V28

Smrt v křišťálové kouliSmrt v křišťálové kouliAlan Bradley

Hlavní vyšetřovatelka Flávie de Luce z Jeleního mlází s věrnou třírychlostní služebnicí Gladys, které stačí jen trochu oleje na správných místech, opět zasahují a znovu je to výborné. Čtivé, vtipné a chytré.

Koláč s kapkou jeduKoláč s kapkou jeduAlan Bradley

První seznámení s geniální náctiletou vyšetřovatelkou Flávií de Luce a mohu napsat, že to bylo skvělé. Čtivá, napínavá, poučná a hodně vtipná detektivka bez litrů krve a hrůz zato s jazykem ostrým jak čerstvě nabroušená břitva. Hodně jsem se bavil, hlavně u hlášek a přirovnání jsem se smál snad každou druhou stránku a věřím, že s dalším dílem to bude podobné.

Na prachNa prachPaul Finch

Z celé série byla tahle kniha dle mého názoru nejhorší. Na všechny šílenosti se dá zvyknout, občas něco nesedí, co zvládne Heck, to zvládnou jen komiksové postavy, ale do toho všeho ještě zamotat gang z Manchesteru, gang z Bradburnu a aby toho nebylo náhodou málo, tak ještě tatarstánský gang plus sólo magor s karavanem....stíhá to ještě někdo?

KořistKořistPaul Finch

Nápad jako obvykle dobrý, zajímavý, ale něco málo tomu scházelo.

Mrtvý muž přicházíMrtvý muž přicházíPaul Finch

Tak tohle byla čtivá trefa a další Finchova akční jízda. Dokonale a čtivě popsaná atmosféra strachu v horské vesnici odříznuté od světa nejen mlhou hustou tak, že by se dala krájet ale i ...... psychicky narušeným vrahem nebo vrahy?

Klub zabijákůKlub zabijákůPaul Finch

Zasmál jsem se, asi i díky tomu dám pět hvězd. Napínavé i vtipné čtení plus to, že Heck je taková anglická verze Johna McClana kříženého s Rambem:-). Když si na to zvyknete, budete fandit až do konce.

StalkeřiStalkeřiPaul Finch

Na můj vkus až moc akční a zběsilá jízda ve které jsem se občas ztrácel. Jinak čtivé, případ trochu neuvěřitelný, ale proč ne.

ZnesvětitelZnesvětitelPaul Finch

Tak tohle bylo z jiného soudku. Výborně se to četlo a oproti prvnímu dílu série, to nebylo tak překotně narvané akčností i když zvrhlé ... zvrhlé to teda bylo dost. Dle mého názoru pokrok k lepšímu a snad to vydrží.

KrálovstvíKrálovstvíJo Nesbø

Měl jsem spoustu zpráv o tom, že nový Nesbø je špatný, že to je takové a makové....moc se mi do toho tedy nechtělo. Po přečtení jsem nadšený, podle mého názoru jedna z nejlepších jeho knih. Jasně, žádný superman HH, ale o to víc vynikl příběh dvou bratrů, skvěle se to četlo a HH mi nechyběl ani trochu.

23.12.2020

Před povodníPřed povodníA. Bolavá (pseudonym)

Tak je mi líto, těšil jsem se. První kniha byla dobrá, druhá ještě lepší a tahle byla psaná asi na LSD nebo pro uživatele LSD.....kterým nejsem.....nebo na takové čtení prostě nemám buňky.

12.12.2020

Věci, na které nastal časVěci, na které nastal časPetra Soukupová

Jako vždycky od P. Soukupové perfektně napsané, jednoduché, čtivé a hořké. Taková trefná sonda do historie jednoho vztahu ve které se pozná spousta lidí. Prostě až příliš častá realita.

01.12.2020

SektaSektaMartin Goffa

Tak opět exkluzivní záležitost a za názor ohledně problematiky čínské chřipky bych dal i hvězdu navíc. Čtivé jako vždycky, zajímavé téma ohledně sekt a podobných skupin. Prostě stránky jen letí, přečteno za půl dne a teď jen čekat a čekat... a snad brzy.... cokoliv dalšího, Miko nebo Terence...co třeba oba najednou?

29.11.2020

Zítřek ti nikdo neslíbilZítřek ti nikdo neslíbilKateřina Karolová

Podle komentářů ostatních jsem čekal trochu jiné tempo vyprávění a trochu akčnější děj. Hlavně začátek se mi zdál strašně protahovaný. Od poloviny knihy to bylo lepší, čtivější a musím uznat, že hlavně díky originálnímu nápadu, je to za čtyři hvězdy.

28.11.2020

Chata 1879Chata 1879Josef König

Překvapení, krátké, zajímavé, čtivé a dobré.

19.11.2020

ŘetězŘetězAdrian McKinty

Adrian McKinty nezklamal. Čtivá a napínavá záležitost. Sice se mi IRA série s detektivem Duffym líbila o trochu víc, ale díky zajímavému a originálnímu nápadu je to za plný počet hvězd.

16.11.2020

ÚstavÚstavStephen King

Prostě King, ale na pět tentokrát ne.

01.11.2020

DěvčátkoDěvčátkoMartin Goffa

Jako vždy skvěle napsané, četlo se to samo. Jinak poučné a drsné, ale Walta úplně chápu a fandil jsem mu, kdo ne.

22.10.2020

V temnotáchV temnotáchMartin František Stručovský

Tak Jindřichův Hradec se nám fakt změnil v nejtemnější město v ČR.
Je to čtivé, má to spád i nápad (sekta). Ale ty ostatní věci včetně toho jak dlouho někomu trvá pochopit do očí bijící věc ....ano, kde je berou?......atd.....prostě víc než dvě nedám.

