OnlineV28

Člověk za oponouČlověk za oponouMartin Goffa

Původně jsem chtěl dát 4*…Když si tenhle díl projdu znovu, tak vlastně nemám proč nedat 5*…možná to nejelo v až tak rychlém tempu jako předchozí díly, T neujel ani km na kole, ale čtivé to bylo, příběh, samozřejmost toho jak se čte. Beru.

Prameny VltavyPrameny VltavyPetra Klabouchová

Dost možná naše nejvymazlenější detektivka co jsem kdy četl, od postav po motiv přitom bez litrů krve….prostě skvěle napsáno i dohráno. Čtivé a přestože se často přecházelo ze současnosti do minulosti Šumavy, ani chvilku jsem se neztrácel. Výborná kniha, kterou mohu jen doporučit.

27.10.2021

Ženská na odstřelŽenská na odstřelMartin Goffa

Ženská na odstřel? Sám už jsem z toho chlapa na odstřel. Neuvěřitelný jak jednoduše dokáže psát, všechny ty stránky jen letí, dává to smysl, uvěřitelné bez zbytečné omáčky…..prostě další parádní den s Goffou!

18.10.2021

Drak spíDrak spíMichaela Klevisová

Až na ten dlooouhatánský začátek to bylo fajn, opět krásná, tajemná Šumava a zajímavě zamotané i čtivé.

15.10.2021

Prokletý krajProkletý krajMichaela Klevisová

Spíš příběh o zamotanosti a poválečné historii jedné zapadlé vesnice než detektivka. Jinak zajímavá a čtivá knížka o místě, kde by si člověk přál mít chalupu.

07.10.2021

Cyklistka: Osud poslední baronkyCyklistka: Osud poslední baronkyJana Poncarová

Krásná, čtivá a v druhé polovině smutná kniha. Dějiny a doba válcují vše co přijde do cesty a neberou ohledy na nikoho. Zajímavý tip - TV dokument Madame Le Murie nebo rovnou cyklovýlet, zámek Bratronice a okolí Blatné určitě stojí za procházku a projetí.

17.07.2021

Milostné rošádyMilostné rošádyRoald Dahl

Předmluva a první povídka to skvěle rozjela, druhá byla ne tak překvapivá, ale stále vtipná a třetí povídka to zabila.....Čubka už to nezachránila. Za tři.

17.04.2021

Smrt v křišťálové kouliSmrt v křišťálové kouliAlan Bradley

Hlavní vyšetřovatelka Flávie de Luce z Jeleního mlází s věrnou třírychlostní služebnicí Gladys, které stačí jen trochu oleje na správných místech, opět zasahují a znovu je to výborné. Čtivé, vtipné a chytré.

07.02.2021

Koláč s kapkou jeduKoláč s kapkou jeduAlan Bradley

První seznámení s geniální náctiletou vyšetřovatelkou Flávií de Luce a mohu napsat, že to bylo skvělé. Čtivá, napínavá, poučná a hodně vtipná detektivka bez litrů krve a hrůz zato s jazykem ostrým jak čerstvě nabroušená břitva. Hodně jsem se bavil, hlavně u hlášek a přirovnání jsem se smál snad každou druhou stránku a věřím, že s dalším dílem to bude podobné.

24.01.2021

KořistKořistPaul Finch

Nápad jako obvykle dobrý, zajímavý, ale něco málo tomu scházelo.

15.01.2021

Mrtvý muž přicházíMrtvý muž přicházíPaul Finch

Tak tohle byla čtivá trefa a další Finchova akční jízda. Dokonale a čtivě popsaná atmosféra strachu v horské vesnici odříznuté od světa nejen mlhou hustou tak, že by se dala krájet ale i ...... psychicky narušeným vrahem nebo vrahy?

13.01.2021

Klub zabijákůKlub zabijákůPaul Finch

Zasmál jsem se, asi i díky tomu dám pět hvězd. Napínavé i vtipné čtení plus to, že Heck je taková anglická verze Johna McClana kříženého s Rambem:-). Když si na to zvyknete, budete fandit až do konce.

12.01.2021

StalkeřiStalkeřiPaul Finch

Na můj vkus až moc akční a zběsilá jízda ve které jsem se občas ztrácel. Jinak čtivé, případ trochu neuvěřitelný, ale proč ne.

12.01.2021

ZnesvětitelZnesvětitelPaul Finch

Tak tohle bylo z jiného soudku. Výborně se to četlo a oproti prvnímu dílu série, to nebylo tak překotně narvané akčností i když zvrhlé ... zvrhlé to teda bylo dost. Dle mého názoru pokrok k lepšímu a snad to vydrží.

11.01.2021

KrálovstvíKrálovstvíJo Nesbø

Měl jsem spoustu zpráv o tom, že nový Nesbø je špatný, že to je takové a makové....moc se mi do toho tedy nechtělo. Po přečtení jsem nadšený, podle mého názoru jedna z nejlepších jeho knih. Jasně, žádný superman HH, ale o to víc vynikl příběh dvou bratrů, skvěle se to četlo a HH mi nechyběl ani trochu.

