Veeria Veeria komentáře u knih

Legenda Legenda Stephanie Garber

Chci obdržet pozvánku od Legendy, vydat se do světa Caravalu a zahrát si hru! Vydejte se do tohoto světa plného barev, tajemství a magie spolu s touto knihou a poznejte neokoukaný a ojedinělý příběh s nezapomenutelnými postavami. Druhý díl je lepší jak první, opravdu. :) Ach! A ten epilog! Už aby tady byl 3.díl! Potřebuji víc barev a vrátit se.

21.10.2018 5 z 5

Pro všechny milovníky knih a psaného slova - tato kniha je přímo pro vás. Díky za 2.vydání :)
Je to jedna z nejkrásnějších knih, které jsem četla. :)
Už navždy bude mít své místo v mém srdci - pro svou laskavost a mozaiku lidských příběhů, pro své postavy a jejich osudy, pro naději a víru v lepší svět, i právě díky čtení a knihám!

18.09.2018 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Nevím nevím. De facto jsem dostala to, na co jsem u Marissy zvyklá - tedy zajímavý svět a působivý styl psaní, který je čtivý. Na druhou stranu jsem ale postrádala tu jiskru. Postavy v příběhu jsou zajímavé, ale (byť je knížka poměrně objemná co se týče počtu stran) nemám pocit, že bychom je všechny dostatečně poznali. Možná si jen autorka nechává prostor pro druhý díl. Nicméně, byť příběh svižně ubíhal, nemám pocit, že knížka plně využila svůj potenciál. Nejzajímavější postava pro mě byla bezesporu Honey Harper alias Queen Bee, tady dávám palec za originalitu :) Takže,pokud máte rádi superhrdiny, určitě si knížku přečtěte, ale za mě prostě vítězí série Měsíční kroniky.

06.09.2018 3 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Ideální čtení na léto! Věřte mi, tato kniha stojí za to. Je o cestě, o náhodných setkání, o zážitcích a překonávání sebe sama. O tom, že nikdy nevíte, co vám cesta (ať už jakákoliv) přinese a koho vám postaví do cesty. Po přečtení dostanete chuť prožít to co hlavní hrdinové. Knížka je obohacena o fotky z cest, účtenky, playlisty....prostě smekám před autorkou a palec nahoru! Jsem ráda, že se ke mě tato knížka dostala....obsahuje plno myšlenek a je to jízda.... každá z postav zde má své platné místo a mrzí mě, že se s nimi musím rozloučit. Děkuji, byl to zážitek. :) Mám chuť si ji přečíst znovu.

30.07.2018 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

,,Pro tvou cestu, ať povede kamkoli - a třeba ještě dál. Svět potřebuje víc léčitelů."
Díky, Světe, za Sarah. Díky, Sarah, za Tvé knihy. Jsou nepopsatelné. Proč? Protože tohle se musí přečíst a prožít. Nepopsatelný zážitek.
♥ Sartaq, Nesryn, Yrene, Chaol.... zbožňuju je!
Prosím, ať v posledním díle zvítězí dobro a naděje!

23.07.2018 5 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Cassie je prostě kouzelnice, o tom žádná. Její styl psaní je poutavý a čtivý, nenechá čtenáře vydechnout. Jako plusy vnímám zajímavé postavy, nečekané zvraty, návrat některých postav z minulosti (fanoušci páru Magnus a Alek, jásejte), detailní popis říše víl. Střídání pohledů jednotlivých postav knihu okořeňuje. Oblíbila jsem si hlavně trio Cristina, Mark a Kieran - vyjadřování se víl ve světě lovců stínů je místy velmi legrační. :-) Kvůli závěru však nemohu dát plný počet. Jsem zvědavá, jakým způsobem se děj posune ve třetím dílu.

22.06.2018 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Tento příběh je mladistvý, svěží, roztomilý. Prostě taková pohádka.

Jako kdyby člověk jedl cukrovou vatu - sytě růžovou, nadýchanou, voňavou... Tato kniha má mušky, některým pasážím by slušelo dát jim více prostoru a času, pomalejší vývoj. Musím však ocenit oslavu knih a čtení, rovněž sympatické postavy - Cinder a Ella jsou skvělou dvojkou a dokážou vám vykouzlit úsměv na rtech. Knize nechybí i vážnější témata, ty jsou však vykompenzovány nadějí a vírou ve šťastné konce.

Je to odpočinkové čtení, takové na rozjasnění dní a nálady.

Oblíbila jsem si i Vivian, tato postava je vážně skvělá a zasloužila by si více prostoru. :)

A scéna ,,Řekni AUTO" - na tu jen tak nezapomenu - ta je nádherná. :)

,,Pravá krása pochází z nitra člověka. Pokud se cítíš krásná, budeš krásná i pro ostatní bez ohledu na to, co je vidět na povrchu."

04.05.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Kde začít. Hmm... v mých očích je tato série epická a zapíše se do knižních dějin. Tak nádherný příběh... má naprosto všechno a mnohem víc. Jsou jako hvězdy, nekonečné a zářící, jejich krása plane a doprovází vás každý den. Tyto knihy jsou písmenkovým lékem a je to dar, který nám Sarah dala. Poutavé čtení s tak rozmanitými postavami, různobarevným světem a mnoha překvapeními. Těžko se mi hledají slova, kterými bych tuto sérii vystihla. Je na každém, co si z těchto knih odnese a co se ho dotkne. Jsem dojatá a hrdě se hlásím k Dvoru snů. Vydejte se do tohoto světa - ručím vám za to, že tato cesta bude stát za to a změní vás. Opravdu VŘELE A S LÁSKOU DOPORUČUJI!♥

