v.july v.july komentáře u knih

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Nezazivny pribeh, ktery by mohl byt o polovinu kratsi. Autor se neustale vraci k tem samym myslenkam, pribeh je ucourany a mela jsem pocot ze jsem s hlavnim hrdinou vsechny ty roky prozila jak se to cele vleklo.

16.06.2019 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Ze zacatku me kniha hodne bavila. Nareci je skvele zakomponvane, hlavni hrdinka je spravne ironicka, az jsem si rikala, ze to bude konecne nedepresivni kniha. Tak to se uplne nestalo, zmena deje v druhe pulce mi trochu sebrala vitr z plachet a naklonnost k hrdince nabrala sestupnou tendenci. Mozna kdyby nevlezla na vsechny co meli odpovidajici pohlavni organ a nadseni, tak by to bylo o neco snesitelnejsi. Celkove mam z knihy dobry pocit, cetla se rychle, ma dost vtipnych momentu a taky konec, narozdil od Babovek. Treba se jednou dockam i skrze pozitivni knihy od Trestikove, styl jejiho psani me proste bavi.

12.06.2019 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Podle me nejlepsi dil, energicky, zajimavy, bohuzel mi nedoslo ze neni posledni a tim padem si budu muset pockat nejmin na cervenec 19 na zaver :(

11.03.2019 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Trochu zdlouhave, ale dobre, v druhe pulce knihy se dej rozjede a konecne se zacne neco dit. Rekla bych, ze je kniha zbytecne tlusta a dlouha. A na to jak malo se odkazuji k bozstvu, se az moc casto opakuje ''o bohove'', ke konci knihy me to zacalo vylozene iritovat.

08.03.2019 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Ze zacatku mi prisel pribeh zajimavy, hlucha holcicka, energicka matka, nicmene zadna velka gradace neprisla a pribeh mi prisel ponekud ucourany. Konec nezaujal, ale i nepohorsil. Takovy slaby prumer. Nezaujme, ale i neurazi

09.02.2019 2 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Ze zacatku me kniha moc nechytla, nemam v oblibe namachrovane postavy, ktere jsou presvedcene o svem idealnim egu, ale pak me to docela chytlo. Dej se rychle meni, pridavaji se dalsi a dalsi postavy, ale i tak se v tom docela dobre da orientovat. Zaver prekvapujici. Celkove se mi kniha libila, stalo za to preckat zacatek.

06.03.2018 4 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Mnohem zajimavější než první díl. Děj je rozvětvený a rychle utíká.

13.02.2018 4 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Některé povídky lepší, některé zase horší. Několik vyloženě depresivních. Takový slabý průměr.

26.01.2017 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Intenzivní. Čekala jsem lehký dívčí románek, ale kniha je velmi propracovaná, téma a celkově umělecké prostředí je intrikující. Postavy do detailů rozpracované a i když se ve vyprávění střídají, stihnou říct velký kus příběhu, než se vystřídají, takže se člověk nemůže odtrhnout od začátku do konce aby zjistil jak to dopadne.

18.01.2017 5 z 5

Extra vtipné mi to nepřišlo, ale kniha je skvělá. Skvělý nápad, rozmanitý děj, knižní zpracování je mnohém lepší než film.

31.08.2016 5 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Vyborna kniha, cte se svizne, krasna obalka, par strasidelnych momentu by se take naslo. Postavy jsou zajimave, zadnou jsem si extra neoblibila, ale zaroven me zadna extra nestvala. Pokracuje spoiler: Nechapu, ze v tak velkem dome, maji vanu, ve ktere umre sestra a zbytek se v ni potom nakrasne dale koupe, proc proboha :D nerikejte mi, ze by se nedala pouzit jina koupelna a tato nadobro zavrit.

09.11.2021 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Cardana jsem si oblibila mnohem vice nez Jude. Kdo cekate velkou bitvu nakonci, budete prekvapeni... je uz na vas jestli mile nebo nikoliv. Celkove s emi serie libila, tenhle dil mi prisel nejslabsi, ale porad uspokojivy.

Podlý král Podlý král Holly Black

Jednicka mi prisla zajimavejsi, ale konec tohoto dilu byl skvely. Dej se trochu tahne, podmorsky svet by si mozna zaslouzil trochu vic prostoru, uz jen protoze je nametem obalky..Druha polovina knihy je zivejsi a vyslovene si zada o precteni pokracovani.

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Matrace vystlane chmirim pampelisek ♥ Teto predstavy se jen tak nezbavim. Knihu jsem zhltla na jeden zatah a hned se vrhla na dalsi dil. Popis vil je skvely, takovi sadisticsti magori s chlupatyma usima. Postavy jsou celkove moc hezky vykreslene.

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Kdyby hlavni hrdinka furt nefnukala, bylo by to mnohem zajimavejsi. Ocenuju rychle presuny mezi jednotlivyma zemema, autorka upustila od dlouhosahleho popisu jak kdo kam jel a o cem se mezitim bavili. Libila se mi Cerie, osobne si myslim, ze by byla lepsi hlavni hrdinkou :) dej se vlekl vic nez v prvnim dile, z cele serie pro me asi nejslabsi kniha.

13.10.2020 3 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Serie me mile prekvapila, libi se mi koncept rocnich obdobi, v celem svete se clovek velmi rychle zorientuje, coz ocenuju. U nekterych fantasy ci ya ma clovek pocit ze netusi ktera bije ani u 200 stranky, tady je to jasne pomerne brzo. Zajimave pojeti fyzickych vlastnosti jednotlivych rocnich obdobi, predstavuju si zimany jako albiny, kteri si naramne uzivaji chlad :D Hlavni postava lehce naivni, kam ji postavis tam ji najdes, ikdyz se tvari jako desna bojovnice. Zaver me velmi potesil, bitva prijde hned v prvnim dile, dej je castecne uzavreny, pokracovani je jasne, ale zaroven se v ramci deje hnuli dal, to se u trilogii jen tak nevidi.

Obléknu si půlnoc Obléknu si půlnoc Terry Pratchett

Naprosto kouzelny pribeh Tonicky. Musim uznat, ze nektere rozhnevane a arogantni vyjevy, jako treba mati princeznicky me vyslovene rozcilovali. Mozna taky protoze mam hodne rada pribehy o carodejkach a sebemensi krivda je pak prozivana velmi emotivne. Uz se tesim, az si prectu dalsi knihu (pribehy ctu na preskacku)

09.03.2020 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Zacatek je trochu zdlouhavy, ale pak se dej rozjede a vtahne do sebe. Jsem zvedava jak bude pribeh pokracovat.

19.02.2020 4 z 5

Prvá Prvá Kiera Cass

Lehce plytke ze zacatku, postavy, ktere meni svuj nazor az moc casto, ale uzasny konec. Celou trilogii jsem prelouskala za dva dny a vubec nelituju, ze jsem se do ni pustila. Skvela oddychovka.

02.01.2020 5 z 5

Světla na obloze Světla na obloze Lisa Lueddecke

Trochu plytky dej, ale ve finale se mi kniha libila. Napinava druha pulka, ze zacatku se dej spis vlece. Osobne moc nemusim zdlouhave vnitrni monology, ktere se casto opakuji, ale chapu, ze to k YA patri.

14.10.2019 4 z 5