23.12.2020

Před povodníPřed povodníA. Bolavá (pseudonym)

Tak je mi líto, těšil jsem se. První kniha byla dobrá, druhá ještě lepší a tahle byla psaná asi na LSD nebo pro uživatele LSD.....kterým nejsem.....nebo na takové čtení prostě nemám buňky.

12.12.2020

Věci, na které nastal časVěci, na které nastal časPetra Soukupová

Jako vždycky od P. Soukupové perfektně napsané, jednoduché, čtivé a hořké. Taková trefná sonda do historie jednoho vztahu ve které se pozná spousta lidí. Prostě až příliš častá realita.

01.12.2020

SektaSektaMartin Goffa

Tak opět exkluzivní záležitost a za názor ohledně problematiky čínské chřipky bych dal i hvězdu navíc. Čtivé jako vždycky, zajímavé téma ohledně sekt a podobných skupin. Prostě stránky jen letí, přečteno za půl dne a teď jen čekat a čekat... a snad brzy.... cokoliv dalšího, Miko nebo Terence...co třeba oba najednou?

29.11.2020

Zítřek ti nikdo neslíbilZítřek ti nikdo neslíbilKateřina Karolová

Podle komentářů ostatních jsem čekal trochu jiné tempo vyprávění a trochu akčnější děj. Hlavně začátek se mi zdál strašně protahovaný. Od poloviny knihy to bylo lepší, čtivější a musím uznat, že hlavně díky originálnímu nápadu, je to za čtyři hvězdy.

28.11.2020

Chata 1879Chata 1879Josef König

Překvapení, krátké, zajímavé, čtivé a dobré.

19.11.2020

ŘetězŘetězAdrian McKinty

Adrian McKinty nezklamal. Čtivá a napínavá záležitost. Sice se mi IRA série s detektivem Duffym líbila o trochu víc, ale díky zajímavému a originálnímu nápadu je to za plný počet hvězd.

16.11.2020

ÚstavÚstavStephen King

Prostě King, ale na pět tentokrát ne.

01.11.2020

DěvčátkoDěvčátkoMartin Goffa

Jako vždy skvěle napsané, četlo se to samo. Jinak poučné a drsné, ale Walta úplně chápu a fandil jsem mu, kdo ne.

22.10.2020

V temnotáchV temnotáchMartin František Stručovský

Tak Jindřichův Hradec se nám fakt změnil v nejtemnější město v ČR.
Je to čtivé, má to spád i nápad (sekta). Ale ty ostatní věci včetně toho jak dlouho někomu trvá pochopit do očí bijící věc ....ano, kde je berou?......atd.....prostě víc než dvě nedám.

02.10.2020

Černý trikotČerný trikotJorge Zepeda Patterson

15let sleduji klidně několik hodin denně cirkus na kolech zvaný Tour de France. Krimi nebo spíš detektivka Černý trikot byla stejně jako TdF 2020 napínavá, zajímavá a čtivá do posledních kilometrů/stránek. Takže jestli si chcete prodloužit zážitky ze sledování skvělé tour, doplnit nějaké informace co jak i proč, strategie a hierarchie stájí nebo jen fandit domestikům proti hvězdám nebo sportovním ředitelům....přečtěte si jí.
Poslední stránky se stoupáním na legendární Alpe-d'Huez jsou nervy drásající skoro stejně, jako letošní závěrečná časovka na Planinu krásných dívek.

26.09.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Tak už od půlky jsem si říkal, že tentokrát to na pět hvězd nebude, ale copak to jde s takovým koncem.

21.09.2020

PotichuPotichuJaroslav Rudiš

Chvilku mi to trvalo, ale nakonec jsem se zorientoval a byla z toho další skvělá knížka. Skvělé postavičky, atmosféra, čtivá a vtipná.

17.06.2020

Plachetnice na vinětáchPlachetnice na vinětáchJiří Hájíček

Nová Hájíčkova kniha se mi dostala do ruky přesně ve správný čas a užil jsem si jí. Vzpomínka na první výlet do Budějic rozesmála, návraty na vesnici přesně jak si člověk představuje, sesterské vztahy, tajemství, prázdniny v Krumlově, Adonis z antikvariátu, realita, Marie mi byla sympatická. Čtivé jako vždy s dokonale popsanou atmosférou ať to byl Krumlov, Praha nebo třeba seskok. Přesto, to tentokrát byl trochu jiný Hájíček....aspoň se mi zdálo.

14.06.2020

Konec punku v HelsinkáchKonec punku v HelsinkáchJaroslav Rudiš

Rudiš mě baví čím dál víc. Perfektně napsané, čtivé a vtipné. Hlavně u zápisníku a příhod z Jese jsem se hodně bavil.

13.06.2020

GrandhotelGrandhotelJaroslav Rudiš

Po Českém ráji a Národní třídě byl tohle třetí pokus, určitě nebyl poslední, ale zatím nejlepší. Dlouho jsem se u knížky nezasmál podobným způsobem. Vzhledem k občasným návštěvám Liberce, si při té příští vyjedu na Ještěd a zkontroluju mraky.

31.05.2020