verca0794 verca0794 komentáře u knih

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Stejně skvělý, zajímavý a napínavý příběh jako první díl Hardový panák. Přestože umíralo hodně lidí, několikrát jsem se během příběhu musela zasmát. Třeba nad tím, jak neuměl nikdo vyslovit jméno Rouche :D. Jak si na to vzpomenu, zas se směju. Sympatický Rouche tu nahrazoval Wolfa a s hlavní hrdinkou Baxterovou tvořili dobrý tým. Už se těším na závěrečný díl :)

06.05.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Trochu jsem se obávala, že se mi nebude líbit, když jsem viděla tak nízké hodnocení. Mám přečteno a rozhodně nelituji. Kniha se mi moc líbila. Měla originální zápletka, neměla hluchá místa, kde bych se nudila, do poslední stránky jsem byla napnutá. Přečteno během dvou dnů a konec jsem nečekala. Co víc si přát. Hurá na další díl.

01.05.2020 5 z 5

Jsem zpět Jsem zpět Brenda Novak

První díl ze série jsem nečetla a naštěstí nebyl až takovou nutností. Evelyn a Amaroka jsem si ihned zamilovala a tak to u hlavních postav má být. Na to jak je kniha tlustá, tak děj odsejpal neuvěřitelně rychle, kniha nemá ani jedno hluché místo, neustále se něco děje a musíte číst dál. Příběh se mi moc líbil. No co dodat, pecka a další díl je nutnost! Už se na něj těším. Určitě doporučuji :)

10.04.2020 5 z 5

Sedm čísel Sedm čísel Anna Karolina

Tahle kniha neměla chybu, obsahuje úplně všechno: akci, krev, nenávist, románek, sex, mezilidské vztahy, přátelství, silný příběh a rychlé zvraty - četla se výborně. Závěr byl dost překvapivý.
Mě se tahle kniha líbila moc. Doporučuji.

01.04.2020 5 z 5

Outsider Outsider Anthony Franze

Skvělý thriller z právnického prostředí, který se odehrává na území Nejvyššího soudu. Od autora to byla již moje druhá čtená kniha a proto jsem věděla, že můžu očekávat napínavou knihu, která se dobře čte a pachatele, kterého do poslední kapitoly neodhalím. Pěkný příběh, skvěle vykreslené postavy a soud. Opět výborný právnický thriller.

22.03.2020

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Celou knihu jsem si myslela, že vím kdo to udělal. Chtěla jsem knize dát 3*. Ale ten konec mě opravdu dostal. Musím přidat ještě jednu * za ten překvapivý a nečekaný závěr. Jinak čtivé, svižné a zajímavé téma. Když si představím v čem některé děti vyrůstají je mi ouzko.

08.03.2020 4 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Pěkný psychologický román. Hlavními postavami jsou dvě dlouholeté kamarádky. Tento thriller Vás donutí se zamyslet, jak byste se zachovali a komu byste věřili. Kapitoly popisují pocity a jednání dvou hlavních postav. Mně se tenhle typ knížek líbí, vtáhnou do děje a jsou napinavé. Doporučuji :)

17.02.2020 4 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Jste fandou Chrise Cartera?? Tak tohle je něco pro Vás!! Napínavý, nervy drásající a místy dost brutální, úchylný a morbidní thriller, díky kterému se i zamyslíte nad (ne)fungováním našeho systému. Za násilí a vraždy nižší tresty než za daňové úniky??

Krátké kapitoly dodaly knížce svižné tempo a spád. Překvapivý konec a závěrečná pitevní zpráva mě dostala. Moje první kniha od autora a určitě né poslední.

Pokud máte silný žaludek na popis pitev a znásilňování, tak rozhodně doporučuji!!! :D

17.02.2020 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Čtivý thriller a zápletka ze života. Líbilo se mi, jak je kniha napsaná - krátké kapitoly a děj z pohledu více postav dodávalo knize správné tempo a napětí. Rozuzlení bylo naprosto nečekané, ale skutečně reálné. Pěkná kniha, těším se na další :)

01.02.2020 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Moje první setkání s autorkou a jsem nadšená. Dobře se kniha četla a moc mě bavila. Těším se na další díly :)

26.01.2020 4 z 5

Písně kosmické Písně kosmické Jan Neruda

Jak lvové bijí o mříže jsme se učili na ZŠ a ještě dodnes si báseň pamatuji.
Pěkné verše.

