Vítr z hor ekniha

Do poklidného Taarského království vtrhli Ságové, uctívači kultu Temnoty, spolu s armádami nelidských chortojů, divokých horských opic posedlých démony. S armádou stvůr se Ságům podařilo podmanit si celý Taar a usednout na trůnu, poté rozpoutali válku i se všemi okolními zeměmi. V Jižním království žije Jon-thar Lovec, jeden ze synů lovce žijícího v horách. Jon i jeho bratři museli odejít do války proti armádám příšer. Temnota postupně vzala Jonovi všechno. Připravila ho o bratry, rodiče, první lásku, svobodu. Ukradla mu život v těch nejkrásnějších letech, na prahu dospělosti, nasadila mu okovy a na dlouhých osm let ho uvrhla do otroctví v Taaru. Jednoho dne se mu podaří uprchnout. A zde začíná jeho pouť. Pouť za svobodou a odplatou. Pouť za nalezením nové lásky a nového života... Romanticko-hrdinský fantasy příběh....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421394/vitr-z-hor-jHQ-421394.png 3.471

Ve válce s Příšerou 1.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno (ekniha), Martin Koláček - E-knihy jedou

Kniha Vítr z hor

tygřík2
dnes

Děkuji autorovi/autorce za poskytnutí knihy k přečtení. Požádal/požádala mne také, abych k ní napsala pár slov. Dobře, řekl/řekla jste si o to:-))
Kniha se četla lehce. Dobře promyšlený příběh napsán pěknou češtinou. Popisy jsou krásné, někdy až plastické, místy jsem viděla krajinu v HD. Ubrala bych na mnohokrát opakovaných zoceleních a několikerém omílání minulosti hrdinů a jejich přemítání. Raději bych, aby jejich duševní pochody a povahy vyplývaly více z jejich činů a dialogů. ( A když už jsme u dialogů, nenechávejte, prosím, křupany a nízké zlotřilce mluvící slangem a argotem používat slova jako zde a nyní.) Takto mi místy připadalo, že čtu výtah z knihy, ne knihu samotnou.
Milý autore/milá autorko, máte velký talent, vládnete krásným jazykem, máte styl. Vaše prvotina je diamant, který ještě potřebuje tu a tam vybrousit, aby se zajiskřil v celé své kráse. Zaslouží si to. Věřím, že to zvládnete a do budoucna Vám držím palce!

bubble86

Příběh Yany a Jona mě bavil od začátku do konce. Knížka je zajímavá a čtivá. Styl psaní mi vyhovuje, malinko bych zmírnila detailní popisy krvavých scén, občas byli až moc brutální. Těším se na druhý díl

kaliopka

Chtěla bych poděkovat autorovi za možnost si přečíst knihu a i přesto že čtu jiný druh knih tak se mi Vítr z hor četl pěkně ,kniha byla obsahově zajímavá.

Jess106

(+ SPOILER) Knihu jsem jako mnoho dalších recenzentů dostala k tomu, abych o ní napsala svůj názor. Hned ze začátku knihy mi bylo jasné,že nejsem autorova cílová skupina, řekla bych, že kniha bude spíš bavit puberťáky. Hlavním důvodem jsou idealistické hlavni postavy dokonaleho hrdiny, nadherne lovkyně a jejich trochu moc sladoucka láska. Na druhou stranu musím říct, že bych si druhý díl nejspíš přečetla jakmile bych dostala chut na nejakou oddechovku. Kniha trochu nestastne zacina a pusobi neprokousatelne, kdyz ctenar vydrzi tak dostane za odmenu docela dynamicky pribeh. Nejvic me u knihy nastve spatny zaver, ale tady se to ke konci neustale zlepsovalo a nalakalo me to k dalsimu cteni. Celkove hodnotím pozitivně. Myslím, že autor má potencial napsat spoustu dobrych knih.

KáťaM.

