V28 V28 komentáře u knih

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Tak to byl zas závěr!!! To čekání na další díl bude stejně napínavé jako všechny díly série.

17.11.2022 5 z 5

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Původně jsem chtěl dát 4*…Když si tenhle díl projdu znovu, tak vlastně nemám proč nedat 5*…možná to nejelo v až tak rychlém tempu jako předchozí díly, T neujel ani km na kole, ale čtivé to bylo, příběh, samozřejmost toho jak se čte. Beru.

16.04.2022 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Dost možná naše nejvymazlenější detektivka co jsem kdy četl, od postav po motiv přitom bez litrů krve….prostě skvěle napsáno i dohráno. Čtivé a přestože se často přecházelo ze současnosti do minulosti Šumavy, ani chvilku jsem se neztrácel. Výborná kniha, kterou mohu jen doporučit.

27.10.2021 5 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Ženská na odstřel? Sám už jsem z toho chlapa na odstřel. Neuvěřitelný jak jednoduše dokáže psát, všechny ty stránky jen letí, dává to smysl, uvěřitelné bez zbytečné omáčky…..prostě další parádní den s Goffou!

18.10.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Až na ten dlooouhatánský začátek to bylo fajn, opět krásná, tajemná Šumava a zajímavě zamotané i čtivé.

15.10.2021 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Spíš příběh o zamotanosti a poválečné historii jedné zapadlé vesnice než detektivka. Jinak zajímavá a čtivá knížka o místě, kde by si člověk přál mít chalupu.

07.10.2021 4 z 5

Krásná, čtivá a v druhé polovině smutná kniha. Dějiny a doba válcují vše co přijde do cesty a neberou ohledy na nikoho. Zajímavý tip - TV dokument Madame Le Murie nebo rovnou cyklovýlet, zámek Bratronice a okolí Blatné určitě stojí za procházku a projetí.

17.07.2021 5 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Předmluva a první povídka to skvěle rozjela, druhá byla ne tak překvapivá, ale stále vtipná a třetí povídka to zabila.....Čubka už to nezachránila. Za tři.

17.04.2021 3 z 5

Smrt v křišťálové kouli Smrt v křišťálové kouli Alan Bradley

Hlavní vyšetřovatelka Flávie de Luce z Jeleního mlází s věrnou třírychlostní služebnicí Gladys, které stačí jen trochu oleje na správných místech, opět zasahují a znovu je to výborné. Čtivé, vtipné a chytré.

07.02.2021 5 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

První seznámení s geniální náctiletou vyšetřovatelkou Flávií de Luce a mohu napsat, že to bylo skvělé. Čtivá, napínavá, poučná a hodně vtipná detektivka bez litrů krve a hrůz zato s jazykem ostrým jak čerstvě nabroušená břitva. Hodně jsem se bavil, hlavně u hlášek a přirovnání jsem se smál snad každou druhou stránku a věřím, že s dalším dílem to bude podobné.

24.01.2021

Kořist Kořist Paul Finch

Nápad jako obvykle dobrý, zajímavý, ale něco málo tomu scházelo.

15.01.2021 4 z 5

Mrtvý muž přichází Mrtvý muž přichází Paul Finch

Tak tohle byla čtivá trefa a další Finchova akční jízda. Dokonale a čtivě popsaná atmosféra strachu v horské vesnici odříznuté od světa nejen mlhou hustou tak, že by se dala krájet ale i ...... psychicky narušeným vrahem nebo vrahy?

13.01.2021 5 z 5

Klub zabijáků Klub zabijáků Paul Finch

Zasmál jsem se, asi i díky tomu dám pět hvězd. Napínavé i vtipné čtení plus to, že Heck je taková anglická verze Johna McClana kříženého s Rambem:-). Když si na to zvyknete, budete fandit až do konce.

12.01.2021 5 z 5

Stalkeři Stalkeři Paul Finch

Na můj vkus až moc akční a zběsilá jízda ve které jsem se občas ztrácel. Jinak čtivé, případ trochu neuvěřitelný, ale proč ne.

12.01.2021 4 z 5

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

Tak tohle bylo z jiného soudku. Výborně se to četlo a oproti prvnímu dílu série, to nebylo tak překotně narvané akčností i když zvrhlé ... zvrhlé to teda bylo dost. Dle mého názoru pokrok k lepšímu a snad to vydrží.

11.01.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Měl jsem spoustu zpráv o tom, že nový Nesbø je špatný, že to je takové a makové....moc se mi do toho tedy nechtělo. Po přečtení jsem nadšený, podle mého názoru jedna z nejlepších jeho knih. Jasně, žádný superman HH, ale o to víc vynikl příběh dvou bratrů, skvěle se to četlo a HH mi nechyběl ani trochu.

23.12.2020 5 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Tak je mi líto, těšil jsem se. První kniha byla dobrá, druhá ještě lepší a tahle byla psaná asi na LSD nebo pro uživatele LSD.....kterým nejsem.....nebo na takové čtení prostě nemám buňky.

12.12.2020 2 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Jako vždycky od P. Soukupové perfektně napsané, jednoduché, čtivé a hořké. Taková trefná sonda do historie jednoho vztahu ve které se pozná spousta lidí. Prostě až příliš častá realita.

01.12.2020 5 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Tak opět exkluzivní záležitost a za názor ohledně problematiky čínské chřipky bych dal i hvězdu navíc. Čtivé jako vždycky, zajímavé téma ohledně sekt a podobných skupin. Prostě stránky jen letí, přečteno za půl dne a teď jen čekat a čekat... a snad brzy.... cokoliv dalšího, Miko nebo Terence...co třeba oba najednou?

29.11.2020 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Podle komentářů ostatních jsem čekal trochu jiné tempo vyprávění a trochu akčnější děj. Hlavně začátek se mi zdál strašně protahovaný. Od poloviny knihy to bylo lepší, čtivější a musím uznat, že hlavně díky originálnímu nápadu, je to za čtyři hvězdy.

28.11.2020 4 z 5