Závěje

Závěje obálka knihy
Mé hodnocení:

Je 25. ledna, hustě sněží. Úzké silnice v městečku Lier nedaleko Drammen protahují sněžné pluhy. Odhrnovaný sníh se vrší na krajnici do vysokých závějí. Pětiletá Oda se doma nudí, maminka vaří a Oda nemá co dělat – přemluví proto matku, aby ji pustila před dům sáňkovat. Maminka ji z okna občas zkontroluje, avšak náhle je Oda pryč. Matka vybíhá ven, jenže padající sníh okamžitě zavál veškeré stopy a po Odě není ani památky. Rozbíhá se vyšetřování, kriminalisté Bitte Røedová a Verner Jacobsen začínají vyslýchat místní obyvatele. Všichni se tu znají, každý něco ví, každý má nějaké problémy, každý něco skrývá. Dny ubíhají, Oda stále není nalezena a její zoufalá matka se rozhodne vzít věci do vlastních rukou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305567/zaveje-C5r-305567.jpg 4127

Jacobsen a Røedová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Kniha Zlín

Stolpesnø, 2012

Kniha Závěje

IreneP

Příjemná detektivka ze severu, kde se autorka obešla bez série vražd a komplikovaného týrání obětí, a přesto dokáže udržet pozornost čtenáře. Přečetla jsem ji skoro na jeden zátah.

VladiKlaisner
20.02.2020

Knihu jsem dlouho odkládala, nakonec se hodila do ČV.
Pěkně psaná, ale ne na detektivku. Chybí napětí a na to že se jedná o autorčino oblíbené místo, absentuje popis prostředí a krajiny. Celou dobu se kriminalisté zabývají pátráním po pachatelích a mají jich hned několik. Posledních pár stránek se vše zvrtne jinam.

Árie15
09.02.2020

Jsem překvapená, jak mě kniha bavila.. Ani chvíli jsem se nenudila a nemusela jsem přeskakovat žádné brutální pasáže.. Dej plynul a já jsem se nechala unášet.. Autorku jsem neznala, ale hned jdu na další díl..

broskev28
23.12.2019

Pro mě příjemné překvapení - autorku jsem neznala, komentáře nečetla, ale čtení mě vtáhlo, líbily se mi občasné obecné vsuvky. Jediné, co mi připadalo málo uvěřitelné, bylo chování Solveig v závěru knihy. Takže se docela těším na další díl, myslím, že až ten potvrdí/vyvrátí kvalitu autorčiny začínající detektivní série. (A mohu-li soudit podle hodnocení na databázi, další díl série rozhodně nezklamal.)
"Každý člověk má něco, co nechce s nikým sdílet. Všichni maskují svá zranitelná a bolestivá místa, staví si kulisy a vyšperkovávají si fasádu, kterou mají v úmyslu navenek předvádět, stejně jako aranžér zdobí výkladní skříň. Na okamžik uvažoval, co vidí ostatní, když nahlédnou do jeho výlohy."

Xterka
23.04.2019

Průměrná detektivka, docela zdlouhavá. Čekala jsem víc.

sabca
06.04.2019

Pěkná severská detektivka. Bavilo mě to od začátku do konce, kde jsem byla překvapená. Zaujalo mě, že kriminalista Verner pletl ponožky. Ten kdo má rád severské kriminálky kde neřádí psychopatický vrah at si knihu přečte.

Mandlevest
12.03.2019

Mně se kniha líbila, jsem ráda, že i v severské krimi najdeme různá pojetí detektivních příběhů. Tady se šetřilo se šokujícími vraždami, ale o to víc je propracovaná psychologie postav. Přesto je kniha hodně napínavá a já ji slupla během pár večerů jako malinu. Určitě si přečtu i Boží prst.

Heluše852
03.03.2019

Kniha se mi lîbila a určitě si přečtu i dalšî volné pokračovánî.