V28 V28 komentáře u knih

Byl jsem překvapený, prvotina? Skvěle vyprávěný příběh, který mohu každému jen doporučit. Krásně, čtivě napsáno a i když je to místy velice vtipná knížka, tak bych jí do kategorie humor neřadil, přeci jen je smrt až příliš častým návštěvníkem jejich stránek. A co k tomu konci? Každý má rád jiný - líbil se mi.

16.01.2017 5 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Funebračka Blumová je zpět a opět to teda byla jízda, možná ještě lepší než poprvé. Aichner se s tím opět nemaže a hned od začátku nasadí zběsilé tempo, vtáhne čtenáře do děje ve svém strohém, ale velice čtivém stylu, který mu prostě sedí a zabrzdí se až poděkováním. Výborná, čtivá a napínavá knížka, kterou nebudete chtít odložit, dokud nebudete na konci.

11.01.2017 5 z 5

Co nám oheň vzal Co nám oheň vzal Mariana Enríquez

Přestože mi povídky moc nejdou, než se začtu hned zas skončí, tak Mariana Enríquez umí člověka vtáhnout do děje a to hned od první stránky. Příběhy jsou čtivé, zajímavé, napínavé, originální, hororové a prostě skvěle vyprávěné. Takové knižní Relatos salvajes z Buenos Aires a další důkaz, že s knihou z Hostu nešlápnete vedle.

05.01.2017 5 z 5

Prak Prak Michal Vrba

Výborná kniha která se četla sama. Skvěle vymyšleno a napsáno. Vyprávěno ve vysokém tempu se stoupajícím napětím a perfektním vykreslením postav, atmosféry, doby a míst, které by mohla závidět každá krimi. Argo špatné knihy nedělá.

04.01.2017 5 z 5

Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Joachim Meyerhoff

Ač doporučována, nesedla mi a bylo trápení jí dočíst. První polovina knihy byla neuvěřitelně nudná, druhá výrazně lepší. Víc k tomu snad nemám.

31.12.2016 2 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Oddechovka - detektivka z Islandu, která zůstává i přes čtyři stovky stránek čtivá, svižná plus velice příjemná,sympatická postava advokátky Tóry. Jak detektivní, tak soukromá linie příběhu je zajímavá i zábavná. Kdo rád čte Arnaldura Indridasona, ten si určitě oblíbí i Yrsu Sigurdardóttir......zdála se mi o chlup lepší, zajímavější.

09.12.2016 5 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Ano vyprávění to bylo syrové, ale lidské, uvěřitelné a knížka byla skvělá, čtivá a místy velmi vtipná. O jednom hrázděném domě poblíž Labe a životě na vesnici. O tak trochu jiných ženách z jedné rodiny. Vera a Anna v bonboniéře života mají spíš ta hořká překvapení a i když nemají zrovna kliku, dostat se do domu ve Starém kraji, určitě nebyla prohra, naopak. Skvělý humor na téma BIO a hlášky malého zemědělce, ničitele můr píďalek Theise zum Feldeho, to byla jen třešinka na dortu. Od něj určitě nikdo neuslyší: Já taky ne, tati.

29.11.2016 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Každý rok vyjdou tak tři, čtyři knihy - krimi, které mi aspoň trochu připomenou ten fantastický pocit, který jsem měl po přečtení knih od Stiega Larssona, tohle je jedna z nich. Úžasně čtivé, chytré, vyprávěné ve vysokém tempu bez hluchých míst, napínavé do posledních stran, přesně taková je Dívka v ledu. Doporučuji každému, kdo má chuť na výbornou krimi a těším se na minimálně stejně skvělé pokračování.

23.11.2016 5 z 5

Všechno je jenom dvakrát Všechno je jenom dvakrát Michal Přibáň

Skvěle napsaná kniha. Po přečtení některých komentářů jsem se bál konce, ale super, líbil se mi způsob dovyprávění příběhu a to, jak prostě do sebe nakonec vše zapadlo.

18.11.2016 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Jedno a to samé pořád dokola. Pár vtípků u kterých se dá ze srdce zasmát a jinak vás čeká stodvacet stran velmi podobných jako u dvou předchozích dílů.

