Vampirosa Vampirosa komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnina naprosto zbožňuji. Vždy mi vykouzlí na tváři úsměv a nedělalo mi tedy sebemenší problém si knížku přečíst a odškrtnout si další položku ze seznamu povinné četby. Film jsem viděla nesčetněkrát a nikdy mě Saturninovo chování neomrzí. S tím člověkem bych se strašně ráda setkala a zažila s ním pár dobrodružství - ano, vím, že je to fiktivní postava, ale i tak!! :)

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Tolkien stvořil úžasný svět a díky této knížce si uvědomíte, jak je propracovaný a jak snadno se v něm můžete ztratit. Ze začátku pro mě bylo velmi náročné se prokousat soupisem jmen a hromadou informací, které autor na čtenáře vybalí. Později už jsem si zvykla, že knížka obsahuje spoustu názvů a popisuje mnoho událostí, v kterých jsem měla zmatek, protože to množství je v paměti prostě neudržitelné. Pro velké milovníky Tolkienova světa je tento počin veledílem, ale já si bohužel s odstupem času skoro nic z knížky nepamatuji (kromě toho, jak náročné bylo se v ní orientovat). Přesto obdivuji autorovu genialitu a oceňuji, kolik lásky do tohoto fantastického světa vložil.

09.02.2024 4 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Dokonalé zakončení dokonalého příběhu. Kate jsem si neskutečně zamilovala společně s ostatními postavami a nemůžu uvěřit, že jsme došli na konec jejich cesty. Věřím, že za několik let se k sérii vrátím a budu děj hltat stejně hladově jako poprvé. Autorka na konci knihy naznačuje, že některé hrdiny čekají další dobrodružství a já pevně doufám, že nás (čtenáře) přiberou do party.

22.08.2020 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Úvodem bych chtěla říct, že podobnost Univerzity výjimečných s Hunger Games je vážně malá (téměř mizivá). I když se 4. část zkoušky k HG blíží, vcelku je příběh o ničem jiném a navíc v pravidlech zkoušky není psáno, že se mají testovaní navzájem pozabíjet. Svým způsobem mi knížka připomínala trochu i Divergenci. Ale pokud je člověk aspoň trochu inteligentní, nebude striktně Univerzitu srovnávat s výše zmíněnými tituly, jelikož autorka píše zcela o jiném světě s jinými pravidly.

Už několikrát jsem ve svých komentářích použila věty typu "od knížky jsem nemohla odtrhnout oči" a podobně. Upřímně musím říct, že Univerzita výjimečných mě doslova polapila do svých sladkých lepkavých sítí a nehodlala mě pustit za žádnou cenu. Slova jsem hltala jak zblázněná. Hrdinka mi byla od začátku sympatická. Ačkoliv jsem jí párkrát vyčítala, že je příliš důvěřivá, na jejím místě bych se nejspíš dopustila stejných chyb. Zároveň jsem neskutečně obdivovala její píli, odhodlanost a vynalézavost.

Ano, mohla bych tu pět chvalozpěvy spoustu dalších řádků, ale myslím, že postačí, když to tady utnu a knížku s velkou dávkou nadšení doporučím. :)

14.04.2017 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Upíří deníky sleduji něco přes rok a přiznávám se bez mučení, seriál mě baví. Ale co předvedla samotná autorka mi sebralo dech. Už po pár stránkách jsem měla chuť knihu zahodit do kouta a zapomenout, že jsem ji kdy v životě viděla. Nechápu, jak to může někdo číst. Napsáno stylem pro náctileté holčičky a děj celkově o ničem. Elena se snaží dostat Stefana, ten se zase snaží udržet, aby jí náhodou neublížil, ale stejně se nakonec dají dohromady a aby se neřeklo, objeví se bratr-padouch Damon. Vážně jsem vděčná za to, že seriál se nedržel knihy a rozhodně nehodlám vzít do ruky druhý díl. Shrnuto, podtrženo - seriál BOMBA, kniha PROPADÁK.

15.09.2015 2 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

(SPOILER) Druhý díl na mě působí jako vyplnění času před velkým finále. Akce se v podstatě dočkáte pouze na začátku a konci knihy. Alina se připravuje na svého nechtěného milence a řeší problémy v ráji se svým milovaným věrným pejskem. Upřímně? V knize se toho příliš nestalo a kniha se více věnuje vztahům, než světové hrozbě. Kvůli tomuto uvědomění, dávám oproti předchozímu dílu hvězdu dolů, i když se mi knížka četla velmi dobře. Velkým plusem je Nikolaj, který mi začíná připomínat postavy z Šesti vran a stal se mým oblíbencem.

