V28 V28 komentáře u knih

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Nádherná knížka. Rád jsem o vás četl Goldmani.

29.05.2017 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Naprosto bolavé, úžasné čtení. Má cenu sem ještě něco psát? Všechny předešlé komentáře jsou výstižné, ať už za čtyři nebo pět hvězd, potvrzují jediné - skvělou knihu, která by neměla nikomu uniknout.

27.05.2017 5 z 5

Srdce na obrtlíku Srdce na obrtlíku Donal Ryan

Opravdu hodně volné pokračování knihy Prosinec už je takovej. Celkově je tahle knížka o dost lepší. Jedna kapitola za druhou vždy vypráví výborný příběh o někom z vesnice kdesi v Irsku a tak získáváte přehled o tom "buranově", o keltském tygrovi který dostal parádní pravý hák a jak to ovlivnilo životy svérázných venkovských figurek. Pravě perfektní výběr postaviček, jejich problémů a pestrá paleta příběhů vytvoří skvělé puzzle, které je radost skládat. Perfektně vyprávěné, čtivé, smutné, hořké, vtipné, prostě čtení za pět hvězdiček.

24.05.2017 5 z 5

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Vůbec se to nečetlo lehce, příběh šikanovaného kluka z vesnice pro kterého má život jen další špatné zprávy a těžké rozhodování. Moc se to táhlo a hlavně ze začátku mi to přišlo hodně nudné čtení do kterého se prostě nešlo začíst. Chvilku jsem i přemýšlel, že knihu odložím, ale asi od osmdesáté strany už příběh dostal trochu spád, byl čtivější a druhá polovina knihy podle mého výrazně lepší.

23.05.2017 3 z 5

Augustin Zimmermann Augustin Zimmermann Zuzana Kultánová

Možná povinná četba pro ty, kteří si dnes stěžují na to, jak je život těžký.
Vždycky tu budou lidi jako Augustin Zimmermann, lidi kteří vždy budou dávat vinu ostatním za svůj zpackaný život a nezbývá než doufat, že jen málo z nich, ho dokáže zakončit tak šíleným způsobem. Opravdu temné, ponuré a bezútěšné čtení, ale také skvěle zachycená atmosféra chudých čtvrtí Prahy té doby. V knize najdete i spoustu dalších informací o Praze devatenáctého století, takže rozhodně doporučuji. Od narození žiju na Žižkově, ale o této události a případu A. Zimmermanna nebo o tom, že se Žižkovu a Vinohradům říkalo Viniční hory, jsem nevěděl vůbec nic. Díky autorce a budu se těšit na její další knihy.
Pro ty, kdo chtějí ještě víc informací super odkaz u komentáře Nartaya

19.05.2017 5 z 5

Stoner Stoner John Williams

Skvělá záležitost. Příběh obyčejného, ale v žádném případě nudného života milovníka anglické literatury Williama Stonera, se mi moc líbil. Strohý styl vyprávění mi vůbec nevadil, právě naopak, příběhu, jeho čtivosti a klidnému plynutí stránek, jen prospěl. Díky anotaci je sice každému jasné co se bude dít, ale stejně té zásadové "figurce" fandíte a držíte palce, aby přešel další klacek hozený pod nohy jeho života.

16.05.2017 5 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Knížka na jeden večer kdy potřebujete zvednout náladu, od srdce se zasmát a pak o tom všem ještě nějakou dobu přemýšlet. Je blázen Doppler nebo všichni ostatní? Škoda...mít aspoň polovinu jeho odvahy, les už by se našel. Vyprávěno čtivě, vtipně s krásně vloženým příběhem ze života Düsseldorfa, zábavným setkáním s Rogerem a nemohu zapomenout na Bonga. Těším se na pokračování, kde by klidně mohlo být víc příběhů lidí, které Doppler potká a trochu jim otevře oči.

12.05.2017 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Taky vás zajímalo co bylo před Lacey? Zapomeňte, že něco bylo. Prequel k sérii Lacey Flintové se rozhodně nepovedl. Neuvěřitelně zamotaný příběh, který neustále brzdí vysvětlování a sáhodlouhé popisování všeho možného. Vytrhat aspoň polovinu stran a pak by to snad trochu připomínalo výše zmíněnou sérii.

09.05.2017 2 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Moje první knížka od této autorky. Chci napsat skvělá, ale jde to? Po pár stránkách je jasné o čem to bude a bylo to ještě horší. Začíná vám být stydno za to, co se tu po válce a vlastně ještě dnes, může dít. Některé pasáže jsou až neuvěřitelně brutální a nejeden mistr hororu by mohl závidět. Po Gertě Schnirch mi bylo špatně, po Gitě Lauschmanové je mi hrozně. Bohužel je a bude nutné, si tuto dobu neustále připomínat a vymetat ty naše kostlivce ze skříně.
Pět hvězdiček zcela zasloužených.

