valky valky komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Kniha se mi líbila. Ačkoliv čtu naprosto jiný žánr, chtěla jsem si tak nějak zkusit odpočinout u klasiky. Ze začátku se na mě dej trochu táhl.. Ovšem humor, kterým oplývá otec pan Bennet mě nepřestával bavit do konce knihy. :-)

11.03.2024 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kniha vás okamžite vtáhne do děje a do krutostí, které se staly... A od první věty nedokážete odtrhnout oči. Brilantně napsané. :-)

29.08.2023 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi silná kniha. Zasáhla mě zasáhla natolik, že se mi o ní stále zdálo... už jsem se tedy opravdu těšila, až jí dočtu. Zároveň se mi pak stýskalo po Liesel. Rozhodně stojí za přečtení.

16.05.2019 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Super. Oproti prvotině Hypnotizér má kniha spád a stále stejné tempo. Skvělý příběh, napínavé čtení.

09.05.2019 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Krásné zakončení série o Lisbeth Salanderové. Bude mi chybět. Děkuji za opravdu důstojné dopsání Milénia. Autor neměl vůbec lehký úkol. Ujal se neskutečně těžké práce. Zaslouží si opravdu respekt.
Jediné chyby obou pokračování - měly málo stran. :)

02.05.2019 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Bála jsem se pokračování. Ano, na Stiega Larssona nemá opravdu asi nikdo. Nicméně toto je opravdu velmi důstojné pokračování. Bylo mi jen líto, že má tak málo stran.

02.05.2019 4 z 5

Nejlepší kniha z celé série. A řekla bych, že asi nejlepší kniha vůbec. Dokonalé, mistrovské dílo. Jen těžko se mi smiřovalo s tím, že už nebudu číst o Lishbeth....
Larsson byl mistrný spisovatel, a je ho opravdu neskutečná škoda. To, s jakou lehkostí dokázal vyprávět příběh Lisbeth, jak do sebe zapadal každičký dílek...

02.05.2019 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Druhý díl, nádherný, napínavý... než jsem knihu dočetla, říkala jsem si, že si dám od Lisbeth a Mika na chvíli pauzu a otevřu něco jiného. Ovšem, konec knihy skončil v tom největším napětí, že jsem okamžitě po přečtení letěla do knihovny a začala hltat třetí díl. Fantastická trilogie.

02.05.2019 5 z 5

Pro mě - nejlepší knihy vůbec. Měla jsem trochu problém se začíst do první knihy, ale zhruba od poloviny jsem četla už jedním dechem a nemohla jsem se odtrhnout. Druhá kniha byla svižná, ale ten konec... Nemohla jsem jít ani spát a musela jsem otevřít třetí díl, u kterého jsem bez dechu od první stránky. Třetí díl je určitě nejlepší z celé série. Komplikovaný příběh, do kterého Vás ale autor od prvního dílu vtáhne tak, že se v nitkách příběhu vůbec neztrácíte. Naopak. Po přečtení Milénia mám opravdu pocit, že tyto knihy nic nepřekoná.

12.04.2019 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Opět velmi krásně popsaný příběh ze života spisovatelky, která svým neotřelým způsobem líčí zážitky z léčebny.

08.03.2019 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Velmi krásně popsaný život ženy v Americe v předválečném období. Ženy, která je zvyklá na městský život a má ráda společnost lidí. A ženy, která se najednou se svým manželem ocitne na, v podstatě, opuštěné farmě mimo "civilizaci".

08.03.2019 5 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

První kniha, kterou jsem kdy přečetla. Moje opravdu veliká srdeční záležitost. Knihu miluju a četla jsem ji nespočetněkrát. Byla jsem se dokonce v Lužickém Srbsku podívat na Černý mlýn. Určitě stojí za návštěvu.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Temný příběh. Krásné čtení.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Knihu jsem četla v dětství. Asi moje první fantasy, které jsem četla a uhranula mě. Filmy pro mě byly zklamáním.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Opravdu se čte se zatajeným dechem. Nádherná. To samé mohu říct i o dalších dílech ze série.

07.03.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha, která mi přijde nadčasová. Ačkoliv je to psané na určitý režim a dobu, stále mi přijde aktuální.

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Úžasná kniha, která má hloubku a na jejímž konci se člověk těžko ubrání slzám.

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Srdeční záležitost.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Moje srdeční záležitost.... miluji tuto úžasnou báseň.

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Taková pohodová oddechovka, kterou má člověk hned přečtenou. Ale žádné větší stopy ve mně nezanechala.

07.03.2019 2 z 5