18.04.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Má oblíbená Jojo.... na tuhle knihu jsem se velmi těšila, opět se pyšní nádhernou obálkou. Nicméně mě bohužel zklamala. Příběhu nemůžu odepřít čtivost a brilantní napsání, prostě nezaměnitelná poznávací značka Jojo. Tato kniha se však nestane mou oblíbenou. Četla jsem ji celkem dlouho, postavy si mě moc nezískaly a i děj si mě nezískal. Je však vidět, že Jojo je vášnivou milovnicí koní a jezdectví miluje, což se v této knize odráží a jistě ji proto ocení všichni milovníci těchto zvířat. :)

17.03.2018 3 z 5

Divoký kvet Divoký kvet Drew Barrymore

Kdo má rád tuto herečku, určitě ocení možnost přečíst si o jejím životě a dozvědět se její příběh. Kniha je napsána lehce, krásně a čtivě. Děkuji nakladatelství Motýl, že jsem si ji mohla přečíst! :-)

23.02.2018 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Pokud si vás tato kniha má najít, tak si vás najde. Je unikátní, a to poselstvím, kterou v sobě má. Najdete zde plno myšlenek k zamyšlení a byť není optimistická, tak i přesto zde najdete jedinečný příběh.

12.02.2018 5 z 5

Ami, chlapec z hvězd Ami, chlapec z hvězd Enrique Barrios

Zajímavá kniha, milý příběh plný myšlenek k zamyšlení. Jsem ráda, že se ke mně dostala.

03.02.2018 5 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Třetí díl si jede ve svých kolejích, cesta je opět místy děsivá, místy napínavá, místy úsměvná. Poznáváme postavy zase o kousek víc, poznáváme jejich nitro. Osobně oceňuji pozitivně střídání vypravěčů, příběhu to dodává šmrnc a je to barvitější. Řekla bych nahlížení na příběh z více úhlů pohledu. A to mě baví. Autorka knihy píše velmi poutavě a svůj svět má promyšlený do sebemenšího detailu. K dokonalosti však tomu něco chybělo. Z postav mě nejvíce bavila Evangelina. :)

30.01.2018 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Nádherná, líbezná kniha s o mnoho skvostnějším obsahem. Příběh vhodný nejen pro děti. Myslím, že dokáže oslovit a pohladit všechny věkové kategorie.

Postavy si lehce získají vaši pozornost. Zamilovala jsem se do Auggieho. Nejen. Každá postava má svůj příběh a má čtenáři co předat. A to je na všem to ONO.

Naleznete zde mnoho, co vám vykouzlí úsměv na rtech, zahřeje, ale rovněž možná i rozesmutní.

Velký obdiv autorce, která brilantně vyjádřila psaným slovem dětské myšlení, jednání a pojímání světa, kdy věří na pohádky a ve šťastné konce. Na to bychom neměli zapomínat. Na víru v dobro a lepší svět, lepší vztahy mezi lidmi.

Pokud si k vám tato kniha najde cestu, určitě jí dejte šanci a věnujte jí svoji pozornost, může vám předat mnoho. :)

Za mě zkrátka skvostné a ráda tento literární kousek doporučuji každému.

19.01.2018 5 z 5

Andělé na dosah Andělé na dosah Lorna Byrne

Knihy Lorny čtenářům předají víru v lepší svět, naději. Krásné, obdivuhodné dílko.

13.01.2018 5 z 5

Půlnoční klenot Půlnoční klenot Richelle Mead

Krásné pokračování, které nás vrací do prostředí Třpytného dvora a zaměřuje svoji pozornost na život další hlavní hrdinky - a to k Miře. :-) Tento díl jsem si velice užila, bylo to opět poutavé a dobrodružné...z mého pohledu je 2 více propracovanější a četlo se to samo. :-) Obdiv autorce za tak propracovaný příběh, který se velice prolíná s prvním dílem, pochvala rovněž za nádhernou obálku a práci vydavatelství Domino. Za mě palec nahoru a již se těším na 3. díl!! :-)

31.12.2017 5 z 5

Kecy, kecy, kecičky Kecy, kecy, kecičky Karin Krajčo Babinská

Je to velmi krásná kniha, a to jak obálkou, zpracováním, tak i obsahem. Najdete tu mnoho fotografií rodiny Karin a Richarda, spolu s tím lidské příběhy o životě a prožitcích. Je to zkrátka kniha o lidech, pro lidi. Musím ocenit i vpisky Richarda, je to osvěžující. :-) Za mě pochvala, palec nahoru a snad se dočkáme pokračování :-)

14.12.2017 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

A všechny dílky skládačky se pomalu a jistě tvoří do jednolitého obrazce. Opět se jedná o poutavé čtení, které vás nutí číst dál a dál. Sarah prostě nezklamala a já obdivuji její talent a svět, který vytvořila. Pátou hvězdu však nedávám za směr, kterým se příběh ubírá, a se kterým se zcela neztotožňuju. Pro mě je tento díl oslavou postav Manon a Elide.

03.11.2017 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Tento díl je nedílnou součástí příběhu Skleněného trůnu a dotváří ucelenější pohled na Celaenu a její minulost. Jsem ráda, že prostor dostaly i nové postavy a také Sam. Vztah mezi ním a Celaenou přináší mnohé a jsem ráda, že jsem mohla být jeho svědkem. Tato kniha je úžasným dobrodružstvím a mělo to grády. :) Sarah prostě zbožňuju a přečtu si od ní všechno, protože v jistém ohledu je zkrátka bezkonkurenční. Celaena si získá Vaši pozornost i Vaše srdce. Zaslouží si to!

16.10.2017 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Jedinečná kniha, pohlazení po duši, jako kdyby k vám promlouvala kamarádka.... při čtení jsem cítila spřízněnost a podporu. Víc takových milých knih!

04.09.2017 5 z 5