veronika9143 veronika9143 komentáře u knih

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Autor se stále drží svého stylu a to se mi líbí. Jeho odhalování vraha na začátku knihy mi vůbec nevadí, naopak, alespoň stihneme vraha pořádně poznat. Tentokrát se téma točí okolo facebooku a nebezpečí cokoli zveřejňovat, jak moc je lehké si všechno zjistit. Ocenila jsem i autorův humor, kde děkuje čtenářům a také mu můžeme napsat na facebook, twitter, atd... Což potvrzuje fakt, že všichni jsou si vědomi, ale nikdo tomu nevěnuje pozornost!

19.05.2018 5 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Pěkná kniha, která je i moc hezky zpracovaná na pohled. Dobře se četla, ukrývala tajemství, opět zasahující do několika generací. Lásku, ztráty, těžká rozhodnutí. Ano, určitě stojí za přečtení.

19.05.2018 5 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Malá knížečka, kterou musíme brát s nadsázkou a přeci... Dobré čtení na jedno odpoledne, žádné obstrukce okolo, příběh nezadržitelně jede. Myslím, že ve svém roce vydání, to musela být pecka!

19.05.2018 4 z 5

Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Anna Jansson

Na knize mě asi nejvíce bavilo hodnocení zákazníků. To bylo perfektní. Angelika byla více jak seznamovací agent, než kadeřnice, ale z nějakého důvodu mi to nevadilo. Dobře se mi četla a na konci na vás čekají některé recepty za pár korun. Taková letní oddechovka.

18.05.2018 4 z 5

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

Moc hezky napsané, pěkně se četla, babička byla skvělá! Tři generace, ukryté tajemství. Pěkný kuchař, záhadný Picasso. Škoda, že kniha neobsahovala i recepty! To už by byla dokonalost sama.

18.05.2018 5 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

Co víc napsat, tahle série, je prostě skvělá. Těším se na další díl.

18.05.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasika, kterou si rozhodně přečte každá žena. K tomu asi není ani co dodat. Určitě se do ní pusťte.

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Prostě opět skvělá záležitost, autor si dává opravdu záležet. Jediné co mě štve, že se to vydává takhle na přeskáčku.

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Mě se kniha moc líbila, možná je to tím, že jsem nečetla žádnou jinou knihu od autorky a nemám tedy srovnání. Postavy byly vykreslené dobře, hodně zamotané a všechno se dalo vysvětlit i jinak. Připadalo mi to opravdu jako psychothriller a rozhodně sáhnu po další knize, kterou autorka napsala. Na to, jak kniha vypadala dlouhá, dala se docela rychle přečíst, určitě za to stojí a nejedná se o žádnou špatně napsanou detektivku.

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Knihu jsem objevila v LK a rozhodně nelituji, že jsem si jí koupila. Téma je věčné, stále se okolo porodů něco děje a řeší. Otázky zda rodit doma, či nikoliv. Jak moc zasahovat, zda se dá předejít komplikacím, atd... Moc hezky napsané, kniha měla vlastní příběh tří žen, sdíleli jsme s nimi radosti, starosti i tajemství. Nechci tady psát, že budete překvapeni, to určitě ne, sama jsem od začátku tušila, co se asi stane. Ale přesto mě kniha nenudila, bavila mě a v budoucnu se k ní snad vrátím. Takové lehčí čtení, když si potřebujete odpočinout.

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Super kniha, dlouho jsem si na ní dělala zálusk. Zápletka je dobrá, děj ubíhá velice rychle, při čtení jsem se nenudila. Sice jsem tušila, jak asi dopadne, dokonce jsem se trefila, ale ani to mi nezkazilo celkový dojem. Od autorky jsem četla Andílka, ta byla asi o trošičku lepší, víc psycho. Určitě se v budoucnu vrhnu i na novinku Neplakej. Za mě tedy palec nahoru.