02.10.2020

Černý trikotČerný trikotJorge Zepeda Patterson

15let sleduji klidně několik hodin denně cirkus na kolech zvaný Tour de France. Krimi nebo spíš detektivka Černý trikot byla stejně jako TdF 2020 napínavá, zajímavá a čtivá do posledních kilometrů/stránek. Takže jestli si chcete prodloužit zážitky ze sledování skvělé tour, doplnit nějaké informace co jak i proč, strategie a hierarchie stájí nebo jen fandit domestikům proti hvězdám nebo sportovním ředitelům....přečtěte si jí.
Poslední stránky se stoupáním na legendární Alpe-d'Huez jsou nervy drásající skoro stejně, jako letošní závěrečná časovka na Planinu krásných dívek.

26.09.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Tak už od půlky jsem si říkal, že tentokrát to na pět hvězd nebude, ale copak to jde s takovým koncem.

21.09.2020

PotichuPotichuJaroslav Rudiš

Chvilku mi to trvalo, ale nakonec jsem se zorientoval a byla z toho další skvělá knížka. Skvělé postavičky, atmosféra, čtivá a vtipná.

17.06.2020

Plachetnice na vinětáchPlachetnice na vinětáchJiří Hájíček

Nová Hájíčkova kniha se mi dostala do ruky přesně ve správný čas a užil jsem si jí. Vzpomínka na první výlet do Budějic rozesmála, návraty na vesnici přesně jak si člověk představuje, sesterské vztahy, tajemství, prázdniny v Krumlově, Adonis z antikvariátu, realita, Marie mi byla sympatická. Čtivé jako vždy s dokonale popsanou atmosférou ať to byl Krumlov, Praha nebo třeba seskok. Přesto, to tentokrát byl trochu jiný Hájíček....aspoň se mi zdálo.

14.06.2020

Konec punku v HelsinkáchKonec punku v HelsinkáchJaroslav Rudiš

Rudiš mě baví čím dál víc. Perfektně napsané, čtivé a vtipné. Hlavně u zápisníku a příhod z Jese jsem se hodně bavil.

13.06.2020

GrandhotelGrandhotelJaroslav Rudiš

Po Českém ráji a Národní třídě byl tohle třetí pokus, určitě nebyl poslední, ale zatím nejlepší. Dlouho jsem se u knížky nezasmál podobným způsobem. Vzhledem k občasným návštěvám Liberce, si při té příští vyjedu na Ještěd a zkontroluju mraky.

31.05.2020

Temná zahradaTemná zahradaTana French

Psychologický román s detektivní zápletkou tak jako na okraj. Což u French není nic neobvyklého. Dobře vykreslená atmosféra kolem Břečťanové vily a rodinných vztahů. Zajímavý nápad kam zašít mrtvolu i skvěle napsané postavy detektivů. Snad jediné co bych měl proti, je natahování příběhu a mít to o 150 stránek míň, celé knize to jen prospěje.

28.05.2020

Národní třídaNárodní třídaJaroslav Rudiš

Smutný příběh. Po Českém ráji jsem byl připravenej, po Narodní třídě cajk a poučenej.

03.05.2020

Český rájČeský rájJaroslav Rudiš

Tak tohle bych vzal na třetiny. Po první jsem chtěl odložit, v druhé už to bylo i místy vtipné a třetí, tak ta byla výborná. Myslím, že kdyby tohle někdo zfilmoval, tak některé hlášky z knihy, jak je vidět i v komentářích, zlidovějí okamžitě.

29.04.2020

Muž z chatrčeMuž z chatrčeMartin Goffa

Tak zase se povedlo. Ke všem hnusům co se dějí dneska, přidat ještě ty starší, to se hned v té krásné a prohnilé republice člověk cítí líp. Díky za geniálně jednoduché osvětlení kšeftování s olejem, přeci jen jsem tenkrát měl jiné starosti a nedával pozor. Jinak všechno běží jak je zvykem, perfektně napsané, čtivé i zajímavé. Na Marka Vráze si pomalu zvykám. Novinář - sympaťák, hudební vkus taky super, přeci jen toho mají on a Miko dost společného, tak by možná neškodilo je někdy spojit v jednom příběhu.

28.04.2020

Zmizení Stephanie MailerovéZmizení Stephanie MailerovéJoël Dicker

Goldmani zůstávají nepřekonáni, H. Quebert se mi asi taky líbil trochu víc, ale stejně jsem musel dát pět hvězd. Třeba už jen proto, že jsem se neztratil v tom obrovském množství postav ani na chvilku. Případ je to neuvěřitelně zamotaný a člověk musí až obdivovat s jakou jednoduchostí je někdo schopný psát a vyprávět něco tak složitého. Všechny ty detaily, zpětné pohledy do života detektivů i spousty podezřelých....prostě spokojenost.

25.04.2020

O osudovém vlivu Davida Bowieho na holkyO osudovém vlivu Davida Bowieho na holkyJean-Michel Guenassia

Guenassia je další z řady spisovatelů na které je prostě spolehnutí. Perfektně napsaný a odvyprávěný příběh o vlastně ničem až tak zvláštním v dnešní době. Lesbický vztah matky a její přítelkyně, k tomu jeden syn, zajímavosti a události z jejich životů. Až se to na první pohled může zdát nuda, ale stejně to baví a pak všechno rozčísne pointa. Prostě byl jsem jako vždy spokojený a rád si počkám na další kousek.

22.04.2020