09.11.2020 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Pokračování fantastického příběhu, kde se bezlítostné souboje střídají s promyšleným taktizováním. Opět nahlédneme do života jednotlivých postav a pokusí se o nás slzy dojetí i smutku. Z příběhu jsem byla opět unešená a s touto dvoudílnou sérií se loučila se smutkem v očích. Autorka dokázala všechny postavy vykreslit tak, aby čtenáři přirostly k srdci. Ve skrytu duše doufám, že se s Kazem a jeho podivuhodnou partičkou přátel nevidím naposledy.

09.11.2020 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Z Anny jsem byla naprosto nadšená. Příběh hrůzostrašné dívky a krotitele duchů, kteří se do sebe zamilují. Prostě nádhera. Jenom ten konec je smutný. Ale už se těším na pokračování, ve kterém se to snad všechno spraví a budou spolu šťastni až do smrti. (Heh, teď jsem si uvědomila, jak je to ironické :D )

Vítr z hor Vítr z hor Andy Wildwood

Vítr z hor je první knihou ze série Ve válce s Příšerou a zároveň prvotinou (pro mě dosud neznámého) autora. Jedná se o romanticko-hrdinské fantasy, které si mě nečekaně našlo samo a já s vděkem ho ve své skromné e-knihovničce přivítala. Nejedná se o typ fantasy, který bych četla každý den, ale zároveň mám mysl otevřenou a dám šanci čemukoliv.

Příběh autor vypráví velmi pěkně a z jeho podrobných popisů okolí i lidí jsem si dokázala o všem udělat přesný obrázek. Avšak dialogy už kolikrát tak povedené nebyly a působily hrozně uměle (neseděly k situacím a emocím postav).

Narazila jsem i na pár věcí, které mi v knize vyloženě vadily či iritovaly. V první řadě to bylo opakování slov. Už ze začátku jsem viděla slovo "zranění" tolikrát, až jsem si u toho musela povzdechnout. Zároveň autor opakoval i některé informace (asi aby to došlo i méně chápavým čtenářům).

Dalším bodem byla navázání vřelých vztahů rychlostí blesku. Hned prvním bylo "zamilování" Ya-ny, která se zabouchla během pár hodin do mladíka, který byl celou dobu v bezvědomí a nějaké informace si o něm mohla jen domyslet. Na jednu stranu chápu, že pro ni představoval neprobádané území a mohla pocítit něco jako touhu, ale rozhodně ne lásku. Bohužel to nebyl jediný nesmysl, který se v knize nachází - Jon musí být nesmrtelný, protože jinak si veškeré události nedovedu vysvětlit, některé věci postrádají logiku (třeba že Yannu projití peklem nijak psychicky nepoznamenalo) a autor si občas protiřečí.

I přes veškeré nesrovnalosti se mi příběh líbil a věřím, že se spisovatel ze svých chyb poučí a další díl bude alespoň o stupeň lepší (i když z hlediska ukončení příběhu by další díly v podstatě nebyly třeba). Závěrem bych chtěla autorovi poděkovat za poskytnutí e-knihy a přeji mu mnoho zdaru a inspirace při psaní. :)

27.06.2021 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Zajímavý propracovaný příběh z poněkud ponurého prostředí, který vás seznámí se skupinkou postav, s níž se život zrovna nemazlí. Před vašimi zraky (imaginárně samozřejmě) svede výjimečný úkol dohromady partičku pochybných lidí. Je velmi zábavné pozorovat, jak se i přes své velké rozdíly snaží o spolupráci. Během napínavého čtení dojdete k poznání, že ne vše se dá vyřešit mečem, ale je také důležité pečlivě zvážit každý krok. Jeden přešlap může totiž mít vysokou cenu. Příběh vyprávějící o lidech, kteří se nestydí cokoliv ukrást či dokonce někomu zlomit vaz, mě velmi zaujal a žíznivě jsem hltala každou stránku. Není tedy překvapením, že na pokračování jsem se vrhla ihned. Navíc bych chtěla pochválit i přiloženou mapu oblasti, v které se děj odehrává. Čtenář si tak dokáže lépe udělat obrázek o dané zemi.

09.11.2020 5 z 5

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

Knihu jsem otevřela plná očekávání a trpělivě jsem vyhlížela ten zlom, kdy to začne být doopravdy zajímavé. V podstatě je to ale jenom životopis fiktivní postavy, který je tragický a smutný. Bellman je sice šikovný a pracovitý muž, kterému se však smůla lepí na paty. A člověku obklopenému smrtí musí dřív nebo později cáknout. Bohužel však je detailněji popsaný chod továrny než život knižních hrdinů.