06.05.2017 5 z 5

Závěje Závěje Marit Reiersgård

Bernard Minier napsal Zkurvenej příběh, ale tenhle název, by se spíš hodil právě na knihu Závěje. Protože přesně to, vás napadne při čtení posledních stránek jinak čtivého a perfektně napsaného příběhu.

27.04.2017 5 z 5

Ďábel v Bílém městě Ďábel v Bílém městě Erik Larson

Přeeiffelován!!
Beletrizovaná literatura faktu je vždycky tak skvělá? Chci další! Od začátku do konce perfektně napsaná kniha, dvě linky vyprávění hlavně o Chicagu na konci devatenáctého století a obě skvělé. Byl jsem překvapený, že v mém osobním hodnocení nakonec předčila (minimálně v napětí) Světová výstava, linku s příběhem pana H.H. Holmese i všechnu naivitu lidí té doby. Všechny ty osobnosti, informace, napětí a události, které se na stránkách a výstavě objevují....je to až neuvěřitelné, co všechno dokázal Erik Larson do knihy dostat a přitom ani chvilku nenudit.

25.04.2017 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Udělejte si playlist metalových balad z osmdesátek, šmrncněte ho Metallicou, na začátek dejte Black hole sun od Soundgarden a můžete začít číst tohle psycho. Dlouho se mi do téhle knihy nechtělo a odkládal jsem jí, ale jako už víckrát, jsem se pletl.

08.04.2017 5 z 5

Smyčka Smyčka Pavel Kohout

Skvěle napsaný, čtivý a až mrazivě reálný příběh z doby nástupu strany, které tu bohužel stále hodně lidí dokáže dát svůj hlas.

06.04.2017 5 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Opisovala Caroline Kepnes nebo Raphael Montes? Každopádně další superpsychopat na scéně a komu se líbil Joe Goldberg, ten bude s příběhem, sice méně čtivým a svižným než u Kepnes, spokojený.

05.04.2017 4 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Zatím je Červenák každým dílem lepší a lepší. Čtivé, napínavé, vtipné i poučné a silná trojka v top formě. Příběh by se klidně mohl odehrávat v současnosti, jen odměny za vraždy a další zvěrstva bych určitě vzal z minulosti, ty dnešní jsou k smíchu. Hned se pustím do další knihy série. Pět hvězd.

21.03.2017

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Opět pohodová, čtivá, místy vtipná záležitost. Tento díl se mi líbil víc než první případ této sympatické trojice, byl složitější, zamotanější a měl bonus v podobě Prahy, takže pět hvězd.

19.03.2017 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Podle různých doporučení jsem čekal něco trochu jiného, temnějšího, krvavějšího ale i napínavějšího. Vyklubala se z toho pohodová, čtivá detektivka, která nikoho neurazí. Určitě si přečtu pokračování. Na pět hvězd to nebylo, ale tři by zas bylo málo a tak za čtyři.

18.03.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po Slepé mapě a Hotýlku další skvělá knížka. Při čtení knih Aleny Mornštajnové máte pocit, že není nic jednoduššího, než si vzít tužku, papír a napsat/vyprávět příběh.
Od prvních stránek, které vás okamžitě vtáhnou do příběhu, bylo jasné, že veselé čtení to nebude a nebylo. Hned potom, co se vzpamatujete z úvodu a z toho, jak moc může každé naše rozhodnutí ovlivnit nejen náš život, ale i životy druhých, následuje v podobném stylu rozkrytí vztahů hlavních postav. A opět jsou tu špatná rozhodnutí a snad ještě horší charaktery lidí od kterých to nečekáte. Nejhorší na tom je asi to, že lidi, kteří vám ublíží nejvíc, si snad ani neuvědomí jak moc vám zasáhli do života, že to oni pohnou kolem vašeho života špatným směrem.
Jsou tu hezké komentáře, myšlenky o zfilmování knih Aleny Mornštajnové, rád bych je taky viděl, ať už jako film nebo minisérii. Co HBO, tam by to snad nemohlo dopadnout jako Zloději zelených koní.

15.03.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Noční lov potvrdil, že Dívka v ledu nebyla náhoda, těším se na Temné hlubiny.

25.02.2017 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Už tu bylo v komentářích napsáno asi všechno včetně nesmyslů o tom, co je "nekingovské", tak jen krátce. Jestli někdo pochyboval o formě Mistra pera S. Kinga, tak závěr trilogie Bill Hodges jasně dokázal, že jeho kondice je přímo pekelná.
Pole & Potok.

23.02.2017 5 z 5