Vendy1993 Vendy1993 komentáře u knih

Beren a Lúthien Beren a Lúthien J. R. R. Tolkien

Nádherně zpracovaná kniha, nebýt Christophera Tolkiena tak bychom mnoho děl J.R.R. ani neznali nebo nepochopili. Velice se klaním tomu, že zasvětil svůj život otcovu dílu a tomu jak moc chtěl aby svět pochopil každý aspekt vytvořeného světa, každou postavu....nejsem nijak velkým fanouškem poezie, ale tady se i básně četly neuvěřitelně dobře a za to asi musím poděkovat překladatelům. Prostě dokonalé dílo :)

29.02.2024 5 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

páááni, vrátil se nám Mrakoplaš a hlavně ZAVAZADLO :) to je prostě paráda :) jen mě trošku zarazilo to s tím osmým synem osmého syna.....to už se řešilo v Čaroprávnosti...tak jen doufám, že se to nebude řešit v moc dalších dílech....jo a miluju jméno Konina - juuu a ona je dcera....no řekla bych že Magický prazdroj volně navazuje na Lehké fantastično :D víc neřeknu ;)

27.01.2024 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Tak tohle bylo skvělý. Chechtala jsem se od začátku do konce. Je pravda že tam jsou některé věci jinak než jak byla kniha zfilmovaná, ale bože to bylo tak vtipný a občas jako bych četla o sobě, protože jsem podobné trdlo jako Bridget :D

30.11.2023 5 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Bylo zajímavé číst co se dělo po skončení Duny, Paul už není jen nějaký klouček, je to imperátor, má obrovskou moc a s tím spojené značné množství nepřátel....kniha jako pokračování se mi velmi líbila, jen mě docela vykolejil ten konec....upřímně, to jsem fakt nečekala

29.11.2023 4 z 5

Asi jako spousta lidí tady jsem si knihu chtěla přečíst poté, co jsem viděla film. Říkala jsem si, že když mě film tolik bavil tak kniha bude to samé....no a asi jako spoustu lidí tady jsem byla mírně rozčarována....musím říct, že je to až k nevíře, že podle takové povídky byl natočen tak zajímavý a úspěšný film....ale ne že by se mi kniha nelíbila....to říct nemůžu ;)

31.10.2023 4 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Tento díl se mi vcelku líbil :) byl napínavý a nebezpečný a díky tomu se kniha dobře četla. Vcelku mě v dobrém překvapila Evanlyn a samozřejmě jsem byla ráda jak tento díl dopadl :)

21.10.2023 4 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Naprostá bomba. Samozřejmě jsem nejprve viděla seriál a jelikož je to skoro doslova opsané tak jsem věděla co a jak, ale to byla taková paráda. Četla jsem to v MHD a řechtala jsem se kolikrát, že si lidi museli myslet, že jsem magoooor ;)
Jelikož je to už celkem dlouho, co jsem seriál viděla, tak jsem byla moc ráda, že jsem se na Červeného trpaslíka mohla vrátit :)

02.02.2023 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Sice je tato kniha brána jako klasika, ale mě prostě nebrala. Jelikož ale když už něco čtu tak to i dočtu, dokončila jsem i tuto knihu. Nečetla se mi moc dobře, hlavně kvůli stylu jakým byla kniha napsaná. Byla dost popisná a hlavně části, kde mluví nebo ,,píše" Van Helsing pro mě byly dost dlouhé a těžko se četly.

08.11.2022 3 z 5

Kouzelné karamelky na dobrou noc Kouzelné karamelky na dobrou noc Kateřina Kubalová

skvělá knížka a miluju, že každý příběh je s poučením ;) navíc autorku znám osobně ;) takže nejde jinak než dát 5 hvězd ;) ale to bych dala i kdybych jí neznala :)

05.01.2022 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

I když normálně nečtu knihu celou složenou z básní (tuto jsem musela kvůli maturitě)....bylo mnoho básní, které se mi líbily :)

05.01.2022 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Celou sérii jsem přečetla někdy ve třetí třídě (cca před 20 lety) a jelikož jsem nevěděla, jak knížky jdou za sebou tak Čarodějův synovec byla první knížka ze série, kterou jsem četla. Možná je to dobře, protože to tak u mě mělo vzrůstající hodnocení, kdežto když bych to měla brát opravdu podle toho jak to jde za sebou tak je to spíš trochu klesající....samotná knížka se mi celkem líbila a připravila tzv. půdu pro další díly

