V28 V28 komentáře u knih

Hvězdná hodina vrahů Hvězdná hodina vrahů Pavel Kohout

Pan Spisovatel!! Výborně napsaná, čtivá kriminálka, která zároveň skvěle zachycuje atmosféru a hnus posledních dnů okupované Prahy. Perfektně popsané chování sadistického vraha a jeho choré mysli, stejně jako okupantů a bohužel i skupin "našich" lidí, rádoby vlastenců, kolaborantů ze kterých vám dokáže být na zvracení a stydno ještě dnes. První náznaky toho, že pozvolný nástup komunistů a výše zmíněných lidí k moci, se blíží. Pět hvězd je pro tuto knihu málo.

29.06.2016 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Jane Casey

Opět skvělé a čtivé čtení od Jane Casey, které uteklo jak voda. Už série s Maeve Kerrigan byla výborná a je velká škoda, že překlad a vydání dalších knih je zatím v nedohlednu. Pro čtenáře kterému se líbí psychodetektivky z typicky ponurého prostředí Anglie jako např. Dívka ve vlaku, je kniha Beze stopy ideální volba.

20.06.2016 5 z 5

Martin Juhás čili Československo Martin Juhás čili Československo David Zábranský

Nedělám to, ale v tomhle případě se přidám k početné skupince lidí, kteří knihu zatím odloží nebo nedočtou vůbec. Měl jsem knihu odložit ještě před narozením Martina Juháse, ale pořád jsem čekal, že snad........něco se stane, přestane ten příval metafor a šíleností,nestalo a nepřestalo. Autora bych asi nejvíc přirovnal ke kříženci Kinga, Irvinga a Marqueze, který byl v čase psaní této knihy vydatně živený houbičkami z kategorie halucinogenních a je to škoda, protože se nedá říct, že by tam nebyla chytlavá a čtivá místa. Škoda.

09.05.2016

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Kniha se mi líbila jako zatím všechny od Backmana, byla sice dějově trochu čitelná dopředu, ale proč si jednou za čas nějaký ten dojemný příběh nedopřát. Navíc to bylo trochu o fotbale, opravdu trochu, ale chápu, že Backman není Bosák a tak technické detaily a jiné, pro někoho nudné vysvětlování vynechal. I tak to stačilo k tomu, abych se chvilkama přenesl k našim dětským zápasům na škváře nebo kdekoliv jinde, kdy nám jako tyčky sloužily školní tašky a domů jsem se vracel špinavý, samá modřina a strup. Moc se mi líbil nápad popsat povahy lidí podle týmu, kterému fandí. Tomu kdo tenhle sport aspoň trochu sleduje, je hned vše jasné, Liverpool, Tottenham, United, Chelsea, Aston Villa.....vybráno s velkým přehledem a prostě to sedí. Borg je možná jiná vesnice/předměstí, ale dětské nadšení a radost z fotbalu je stejně nakažlivá jako nechtěný humor Britt-Marie.

24.04.2016 5 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Jedna z mála knih u které mi nebude vadit, že na ni zapomenu. Dočetl jsem jen s vypětím všech sil.

27.03.2016 odpad!

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Přečteno za noc. Nečekal jsem, že by kniha mohla překonat Slepou mapu, ale stalo se. Vynikající příběh, radost číst a to od první do poslední strany a to přesto, že mi hlavně v závěru dost vadil ten charakterní člověk s pružnou páteří, dějinný statista a hlavní postava knihy, který si k mému překvapení vždy dokázal naprosto nesmyslně obhájit své jednání. Těším se na další příběhy od této výborné spisovatelky.

12.03.2016 5 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Stejně jako TY, je kniha výborně napsaná a čtivá. Člověk jen nakoukne jak ten Joe pokračuje, jak se tomu magorovi daří a zda se ho štěstí stále drží a Joe už vás prostě nepustí. Třebaže stále nevíte jestli mu fandit a nejste tím pádem podobně divný jako on, fandíte a přejete mu.

28.02.2016 5 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Tak nevím, asi jsem dle ohlasů jiných, četl jinou knihu. Zklamání. Nápad tam byl dobrý, ale zahozený, postavy nedotažené, nemohl jsem se začíst. Pokračování tedy snad ne, nevím o čem by bylo a proč. Srovnávat tuto knihu a Zmizelou je dle mého úplně mimo.

18.02.2016 2 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Jedna z nejlepších knih co jsem od Bachmana (Kinga) četl. Reality show napsaná v roce 1979!! a to naprosto úžasně. Je to "jen" pochod a kniha přitom nenudí ani na malou chvilku. Právě naopak, nutí vás hltat další a další stránku. Mrzí snad jediné, konec, přitom by šlo jít i psát dál a kniha by zůstala čtivá, skvělá.

28.01.2016

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Kniha se mi líbila, na mladého autora to bylo hodně dobré. Začátek knihy mi trochu připomínal Dlouhý pochod od Kinga (Podobné momenty na začátku) křížený se seriálem Ztraceni (chatrč na tajuplném ostrově a vědci zanechané megaenergetické tyčinky asi od f.Dharma). Až do osady lovců lebek se mi to četlo velmi dobře, pasáž z osady byla zdlouhavá a neškodilo by jí trochu pročistit. Po osadě kniha opět nasadila tempo a až do konce doběhla velice svižně. Ve slovníku postav mi chyběla trochu silnější, drsnější slova, přeci jen to nebyl výběr andílků, ale exdrogový dealer, Africký řezník nebo člověk hledaný mafií, ale slušný, nepřikrášlený konec, takže fakt dobrý.

25.01.2016 4 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Hodně drsná romance z konce války, kdy se děla daleko větší zvěrstva, než to, že lidi používají hrubší slovník. Což tedy vůbec nebude těm, kteří čekají spíš romantiku jak řemen, milé. Zajímavé prostředí, ale v podstatě stejné hrůzy jako za války všude jinde. Hodně dobré, surové a syrové, opravdu skvěle napsané a přeložené, i bez poznámky překladatelky bylo poznat, že si dala práci a i když to určitě nebylo lehké, bavilo jí to. Líbila se mi.

22.01.2016 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Tři sestry a jejich děcka cestují v jednom autě na rodinnou oslavu. Každá si veze svůj problém s manželem/partnerem. Perfektně popsaná atmosféra v autě i u rodičů. Velice čtivá a tak do dvou třetin velice vtipná knížka, která se časem, stránku po stránce, posunuje do smutku životních problémů postav, sestry kopírují chyby rodičů a dál je tím přenáší na své děti, prostě život. Skvěle napsané.

20.01.2016 5 z 5