06.05.2018 5 z 5

Nechápej mě špatně Nechápej mě špatně Marianne Kavanagh

Většinou se snažím na knize najít něco pozitivního, bohužel tady mě štvalo úplně všechno. Postavy jsou špatně vykreslené, Kim už snad hloupější být nemůže. Hrozně utahané, místy nelogické, neustále se řeší jedno a to samé. Tentokrát jsem přeskakovala i pasáže, jen abych to dočetla. Přirovnávat knihu ke knihám Jojo Moyesové je výsměch. Tohle se, opravdu, ale opravdu nepovedlo. Doufám, že už autorka nic nenapíše, protože na tohle je škoda papíru....

23.02.2018 2 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Kniha, která se nedá hodnotit, jestli je dobře, nebo špatně napsaná. Je to prostě výpověď ženy, která zažila kruté dětství. Myslím si, že si nese následky po celý život. Je to strašné, nejhorší na tom je, že se jedná o pravdivý příběh. Kniha ve mě zanechala hlubokou stopu a smutek. Bylo velice těžké ji dočíst, tolik mě zasáhla. Přestože je to těžké, určitě stojí za to, si ji přečíst, nezavírejme oči, před utrpením druhých.

12.02.2018 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Kniha mě bavila, často se mi stalo, že jsem během čtení změnila názor. Ať už na postavy, jejich charaktery, nebo na samotné události. Autorka všechno odkrývala postupně, takže pokud jsem myslela, že vím, jak to myslela, většinou jsem se spletla. Jelikož je tohle první kniha, kterou autorka napsala, tak ji hodnotím velmi kladně a doufám, že se dočkáme další. Taky jste měli takový pocit, že občas potřebujete nějakou postavu nutně zabít?? :-D

04.02.2018 5 z 5

Krycí jméno E219 Krycí jméno E219 Terry Shaft (p)

Hodnotím ji průměrně, bohužel nesplnila moje očekávání a konec se mi nelíbil. Přitom to tak dobře začalo, velká škoda.

23.01.2018 3 z 5

Znovu já Znovu já Gayle Forman

Být matkou je tak těžké, každá žena se v podstatě obětuje dětem. Všechno se podvoluje, k tomu pracuje a stará se o celou domácnost, často i o manžela. Tohle je přesně případ Meribeth. Ani po operaci srdce se nic nemění, pak přijde zlom a ona uteče. Kniha se mi pěkně četla, měla jsem jenom malé výhrady k chování hlavní hrdinky, ale jinak mě bavila.

23.01.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další díl, já se na něj tak těšila a opět nezklamal. Skvělé, doufám, že bude autor pokračovat. Nikdy se mi nepodaří odhalit vraha. Erika je prostě svá, ale nepolevuje. Pěkná série detektivek na dlouhé večery.

23.01.2018 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Neskutečná kniha, těžké téma, hodně otázek, ale jaká je správná odpověď? Co je ještě pomoc, co už je na hraně, jakou cenu má lidský život? Mnoho úhlů pohledu, z každého je správně něco jiného. Rozsekal mě konec, nemohla jsem to strávit, dlouho mi to leželo v hlavě. Nakonec jsem se podívala na film, moje překvapení, když to zakončili obráceně, nebralo konce. Moc doporučuji, první, určitě ne poslední kniha od této autorky.

22.01.2018 5 z 5

Nezvěstná blondýna Nezvěstná blondýna Petra Nachtmanová

Pěkná, oddechová kniha, se zajímavým detektivním příběhem. Celkově mě bavila a rychle se četla. Autorce tento styl sedl a dobře se v něj orientovala.

05.12.2017 4 z 5

Labutě z Páté avenue Labutě z Páté avenue Melanie Benjamin

Sedmdesátá léta, honosné večírky, kluby, přenádherné ženy. Pravidla, naučené pohyby, dokonalé manželky. Na jedné straně luxus, na druhé svázané ruce. Malé rozptýlení v podobě spisovatele Trumana Capote. Homosexuál, který dokázal rozčeřit hladinu. Kniha se pěkně četla, líbila se mi. Určitě stojí za přečtení, hlavně pro milovníky beletrizovaných životopisů.

10.11.2017 4 z 5