Znovu já

Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste namísto každodenních povinností odjeli pátrat po své rodinné historii? Snili jste někdy o tom, že byste nastoupili do vlaku jedoucího kamkoliv, kde nikdo nevyžaduje vaši neustálou pozornost? Pro Maribeth Kleinovou, úspěšnou matku, manželku a redaktorku časopisu, je to jediné řešení. Poté, co jí tělo vypoví službu a diagnóza zní infarkt, a poté, co při následném zotavování shledává, že navzdory jejímu zdravotnímu stavu na ni nejbližší okolí stále klade vysoké nároky, si sbalí jen to nejnutnější a uteče z domova v New Yorku do Pittsburghu, kde začne pátrat po své biologické matce. Daleko od svého předchozího života a s pomocí nových přátel se Maribeth konečně na chvíli „zastaví“ a snaží se znovu nalézt životní stabilitu a cestu ke svému dřívějšímu, na pohled spokojenému životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/359717/znovu-ja-7Qu-359717.jpg 3.642
Romány, Pro ženy, Dívčí romány
Vydáno:, Grada

bookcase

No, opravdu pohádka. V mnohém navíc odfláknutá, hlavně to hledání biologické matky a taky charaktery hlavních aktérů... nic bližšího jsem se o nich v podstatě nedozvěděla. Do očí navíc bijí chyby v textu. Tak tři a půl hvězdy.

TheMelorry

Kniha se krásně a rychle čte. Téma je zajímavé, ale čekala jsem více o hledání biologické matky. Navíc ten konec, jak už jednou v komentářích někdo psal, vypadá jakoby knize chybělo posledních xx stran. Škoda.

Zdenička007

Docela fajn kniha. Sice jsem čekala víc, jako víc té změny, víc toho otočení života, že mi to něco dá, že mě to nakopne něco se sebou dělat a vyběhnout ze zažitých standardů mého života. No chuť jsem na to po přečtení nedostala... Tak trochu to klouže po povrchu... prostě odejde, chvíli tam žije a .... nic velkého, ale čte se to příjemně.

J.x

Knížka se celkem dobře četla, ale pro mě trošku nepochopitelný příběh. I když pochopím důvody, odejít od dětí a pak se jen tak vrátit?

PetraBery

Hlavní hrdinka Maribeth po prodělaném infarktu utíká od rodiny, protože ač ona sama prochází těžkou životní zkouškou, tak ostatních členů rodiny se to nijak moc nedotýká. Příběh o hledání nejen biologické matky, ale i sebe sama. Určení priorit, hodnot a uvědomění si toho v životě nejpodstatnějšího.

Tulicek404

Takové nenáročné čtení, od té chvíle kdy se hlavní hrdinka odstěhuje od dětí už je to ale o ničem a už mě to moc nebavilo. U konce jsem marně hledala ještě další stránky ale ono nic :-D což mě docela nemile překvapilo.

Zdeničkačteráda

Od této knihy jsem tedy čekala víc. Nějakou motivaci při rozhodování, že chcete změnu. Že je toho už moc. Ale toto bylo tak trochu o ničem. S hlavní hrdinkou bych snad i soucítila, fandila jí, ale...celé to byla docela nuda. A tedy moc mi nepřišlo, že by našla sama sebe. Jen si odpočinula, nepřišlo mi, že by svůj život přehodnotila. Dobrý, pustila se do hledání biologické matky, ok, ale trochu málo na to, že opustila malé děti. Z jejího rozhodnutí jsem byla vlastně nakonec zklamaná, protože mi nepřišlo, že by jí to nějak moc dalo... čekala jsem zrození silné ženy, ne návrat odpočaté matky...

Blaufik

Autorka dokázala všem postavám vdechnout život a tak se před námi otevírá příběh, který by klidně mohl být příběhem někoho, koho máte ve svém okolí. Je citlivý a plný emocí, které vás u čtení rozhodně nenechají chladnými. I když se nejedná o knihu, která by obsahovala hromady zvratů u kterých byste zapomínali i dýchat, tak se na knihu rozhodně zaměřte.
Znovu já je totiž příběh o nalezení sebe sama a o druhých šancích. Já jej rozhodně doporučuji.

Renatecka

Upřímně, nic moc. Kniha mi k srdci nepřirostla a nejspíš na ni i brzy zapomenu. Vlastně se tam ani moc nedělo, kromě toho, že hrdinka zdrhla od rodiny, byla nemocná a našla info o biologické matce.

Petja

Příběh o čtyřicátnici, kterou rodinný a pracovní život natolik vyčerpá, že dostane infarkt. Když ani na to její rodina a přátele adekvátně nezareagují (=nijak jí neulehčí), dočasně rodinu opustí a hledá svou biologickou matku. Téma mne oslovilo, možná taky proto, že poslední dobou se cítím podobně jako hlavní hrdinka, každého ale nadchnout nemusí. Kniha je čtivá, dobře přeložená, ale některé překlepy, které podtrhne i word, zamrzí (např. v zimNě).

jasmína

Kniha se mi četla moc dobře i rychle, ale já bych rozhodně od malých dětí neodešla....

hnilda3

Kniha se mi četla dobře, téma bylo zajímavé, i když konec byl trochu předvídatelný.

Restang

Bylo tam něco málo k zamyšlení, ale jednoduše shrnutě , nenadchla ani neurazila. Čekala jsem více.

KristýnaBook

Zajímavá kniha čte se sama :-)

veronika9143

Být matkou je tak těžké, každá žena se v podstatě obětuje dětem. Všechno se podvoluje, k tomu pracuje a stará se o celou domácnost, často i o manžela. Tohle je přesně případ Meribeth. Ani po operaci srdce se nic nemění, pak přijde zlom a ona uteče. Kniha se mi pěkně četla, měla jsem jenom malé výhrady k chování hlavní hrdinky, ale jinak mě bavila.

adriane9

S Meribeth mě pojí především ta dvojčata a ono skloubit všechno tohle, jejich koníčky, přání, muže, co nemá na bedrech tu starost je prostě záhul. Nějak ale nerozumím a asi nikdy rozumět nebudu tomu útěku. Děti se neptají proč, prostě ví, že tu máma delší čas nebyla a nesou si to v sobě ať už potichu nebo živě. Každopádně mě kniha nutí přemýšlet, soudit a omlouvat..a o tom knihy mají být.

Henriette
10.12.2017

Kniha nebyla špatná, ale vážně mě nebavila. Asi nejsem ta správná cílová skupina...

kalinka99
27.11.2017

Krásný čtivý příběh a připomínka toho, že zdraví máme opravdu jen jedno.

divnoláska
21.11.2017

Ach, jak moc mi to připomíná vlastní život... Snaha být dokonalá nás jednou přivede do hrobu. Trochu jsem si posmrkala, přiznávám.

DariDerek
17.11.2017

Lidský, citlivý a opravdu dobrý příběh, který vás bude bavit. :-)