04.01.2022 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Kniha se mi opravdu moc líbila, mám moc ráda styl psaní Jane Austen. Její knihy se vždy čtou dobře :)

04.01.2022 5 z 5

Miluju jí :D celou dobu jsem jí měla v hlavě a když jsem četla tak jsem jí i slyšela (ano sice hlasem paní Postlerové ale sedí to jak prdel na hrnec)....je to barvité a je to vtipné a je to jako by to psala Lorelai...prostě to tak je....Lauren je Lorelai a zase obráceně ;)

01.06.2021 5 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

bože, tohle je fantasy podle mého gusta...fakt že jo ;) celou sérii jsem měla poměrně rychle přečtenou a musím říct, že si nevybavuju slabou chvilku...fakt ne....miluju knížky i seriál ;)

28.05.2021 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Můj úplně první erotický román....četla jsem ho v době kdy už se vědělo, že bude film a já chtěla nejprve přečíst knihu abych mohla porovnávat....no takhle....ta Anina vnitřní bohyně.....tu bych vraždila....to jako jo....občas se Anna opravdu chová úplně pitomě....ona to vlastně je taková pohádka...akorát pro dospělé....tohle se v reálu asi moc holkám nepřihodí ;) co se mi ale docela líbilo byly popisné pasáže při sexu....občas sice dlouhé ale člověk si někdy rád představí co je psáno ne? ;)

08.02.2021 3 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

tohle je něco úúúplně jiného než 50 odstínů a přeci jen jsou tam podobnosti ;) např. bohatý kluk a chudá holka, kluk co rád sex, holky co mají stejné počáteční písmena ve jméně, klavír....je pravda, že to trochu vypadá jako by autorka pořád psala o stejné věci jen jí trochu poopravila aby se neřeklo....ale pokud to tak je tak i tak se jí to celkem povedlo ;) a teda Alessia mi přijde mnohem zajímavější než Anastasie.....

04.02.2021 5 z 5

U Hobita přeci jen musím dát jednu hvězdu dolů...ale je to spíš můj problém....jde o to, že jsem nejprve četla Pána prstenů a až po čase přišel na řadu Hobit. přeci jen jsem měla nějaké očekávání a trošičku nebylo naplněno....příběh je pořád dobrý, je tam i akce, ale knížka se mi prostě nečetla tak dobře jako Pán prstenů.

03.02.2021 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

I po tolika letech a útrapách stále stejně praštěná Bridget. Tentokrát jako maminka dvou dětí a vdova, která se snaží přijít na to, jak vše zvládnout co nejlépe. Jako vždy po cestě narazí na pár přešlapů, trapasů či nepříjemností, ale nakonec jsem byla mile překvapena jak to celé dopadlo. Mimochodem jsem tuto knihu četla jako poslední a myslím, že jsem dobře udělala.

23.05.2024 3 z 5

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Opět poskládáno jako více verzí příběhu podobně jako u Berena a Lútien. Nejvíc se mi líbila hned první verze na začátku knihy a proto pro mě bylo trošku těžší číst až do konce. Ale když se nad tím zamyslím, tak vidím opět úžasné dílo od JRR Tolkiena a zase musím přemýšlet zda by byl rád, že jeho syn Christopher zasvětil svůj život otcovu dílu. Myslím, že by byl rád, že se někdo z jeho nejbližších snažil tolik příběhů vysvětlit lidem. To se mi na tom také líbí. Kdykoliv je v knize část, kterou napsal Tolkien mladší a snaží se aby bylo vše srozumitelné, úplně cítím tu lásku syna k otci a to je přidána hodnota všech knih které Christopher Tolkien editoval.

16.04.2024 4 z 5

Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Už jsem ti to říkala?: Historky, které nechci zapomenout Lauren Graham

Miluju Gilmorova děvčata a miluju Lauren. Už jsem od ní četla Rychleji mluvit nedokážu a tak jakmile jsem viděla, že napsala knihu novou, musela jsem ji mít. Opět je plná zážitků, postřehů, vtipů a zkušeností. Myslím, že by tato kniha neměla chybět v knihovně každého kdo má styl Lauren rád a kdo má rád Gilmorky.

12.01.2024 4 z 5