Autor mě na podzim požádal, abych si jeho knihu přečetla a napsala k ní tady své dojmy, jinak bych to v tomto případě volila asi soukromě. V prvé řadě se omlouvám, že jsem se ke knize dostala až teď, během podzimu jsem neměla na tento žánr chuť, tak jsem si počkala na zimní dny... Odkud začít, autor vytvořil svůj fantasy svět, který by byl poměrně zajímavý, kdyby v něm nežily tak průsvitné postavy. To mi vadilo asi ze všeho nejvíc, jak všechny postavy byly černobílé, buď kladné nebo negativní, nic mezi, proto jsem vlastně od začátku tušila, jaké budou jejich osudy a nemýlila jsem se, za celou dobu nepřišel žádný překvapivý moment. Autor pěkně popsal prostředí, ale na můj vkus byl až příliš popisný vzhledem k jednoduchému (až plytkému) příběhu, který jsem si přečetla, děj by se klidně vešel do poloviny rozsahu. Autorovi bych poradila, aby nezacházel do extrémů - všechny postavy měly buď nejpřísnější rodiče nebo nejtvrdší dětství, všechno se hemžilo nej, to bylo moc velké klišé. K největším rozporům, které jsem vnímala: Trochu jsem se pozastavila nad tím, jak se hlavní hrdinka do svého milého zamilovala ve chvíli, kdy byl zbitý a ani ještě neotevřel oko, další rozpor jsem pozorovala v tom, že postavy žijí týdny v jeskyni, a přestože to byla láska na první pohled, milostný styk přijde až po takové době... Rozčilovala jsem se nad tím, jak banda přírodních hrdinů bojuje s nedostatkem vody, když autor líčí, jak jsou dny deštivé, nebo že nemohou takovou dobu najít sever. Hlavní hrdina Jon je sice zbitý, se zbytky sil a hned na to se vypořádá s bandou vojáků. Trochu jsem nepochopila, proč Jona jeho společníci tak respektují, nebylo popsáno, čím si je získal, proč ho následovali, jak se stal velkým vůdcem. Postrádala jsem i bližší informace o životě společníků Jona ve chvíli, kdy se hrdinové nacházeli v zotročené zemi. Dobrota hlavní hrdinky Ya-ny hraničila až s naivitou, čekala jsem trochu vášně v jistím klíčovém okamžiku asi uprostřed knihy. Zcestné mi přišlo i příliš krásné první milování a celkově popis všech sexuálních scén a následky, které tyto scény (ne)zanechaly na hlavních hrdinech. Vyzdvihla bych asi to, že text byl poměrně bez chyb (upozornila bych na divné obraty jako "strašný strach," který se opakoval nebo chlap, který se hihňá. Pěkná byla i úvodní ilustrace. Je mi líto, že mě kniha nezaujala a nemohla jsem napsat pozitivnější hodnocení, jsem ráda, když tu vidím, že si našla své čtenáře.

Katri

Na úvod bych chtěla poděkovat autorovi za poskytnutí knihy a popřát mu mnoho štěstí při další tvorbě.
A teď už k příběhu - nestává se mi často, že bych měla takový problém napsat souvislý text týkající se hodnocení nějakého příběhu. Když jsem se do knihy pustila, jako první mě napadlo, že autor má mnohdy podobné vnímání jako já. Tím pádem se mi hned četlo o něco lépe. Na druhou stranu mi ale po chvíli začalo připadat, že kniha obsahuje zbytečně mnoho podrobností a popisů, které zdržují děj. Ačkoliv byly tyto popisy velmi detailní a zdařilé, já osobně bych jich ubrala, neboť mi připadalo (hlavně v první třetině knihy), že hrozně dlouho trvá, než se děj někam posune. Místo nich bych přidala více přímé řeči.

Co se týče stylu psaní, ten mi víceméně vyhovoval, vytkla bych pouze přílišné používání nedokončených výpovědí (...), neboť to na můj vkus působilo jako rušivý element.

Postavy mi připadaly zajímavé, možná bych se o něco více věnovala jejich psychologii. Místy mi připadalo, že jsou až příliš "černobílé." Nicméně mi hrdinové byli sympatičtí a fandila jsem jim.

Trošku mě zarazila milostná linka. Možná je to tím, že tuto sféru ženy a muži vnímají trochu jinak, ale připadalo mi, že se to všechno seběhlo tak nějak "bez rozjezdu a rychle." Osobně bych preferovala ještě nějaký předvoj, oťukávání, takové to pomalejší zamilování. Pak by mě příběh zasáhl více. Takto jsem měla pocit, že romantika, která byla v hojné míře vkládána do myšlenek a rozhovorů, by se dala lépe využít právě v těch začátcích, aby jí potom nebylo tolik najednou. Chápu ale, že to je můj subjektivní názor, který se vůbec nemusí shodovat s názorem většiny. :)

Co mě naprosto nadchlo byl nápad s božstvem. To bylo geniální. Díky tomu mi příběh připadal originálnější, fantastičtější a zkrátka "hlubší."

Naturalistické scény mi nevadily, jen bych jich na pár místech ubrala, aby to nebyl jeden velký krvavý řetězec. Místo nich bych přidala více okamžiků překvapení a nečekaných zvratů, neboť ty mi tam mnohdy chyběly.

Když to celkově shrnu - příběh byl originální, čtivý, zajímavý a rozhodně mě upoutal. A vzhledem k tomu, že se jedná o autorovu prvotinu, uznávám, že mě kniha opravdu mile překvapila.
Věřím, že se příběh dostane ke spoustě nadšených čtenářů a rozšíří se mezi větší spektrum lidí, neboť si myslím, že si to Vítr z hor rozhodně zaslouží.

Na závěr bych už jen dodala, že pokud je zde někdo, kdo váhá, jestli se do čtení pustit, radila bych do toho jít. Stojí to za to.

zelenoockaa

Moc děkuji za poskytnutí knihy k přečtení. Na prvotinu opravdu super. Kniha se četla dobře, měla hlavu a patu. Na můj vkus trochu moc násilí, ale to k tomuto žánru asi patří.

Vevericka.eva

Nedočetla jsem.