Znovu já

Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste namísto každodenních povinností odjeli pátrat po své rodinné historii? Snili jste někdy o tom, že byste nastoupili do vlaku jedoucího kamkoliv, kde nikdo nevyžaduje vaši neustálou pozornost? Pro Maribeth Kleinovou, úspěšnou matku, manželku a redaktorku časopisu, je to jediné řešení. Poté, co jí tělo vypoví službu a diagnóza zní infarkt, a poté, co při následném zotavování shledává, že navzdory jejímu zdravotnímu stavu na ni nejbližší okolí stále klade vysoké nároky, si sbalí jen to nejnutnější a uteče z domova v New Yorku do Pittsburghu, kde začne pátrat po své biologické matce. Daleko od svého předchozího života a s pomocí nových přátel se Maribeth konečně na chvíli „zastaví“ a snaží se znovu nalézt životní stabilitu a cestu ke svému dřívějšímu, na pohled spokojenému životu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359717/znovu-ja-7Qu-359717.jpg 3.769
Vydáno, Cosmopolis

Leave Me, 2017

Kniha Znovu já

Hakl54

Nic nového pod sluncem. Co vlastně Maribeth chtěla a očekávala od útěku z domova od malých dětí? Ach, ty neuznané moderní ženy :).

Mindy

Tak to byla hodně zvláštní knížka. Věřím, že hlavní hrdinka byla v těžké a složité situaci, ale řešit to zrovna takto? Celé se mi to zdálo těžko uvěřitelné. Včetně závěru.

Cornelie
12.11.2019

Pokud se kniha bere s nadhledem tak dobrý. Koho z nás někdy nenapadlo jaké by to bylo, kdyby jsme za sebou zabouchli dveře a utekli od všech starostí... Hrdinka to zkusila za nás....

cukrovka
22.09.2019

Knížka je hlavně o hledání a poznávání sebe sama. Často zapadneme do kolotoče povinností které nás posouvají do záhuby a jenom setkání se smrtí nám umožní z tohoto kolotoče vystoupit.

Ivka14
01.05.2019

Ze začátku jsem si myslela, že to bude fajn kniha, ale pak se to zlomilo, když opustila rodinu. Proč to udělala jsem nepochopila. Poté to bylo zajímavé s hledáním svojí matky. Celkově to bylo zklamání.

ivca7818
22.03.2019

Od knihy jsem očekávala něco trochu jiného, možná i propracovanější pátrání po biologické matce hlavní hrdinky, ale místo toho jsem dostala klasický příběh plný klišé, který ve mě zanechal stopy jako po shlédnutí nemastného neslaného filmu v televizi s happy endem.

Lofda
09.03.2019

Tahle knížka není pro každého a myslím, že mladší čtenářky(čtenáři) ji nedocení. Všechen ten stres a každodenní kolotoč popsaný v první třetině knihy, pocit nepochopení od druhých, bylo mi za Meribeth až do pláče.. Nedávno jsem četla jinou knihu o druhé šanci (Na co Alice zapomněla) a nemůžu se ubránit srovnání. Je jedno, jestli se praštíte do hlavy nebo dostanete v poměrně mladém věku infarkt. Důležité je umět se zastavit a vzít si z toho ponaučení. Možná, že se Meribeth zachovala na první pohled zmateně a sobecky, ale kdo vydrží dočíst až do konce, ten pochopí.. Myslím, že není důležité, aby děti měly mámu každý den na dosah, ale hlavně potřebují mámu, která je zdravá a bude tu pro ně ještě pokud možno spoustu let.. Za mě krásná, citlivě napsaná knížka a rozhodně doporučuji, nejlépe čtenářkám 35+.

Devil-Ivet
19.12.2018

O autorce jsem doposud neslyšela, přesto se mi do rukou dostala zajímavá kniha. Její námět je úžasný, je to pěkně a chytlavě napsané a mnohdy se pozastavíte nad činy hlavní hrdinky. Bohužel v polovině to ztratilo onen náboj a děj začal stagnovat. Jinak bych ohodnotila plným počtem.

Manželka 22
Manželka 22