Písně kosmické přehled

Písně kosmické
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11811/pisne-kosmicke-11811.jpg 4 274 274

V této básnické sbírce z roku 1878 Neruda opět objevuje smysl svého života, snaží se být optimistou, reaguje na rozvoj vědy a techniky. Oslavuje kosmická tělesa a lidskou touhu po poznání. Objevuje se tu materialistické chápání světa, polidšťuje vesmír. Vlastenecké verše spojuje s vesmírnými tělesy. Toto dílo vyjadřuje pocity všech Májovců.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Písně kosmické. Přihlašte se a napište ho.

Akléda_
01.07.2024 2 z 5

Další z mnoha knížek kterou jsem četla jen kvůli zkoušce na vysoké. Nerudu nemám ráda, ani jeho prózu a teď už vím že ani jeho poezii. Já obecně teda poezii moc nerozumím, ale jsou i díla, ve kterých si najdu aspoň něco málo. Tohle to ale nebylo. Ty odkazy na vesmír a podobně byly fajn, ale jinak? Nic z toho nemám, nic mi to nedalo, jen jsem u toho strávila nějaký čas.

RonnieSmithx
10.06.2023 4 z 5

"O hvězdy, hymny vy zářivé, naslouchám vám v roznětu svatém,
nechť smrt, či vzkříšení hlásáte,
duši mi plníte zlatem!
Srdce celičké vystláno
nesmrtelnosti kvítím
co potřebuju já věčným být,
když věčnost již teď procítím!"

nevermore3
16.11.2022 5 z 5

Každý, kdo tady ohodnotil Nerudovy Kosmické písně méně než třemi hvězdičkami, je u mě ignorant nebo tupec. Bez výjimek.

Zatím zde není žádná související novinka.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Zfilmováno

Písně kosmické (2002)