veronika9143 veronika9143 komentáře u knih

Co všechno mě naučila kniha Jíst, meditovat, milovat Co všechno mě naučila kniha Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Mě bavila jenom asi tak polovina knihy. Ta duchovní část, mě docela štvala. Přesto si svoje fanoušky asi najde, bohužel za mě lepší průměr.

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Co dodat, byla prostě perfektní. Moc se mi líbila, osudy žen, pravda, lež. Vědět, či nevědět, protože to může tolik změnit život. Někdy je lepší nechat minulost spát. Vřele doporučuji!

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Zajímavě pojatá kniha, co všechno dokáží jediné šaty? Mnoho, každý je použije na jinou událost, pro každého mají jinou cenu. A v neposlední řade, každému jinak padnou. Kniha mě bavila, takové lehké čtení na večer.

Svítání Svítání Virginia Cleo Andrews

Poprvé, co jsem něco od této autorky četla. Nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo, nebo přebývalo, fakt nevím. Popravdě se rozmýšlím, jestli mám pokračovat dalším dílem.

01.11.2017 3 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Zase jedna z knih u které jsem moc nečekala a přesto jsem dostala docela dobrý příběh. Vyprávění mě bavilo, bylo to takové ze života. Za mě spokojenost.

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Zajímavé téma, pěkná anotace, zpracování průměrné. Pokud si chci odfrknout, tak potom to není špatné. Ten konec byl ale trochu přehnaný. Přesto dám autorce šanci a zkusím její další knihy, snad budou lepší.

01.11.2017 3 z 5

Povolání žebrák Povolání žebrák Jean-Louis Debré

Nebylo to špatné, docela zajímavé, ale podruhé, už bych si to nepřečetla.

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Skvělá, dobře napsaná, napínavá. Moc mě bavila, dlouho trvá odhalit vraha, paráda. Jediná výtka, což není ke knize, ale k nakladatelství. Je škoda, že se vydává od pátého dílu, pak čtvrtý, šestý, atd... To nemám ráda.

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Je to takový průměr, moc mě neoslovila, ale jako oddechovka dobrý. Přesto pokračování už číst nebudu.

01.11.2017 4 z 5

Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou Petra Nachtmanová

Oddechová kniha na jeden večer, proč ne, občas si potřebujeme odfrknout. Rychlé čtení s lehkým humorem.

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Mě se kniha líbila, sice měla ještě rezervy, proto čtyři hvězdy, ale určitě nebyla špatná. Za to obálka, ta je luxusní i celá kniha, to se zase musí nechat.

01.11.2017 4 z 5

Vincent a Bóďa - Dobrodružství v Benátkách Vincent a Bóďa - Dobrodružství v Benátkách Martin Šinkovský

Četly jsme společně s dcerou, pěkná kniha pro malé děti. :-D

Lež Lež C. L. Taylor

Lež se mi líbila, měla to správné napětí a takové zvláštní téma. Dobrý psychothriller.

Hodinová manželka Eva Hodinová manželka Eva Petra Nachtmanová

Vtipná, svižná, oddechová. Vhodná, když toužíte po rychlé, odpočinkové četbě.

Andělé dne a noci Andělé dne a noci Markéta Hejkalová

Tato kniha mi přišla jako nejlepší, co autorka prozatím napsala.

Divné dny: Láska v pěti novelách Divné dny: Láska v pěti novelách Věra Nosková

Zjistila jsem, že jsem nespíš zapomněla přidat komentář. Tato povídková kniha, psaná pěti autorkami, byl docela dobrý nápad. Možná kdyby takhle vydávalo víc autorů, měl by čtenář možnost výběru. U povídek to bylo tak půl na půl, něco mě bavilo, něco vůbec.

Koho miluješ Koho miluješ Jennifer Weiner

No žádná extra kniha, do poloviny ještě šla, potom o ničem. Moc rozdílů, mnoho náboženství, nijak mě to nebavilo. Jako odpočinková četba, ujde, ale pokud chcete něco extra, tak tady to nebude.

31.10.2017 3 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Přiznám se, že jsem si jí koupila, protože se mi moc líbil obal a všude jsem četla, jak mě dozajista rozbrečí. Na to, že je kniha určená pro děti a mládež, tak si nejsem jistá, jestli ocení hloubku tohoto příběhu. Nečekala jsem, že mě kniha tak zasáhne, brečela jsem od strany 18, skoro až do konce. To se mi ještě nestalo, někdy mě třeba rozbrečel konec, nebo úsek, ale celá kniha? Stala se mojí srdcovkou a doufám, že to tak bude vnímat více čtenářů. Je pravda, že příběh není z hlediska oddanosti reálný, ale je to určené pro mládež, tudíž je dobře, že se láska ukazuje v tom nejkrásnějším, a nejčistším světle.

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Po této knize jsem sáhla, protože se mi hodila do probíhající výzvy. Jsem za ní ráda, nikdy bych si takovou knihu nejspíš nevybrala. Pro mě to byl takový poklidný, plynoucí příběh. Po dočtení jsem se cítila uklidněná, v pohodě. Sice se tam zas tak moc nestane, ale je to výborná odpočinková četba.

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Moje úplně první setkání s touto známou autorkou. A byla to bomba, nečekala jsem, že to bude tak skvělé! Zamotaný příběh, kde čtete a čtete a pořád nemáte dost. Autorka je mistr v zamlžování, jen tak na to nepřijdete. Některé scény ve mě vyvolávaly obavy, a pořádně jsem naslouchala, jestli se někde něco nehýbe. Za mě výborná kniha, jsem zvědavá na další díly.