27.07.2020 2 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Hezké počtení na zabití času. Neříkám, že by mě knížka přímo nudila, ale děj nikam negradoval. Dle mého soudu je příběh hlavně o Válečkovi, kterého nová střední škola spíše zkazila - kouření, chlast, sex (velmi jsem se při první kuřbě nasmála :D ) a k tomu ještě ta hloupá Aljaška. Slečna mi byla od začátku nesympatická a nepochopila jsem, co na ní všichni tolik milovali.
Válečkova záliba v posledních slovech se mi líbila a stejně tak i autorova schopnost najít něco víc v naprostých maličkostech.
Když to shrnu, tak Hledání Aljašky není špatné čtení, ale nevyrovná se mému favoritovi od Greena Hvězdy nám nepřály.

25.02.2017 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tuto knižní sérii naprosto miluji. Při čtení jsem nemálokrát zatajila dech a příběh mě i párkrát dohnal pomalu až k slzám. Stránky jsem obracela se vzrušením a knihy se pro mě staly dokonalým únikem z reality. Pějte jen a pouze chvalozpěvy!

14.09.2016 5 z 5

Ďábelské kouzlo Ďábelské kouzlo Lynn Beach (p)

Ach, velmi dobře se pamatuji, jak jsem před lety knihu četla vystrašená pod peřinou a doufala, že mě nikdo neprokleje. :D Super příběh! :)

05.09.2016 5 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Mě se příběh ohromně líbil. Byl napínavý a hladově jsem hltala každou stránku. Odvážila bych se i říct, že druhý díl překonal první. Začala jsem číst v očekávání, že děj se bude točit kolem jarmarku, ale skutečnost, že tomu tak nebylo, mě nezklamala. Jediný, co mě mrzí je, že fotky, které mají knížku dělat jedinečnou, se mnohokrát k příběhu vůbec nevztahují a přijde mi, že jsou jen tak namátkou rozmístěny bez účelu.

04.09.2016 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Přiznám se bez mučení, otevřela jsem to kvůli povinné četbě ve škole. Doufala jsem, že to nebude tak nudné a nekonečné,.. ale mýlila jsem se. Hlavní hrdina je akorát plný sebelítosti, nenávisti a v příběhu je cítit všudypřítomná deprese. Děj se strašně pomalu táhne a čtenáři přijde, že přečetl půl knížky a stále se nic nestalo. Asi po 300 stránkách jsem knížku odhodila, protože jsem umírala nudou, rozuzlení si přečetla na wikipedii a z toho vypracovala referát. Nikomu bych toto dílo nedoporučila - je to ztráta času nebo jsem hold neobjevila jeho kouzlo.

26.08.2016 1 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Na internetu jsem náhodou narazila na recenzi této knihy a okamžitě mě zaujala. Strašně se mi líbil její námět a po celou dobu mě bavila. Bylo zajímavé sledovat, jak ze začátku Anna tvrdě stojí za vším, co jí dlouhá léta tloukli do hlavy a jak bylo těžké ji přesvědčit, že to zas tak správné, jak si myslí, není. Určitě by se toto téma dalo rozpracovat více a je škoda, že tomu tak nebylo. I přesto jsem byla spokojená a knihu hltala každou volnou chvíli. :)

26.08.2016

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Zmizelá mi přišla do rukou až po Ostrých předmětech a Temných koutech. V kinech tou dobou už promítali film, ale já si příběh nechtěla přehrávat a upravovat podle něj. Tak jsem to kousla a podívala se na něj, až po dočtení knížky.. a ta je prostě dokonalá! Má teda pomalý (nudný) rozjezd, což může některé odradit, ale je třeba vydržet! Autorka člověka nechá ze začátku věřit, že Amy je chudinka a Nick hrozný hajzl a zločinec. Jenže holčička se postupně pěkně vybarví, až to pomalu (ale jistě) vyráží dech. Byla jsem až zoufalá, jak jsem se snažila vymyslet, co dělat, aby se Nick z té šlamastiky dostal. Ale je to mrcha mazaná! Tento příběh nikdy nezapomenu a budu tiše doufat, že na reálnou Amy nikdy nenarazím!

06.08.2016 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Po přečtení Ostrých předmětů jsem si byla jistá, že přečtu všechny knihy od Flynnové a toto byl další krok. Stejně děsivé, stejně zvrácené, stejně úžasné! Hltala jsem slova jedním dechem pod lavicí ve škole a několikrát se nechala při nekalé činnosti nachytat. Kolikrát jsem zanedbala učení, jen abych se mohla opět ponořit do temného světa a s napjetím obracet stránky. Ale co.. stálo to za to! :)

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Chvíli to trvalo, než jsem se rozhodla risknout českou spisovatelku Karolinu Limrovou. Ne, že bych ji podceňovala, ale obávala jsem se nudného příběhu, kde se setkáváme s láskou upíra a obyčejného člověka. Možná to trochu připomíná Twilight nebo The Vampire Diaries, ale knížka je velmi pěkně napsána, že se člověk do děje ponoří. Velmi se těším na Dva meče, jež jsou pokračováním a které na mě už čekají v mé skromné knihovničce.