22.01.2020 5 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Skvělá kniha!!! Objevila jsem ji úplnou náhodou. Velmi čtivé a originální téma, rychlý spád a tempo při kterém se ani chvíli nenudíte, sympatické hlavní postavy. Vraha jsem neodhalila. No snad vyjdou i další knihy od autorky. Těším se na další, tohle byla fantastická jízda a všem doporučuji :)

17.01.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Klasická Bryndzovka, i když se mi zdá, že brutalita se každou knihou stupňuje, což se mi už přestává líbit. Bryndzu jako autora mám ráda, přečetla jsem všechny jeho knihy. Tato kniha je novou sérií a pokud mám hodnotit za sebe, tak první série s Erikou se mi líbila víc a byla bych moc ráda, kdyby dál ještě série s Erikou a Petersonem pokračovala. Oba jsem si oblíbila a nechtěla bych o ně přijít. Ale uvidíme jak se vše vyvine.
Abych nebyla jen kritická, tak nebudu porovnávat tyto dvě série, ale teď budu hodnotit tuto sérii zvlášť.
V první knize série jsou opět sympatické hlavní postavy, kniha se četla dobře, má rychlý spád a tempo při kterém se ani chvíli nenudíte. Jednu * bych ubrala za některé pasáže, kde se mi to zdálo přehnané a nevěrohodné, ale zase * musím přidat a dát plný počet *, protože mě překvapilo, že Bryndza zná Geocaching a v knize se o něm zmínil. Tím dost překvapil a potěšil mě jako hráče Geocashingu.
Tak jen tak dál Bryndzo, čekám na další knihy, ať už je to tahle nebo pokračování předchozí série. Jenom prosím uber trochu na brutalitě, kanibal už je snad brutálním vyvrcholením nemyslíš?

11.01.2020 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Za mě super. Sice jsem tuhle knihu nestihla zařadit do Čtenářské vyzvy 2019, ale jsem nadšená a je mou první 5* knihou roku 2020. Nic takového jsem ještě nečetla a fakt mě to bavilo. Určitě přečtu i další díly. Když jsem vyprávěla partnerovi děj knihy, také ho to velmi zaujalo a říkal že je příběh dost podobný na PC hru Fallout. Takže příznivci hry Fallout, odložte počítačovou myš a hurá do čtení, tahle kniha je jako dělaná pro vás :)

03.01.2020 5 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Velmi silný a smutný příběh. Přečteno díky čtenářské výzvě a nelituji. Člověk si pak uvědomí, jaké má v životě štěstí. Jsou lidé, kteří se musí prát s tím, co jim osud nadělil. Mě se kniha moc líbila.

21.12.2019 5 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

Velmi zajímavé téma poranění mozku a ztráty paměti z prodělaného traumatického zážitku. Začátek a konec byl skvělý, ten jsem hltala. Za to malé písmo a ten střet knihy ubírám jednu hvězdičku, tam to bylo na můj kus zdlouhavé a děj se neposlouval. Ale začátek a překvapivý konec byl skvělý a téma knihy originální, takže hodnotím 4*. Byla to moje první kniha autorky a zauvažuji nad četbou dalších :) Doporučuji

14.11.2019 4 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

To byla krása a zároveň děs. Romantické, smutné, krásné, pochopitelné, silné, dechberoucí... Kdo nepřečte, o hodně přichází. Úplně jiný pohled na svět, jiný než žijeme my ostatní. Pořád se za něčím ženeme a život si neužíváme a ti kteří mají život zkrácený, jej prožívají, jako nikdo jiný neprožije. Nádherná kniha, i když hrozně smutná. Přiznám se, několikrát jsem potlačovala slzy. Opravdu doporučuji přečíst. Na Dannyho dlouho nezapomenu :).

07.11.2019 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Spálená obloha byla na 5*, tohle bylo trochu slabší, takže 4*. Opět napínavé až do konce a dobře se kniha četla. Zápletka taky super, jen bych knize ubrala pár stran. Některé pasáže zbytečně natahované, ale jinak skvělé, autorka prostě umí psát, aby se čtenář neodtrhl. Určitě si přečtu i její nově vydanou knihu Vyvrhel. :)

01.11.2019 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Na knihu jsem čekala dlouho v knihovně. Chtěla jsem splnit Čtenářskou výzvu a tahle kniha mě hned zaujala. Kniha pěkně plynula a popis krajiny byl pěkný. Líbily se mi pasáže z cest a proč se na cestu vydala. Některé pasáže byly zdlouhavé a nějaká rozhodnutí postavy se mi nelíbila, proto dávám pouze 4*. Celkový dojem z knihy je moc hezký a vůbec nelituji, že jsem ji četla :)

20.10.2019 4 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Velmi pěkný psychologický thriller. Autorka si s námi pohrává až do poslední stránky, takže jsem knihu shltla za pár dní. Pravdu odkrývá postupně, takže se pořád něco děje. Moc pěkný a propracovaný příběh. Další skvělá kniha od Lucy. Opět nezklamala a tak se určitě pustím i do její další knihy. Doporučuji :):):)

08.10.2019 5 z 5