavou. Autor chtěl poukázat na úskalí vztahu dvou chlapců, problémy ve škole, v rodině.... Osobně mě kniha nezaujala a poputuje dál, kde možná udělá větší radost.

17.01.2020 2 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Na tuto knihu je potřeba vyhradit si čas a klid. Mám ráda, jak se proplétá budoucnost a přítomnost. Osudy lidí, sled událostí a stačí tak málo a může se všechno zamotat. Překvapila mě duchařina, to jsem nečekala, ale kupodivu se mi to líbilo. Autorku mám ráda, pro její košaté vyprávění, dlouhé věty a nezaměnitelný styl.

15.01.2020 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Všichni doufáme, že se nám tohle nemůže stát, ale co když zrovna.... Krásně popsané období, kdy nemoc propuká, pocity, zmatení, touha žít normálně. Kniha se dobře četla, občas mi trochu vadilo, jak to pokaždé vypráví někdo jiný, ale určitě jsem se neztrácela. Nedávám plný počet, protože si myslím, že autorka mohla ještě trošičku lépe vystihnout konec, přesto je to kniha, která mi bude dlouho ležet v hlavě.

28.12.2019 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babička je klasika, která se čte docela sama. Není co k tomu víc dodávat.

15.11.2019 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Pěkně zpracovaná kniha o životě vlků. Netušila jsem, jak je všechno určené a propojené. Luke by byl sympaťák, za předpokladu, že by žil jenom pro vlky. Takhle trpěla jeho rodina a on si s tím nedokázal poradit. Líbilo se mi, jak autorka popisuje každou postavu, představuje jejich chyby a nedostatky, pýchu a umíněnost. Dva názory, ani jeden špatný a dokázaly nadělat tolik bolesti. Kniha mě bavila, neměla jsem žádného oblíbence, ale měla jsem jasno, na kterou stranu se chci připojit. Jodi Picoult zpracovává hodně těžká témata a nebojí se ukázat obě strany mince, to se mi líbí. Asi nejvíc jsem obdivovala jeho manželku, nechci si ani představit, kdybych s někým takovým musela žít.

07.11.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Zajímavě zpracovaná kniha, kde jsem se nemohla rozhodnout jestli je psaná pro děti, nebo pro dospělé. Kdysi jsem ji četla ve škole, ale vůbec jsem nepochopila význam knihy. V dospělosti, tzv. čtu mezi řádky a dává mnohem větší smysl. Přesto si nemyslím, že bych se k ní chtěla vracet. Je to taková pohádka, kdy se princ snaží probudit v dospělém, opět dítě.

29.10.2019 3 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Kdysi jsem ji četla jako dítě, dnes s dcerou. Nádherná knížka, která rozhodně patří do knihovničky každé dívky. Dojemný příběh o malém děvčátku, které ztratí rodiče a přestěhuje se do krásných hor, k mrzutému dědečkovi. I ten, nedokáže odolat kouzlu malé holčičky a pomalu roztává a stává se pro něj velmi důležitá. Příběhy, které zaujmou, dobře se čtou a určitě potěší.

17.10.2019 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Krásná kniha, moc se mi líbilo, jak se příběhy prolínaly. Nádherně zpracované, měla jsem pocit, že pátrám spolu s Lilly. Tajemství, láska, tradice, společenské konvence. Jen trochu škoda, že některé pasáže, jsou docela přehnané, všichni jsou tak nějak dokonale ochotní až bezchybní. Také náhod bylo na můj vkus, až příliš. Proto knize nedávám plný počet bodů, jinak se mi četla hezky a rozhodně jsem se nenudila.

11.10.2019 4 z 5

Měla jsi vůbec někdy rodinu? Měla jsi vůbec někdy rodinu? Bill Clegg

Knihu hodnotím průměrně, hlavně pro její začátek, kde jsem se ztrácela, pod množstvím postav a různého prolínání děje. Námět nebyl špatný, nakonec to do sebe zapadlo, nic co by se nějak nevysvětlilo, ale chyběla mi tam taková ta jiskra. Musela jsem se někdy nutit, abych knihu znovu otevřela a dočetla.

23.09.2019 3 z 5

Krev mé krve Krev mé krve Helen Grace Carlisle

Je to něco jiného, než na co jsem zvyklá. Myslím, že asi nejdůležitější je poselství této knihy. Že mateřství je slepé a dokáže donekonečna odpouštět. Ano, je to až zarážející, co všechno odpustí, ale zase musíme vycházet z toho, že je kniha z jiné doby, kdy slovo rodina, něco znamenalo. Nikdo nechtěl skandály, každý se snažil, aby příkladně žil a zříct se dítěte? Co by na to řeklo okolí... Každá matka se snaží vychovat své děti nejlépe, tady je příkladně vidět, že stejná výchova a přesto čtyři různí lidé. Danny bezpochyby trpěl nějakou poruchou, možná dneska by se dala potlačit a nebo taky, zabil by stejně.

Věty typu já bych se ho zřekla, dávno bych ho vyhodila a tohle bych netrpěla, bych volila opatrně. Protože jako matky, máme tendenci omlouvat své děti, snažit se jim ulehčit život, takzvaně jim zamést cestičku a chyby se snažíme zakrývat. Autorka má pravdu v tom, že mateřské pouto, normální mateřské pouto, je velice silné.

Proto hodnotím knihu velice kladně a myslím si, že rozhodně stojí za přečtení. Není správné, jak jedná, ale dokážu pochopit, proč ho donekonečna omlouvá....

23.08.2019 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Hodně jsem se těšila a nakonec jsem byla zklamaná... Čekala jsem trochu něco jiného a celkově mi tam chyběla třešinka na dortu. Je to škoda, předchozí knihy jsou pro mě TOP. Není to špatná kniha, ale autorka nasadila vyšší laťku, takže tato kniha je pro mě zatím nejhorší...

22.08.2019 3 z 5