Valentine Valentine komentáře u knih

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Vůbec mě nenadchla. Předvídatelný děj, občas nevěrohodné postavy nebo jejich činy, nevysvětlená základní otázka "proč že je vlastně pro všechny tak moc důležitý" a tak dále a tak dále. Některá místa překvapivě za-srdce-jímající, ale na to, že je to Gaiman, jich bylo bohužel až žalostně málo.

14.07.2013 2 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dechberoucí příběh o nevinném lidském nitru proměněném zkaženým vlivem touhy, zášti, závisti a podlosti. Příběh o lásce k životu a posedlosti smrtí. Jen bez těch nudných popisných pasáží by jistě byl o mnoho lepší...

10.05.2013 3 z 5

Procesí mrtvých Procesí mrtvých Darren Shan (p)

Nechytla mě hned na prvních stránkách, ale když už ano, tak pořádně! Výborné čtení, nejde to jinak než jedním dechem. A celou dobu netušíte, co se v příští chvilce stane.

05.04.2013 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Příjemný návrat k příběhům o Rolandově životě a putování. Mám ráda vyprávění z doby, kdy byl Roland mladý a tento "příběh v příběhu" mě opravdu bavil. Bylo tam kouzlo, napětí, láska i neštěstí a hlavně velká dávka naděje. Za mě ano!

24.03.2021 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Jednodenní záležitost, která plyne jako voda. Kratičká záhada, která chytne a nepustí a přece ve vás něco zanechá. Murakami je brilantní jako vždycky.

04.03.2016 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Začnu koncem, který mě totálně nadchl. Teším se na další díl mnohem víc než jsem se na konci Pana Mercedesa těšila na Právo nálezce. A asi jsem měla i důvod: zápletka téhle knihy mě zas tak moc nedostala a děj mi přišel předvídatelný a až příliš "přenáhodovaný". Navíc mi upřímně vůbec nesedl hlavní záporák, což se o Mercedesovi říct rozhodně nedá. Hlavní klaďas mě nezaujal ani v prvním díle série o detektivu v.v. Billu Hodgesovi a Právo nálezce můj dojem z něj o nic nevylepšilo. Snad další díly přinesou něco úplně z jiného soudku (v což dle poslední kapitoly velmi doufám) a bude to víc... kingovité.

12.02.2016 3 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Za mě povinná literatura naprosto pro všechny. Zvláště pak pro ty, kteří by uvítali návrat Hitlera, sympatizanty s jeho názory a všechny jim podobné. Ať už je kniha více či méně autentická, oběťmi prožité hrůzy si stejně nedovedeme ani představit. Ani tomu, kdo vyvázl, není rozhodně co závidět...

05.10.2015 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

První polovina mě nadchla. Ale jelikož se neplánuji stát spisovatelkou, duhou půli vidím jako slabší. Líbila se mi Kingova motivace, myšlenky, názory, zkušnosti a začátky, ale popis jazyka, tvoření příběhů jako takových a systém samotného psaní bych spíš doporučila tvořivějším povahám. Hodně štěstí všem začínajícím spisovatelům! Po přečtení téhle knížky už to musí jít samo! :)

31.03.2015 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Vtipné a originální. Ačkoli novela více či méně postrádá děj, čte se snadno a jedním dechem, je perfektní na odreagování a neskutečně jsem se u ní pobavila - převážně díky jazykovým prostředkům, které jsou u Wildea prostě vždy nepřekonatelné.

18.01.2014 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Podle mě velice povedená Kingovka, kterou jen málokterá kniha překoná svým dokonalým koncem. Nikdy jsem se tolik nebála o hlavní postavu po dočtení!

24.07.2013

Krysař Krysař Viktor Dyk

Nadčasový příběh, který má vše, co by měl mít. Surovost, lásku, faleš, dobrá i zlá srdce, odpuštění i obětování. Všechno v dokonalé shodě s realitou.

Ano Ano Margarita Karapanou

Velice poutavé čtení, které umožní čtenáři nahlédnout do duše psychicky nemocné ženy. Nic pro slabší povahy, ale pro milovníky zvráceného nitra to pravé.

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Já prostě ty Poláky můžu... :) Výborná kniha, která mě ani na chviličku nepustila ze svých spárů. Těším se mi dostanou do rukou další díly.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Oblíbená knížka mého dětství. Sice si už vůbec nepamatuju o čem je, ale vím, že je perfektní :)

24.07.2013 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Jelikož už jsem byla od Kinga zvyklá na poněkud "silnější kafe" nijak mě tato kniha nevyděsila. Četla se skvěle, ale chyběla jí tak trochu šťáva - je poznat, že v době jejího vzniku byli lidé zvyklí na o dost menší hrůzy než jsme dneska my. I tak, velice příjemné čtení s legendárním námětem. Výborně zpracované a myslím, že nebýt téhle knihy, bychom se v dnešní době ochudili o spoustu skvělých hororů.

24.07.2013

Exorcista – souboj s ďáblem Exorcista – souboj s ďáblem William P. Blatty

Skvělé, napínavé a překvapivé od začátku až do konce. Nic pro slabé povahy, ale přesto velice povedené dílo spojující vědu, psychologii a víru děsivým způsobem.

13.05.2013 5 z 5

Čte se nádherně jedním dechem, výborná pro relax a čtenáře bez nároků na propracovaný a originální děj. Je skvělá, ale ne převratná. Taky mi přijde, že v nejlepším je najednou konec. Každopádně po dlouhé době mě něco takhle chytlo a těším se na další díly.

24.03.2013 4 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Originální zápletka, čtivý příběh a napínavý závěr. Poctivá Kingovka která se čte sama a mrazí z ní v zádech, přesně tak jak by to mělo být :)

18.07.2018 4 z 5

Smoothie Book - Více než dieta, životní styl Smoothie Book - Více než dieta, životní styl Kateřina Endersová

Super jednoduchá kuchařka s minimalistickým designem a recepty na vynikající smoothie. Mňam :)

21.01.2016 5 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Povídkovka která bavila. Ne všechna dílka stála za 5 hvězdiček, ale ani tak nelituji přečtení. Atmosféra navozena, čtivost zaručena, úkol splněn. Za mě spokojenost.

06.01.2016 5 z 5