13.11.2016 2 z 5

Calico Joe Calico Joe John Grisham

Slupnul jsem ho jak malinu. Knihy se sportovní tématikou Grishamovi sedí (Hra o pizzu, Trenér) a jsou minimálně stejně dobré jako jeho nejlepší právnické thrillery. Ten, kdo má rád knihy z prostředí sportu, nenechte se odradit zrovna baseballem. Hned v úvodu je pár stránek o pravidlech na vysvětlenou a pak už jen skvělý sportovní příběh, který si určitě užijete.

13.11.2016 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Knížka se mi moc líbila, velmi čtivý, syrový příběh. Putování hlavního hrdiny v beznadějném prostředí jeho světa a života ze kterého prostě není úniku. Hodně smutný výhled do budoucnosti nejen jeho života.

02.11.2016 5 z 5

Děti hněvu Děti hněvu Nela Rywiková

Opět výborně napsáno, čtivá detektivka s dobrým nápadem a pěkně zamotaným případem.

26.10.2016 5 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Výborné, dlouho jsem pana Vondrušku ignoroval a po pár dílech série Hříšní lidé Království českého mohu napsat, že to byla chyba. Chytře a velmi čtivě napsané případy královského prokurátora Oldřicha z Chlumu a jeho sympatické vyšetřovací družiny. Odpočinková a přitom skvělá četba pro ty, kteří si chtějí dát pauzu od severských a jiných krimi. Žádné brutality, selský rozum, vtip, historie trochu pohádková, občas něco nesedí, ale není to přece literaturu faktu a hlavně nenudí. Každému mohu jen doporučit.

20.10.2016 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Možná jsem opět četl jinou knihu. Myslím, že je spousta a to opravdu spousta daleko lepších krimi thrillerů, které si skutečně zaslouží hodnocení kolem 90% a nemají. Tohle je někam do modrého kolem 50%.....Možná. Měl jsem lépe číst anotaci a všimnout si, že případy řeší eso es - odpadlík z FBI, který během tohoto případu vyřeší (vlastně ne, neřeší, logicky uhádne!) i případ z e-mailové přílohy a ještě pošle vzkaz kde nechal dotyčný vražednou zbraň. Přemíra brutality, klišé, a nadutosti opravdu dobrou krimi nedělá. Vynikajícím hodnocením dalšího autorova dílka už se nenechám nachytat a rozhodně do něj nepůjdu.

02.10.2016 2 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Další skvělá krimi od této dvojice. Výstižně popsané to, co se dnes bohužel čím dál víc cení a příběh člověka, kterému právě z dnešní doby plné pseudocelebrit, blogerů a "hvězd" reality show řádně hráblo, čemuž se možná ani není co divit. Sebastian Bergman opět nezklamal a dál pokračuje v ničení jak svého života, tak životů druhých. Kniha se jako vždy perfektně čte, stránky pěkně ubíhají a ten konec! Tak to bylo perfektní! Jen nevím, jak po takové poslední stránce přečkám čas do dalšího dílu série. STOP!

25.09.2016 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Tak na prvotinu výborné, ponurá atmosféra Ostravy vystižená a popsaná dokonale. Ostravština neměla chybu a k tomu naprosto skvělé mikropříběhy ze života figurek přežívajících v domě číslo 6. Zejména příběh Ivetky byl dokonalý a ze života. 5* a není co řešit.

09.09.2016 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Splnila mé očekávání. Příjemná, zajímavá, odpočinková detektivka, která se rychle četla.

06.09.2016 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Skvělé!! Bál jsem se, co vyleze z thrilleru mezi životem a smrtí, ale duo Kepler to zvládlo jako vždy...perfektně. Nuda tady rozhodně nehrozí, perfektní námět, kniha neměla hluchá místa, čtivá od první do poslední strany.

02.09.2016 5 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Pro toho kdo má čas, perfektní jednodenní záležitost. Takový Dexter made in Austria, který je v knize vlastně i zmiňován. Knížka je od první do poslední stránky čtivá, žádná hluchá místa, bez zbytečného zdržování rovnou k věci. Ten stručný, místy velice úsporný styl psaní knize překvapivě sednul, snad jen trochu škoda předvídatelného konce.

01.09.2016 5 z 5