Světla na obloze

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ósa, sedmnáctiletá dívka, žije se svou rodinou na nehostinném a chladném ostrově a musí si, spolu s ostatními, své živobytí tvrdě zasloužit. Život na ostrově by ovšem plynul bez větších zvratů, nebýt nepříjemné epidemie, která si jednou za čas vybere na životech ostrovanů krutou daň. Lisa Lueddecke rozehrála ve svém díle příběh, který plyne ve svižném tempu a obsahuje všechny prvky dobrého fantasy příběhu – propracovaný svět obývaný zvláštními bytostmi i linie příběhů popisujících emocionální dramata, touhy a rozdílné charaktery postav. Tyto postavy pod tlakem dramatických okolností objevují samy sebe, svou pravou motivaci a své skryté síly a schopnosti. Ósa se vydá na strastiplnou cestu s cílem zachránit svůj lid a zastavit zbytečné umírání. I když si sama o sobě myslí, že je veskrze neužitečná, dokáže čtenáři i lidem ze svého milovaného ostrova Skan, že naděje nikdy neumírá, pokud se byť jen jediná slabá a bezvýznamná lidská bytost odmítne vzdát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399332/big_svetla-na-obloze-ahH-399332.jpg 3.7173
Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool
Originální název:

A Shiver of Snow and Sky, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (53)

Kniha Světla na obloze

LenkaPet
27. února

Příběh se mi líbil, je silný. Hezký nápad i zpracování. Trošku jsem se ale nudila. Určitě stojí za přečtení, jen od ní moc nečekejte, pak se Vám bude líbit.

Silent-Force
05. února

Ach.....
Ach....

Přečteno jedním dechem, krásná oddechovka. Já osobně si představovala Island a jeho dechberouci prirodu.
Jakoze jo, urcite doporucuji vsem vekovym kategoriim.


evickakyticka
15.08.2022

Docela dobrá kniha. Nechybí nadpřirozeno, dobrodružství, hory, zima, boj se zlem... Zpočátku trochu nuda, ale celkem se to rozjelo a dobrodružné pasáže se mi líbily asi nejvíc. Hlavní postava byla sympatická, taková cílevědomá - proč ne. Dala jsem jen tři hvězdy, na čtyři tomu něco chybělo.

Elena_Dark
03.08.2022

Světla na obloze je jedna z knih, které vám vezmou dech. Poutavé, dech beroucí fantasy s hlubokým poselstvím. Kniha je velmi procítěná a skvěle promyšlená. Vztah, mezi Ósou a otcem, je něco, s čím se někdy setkáváme každý. Někdy je třeba jen počkat, až si najdeme společnou cestu a budeme bojovat na stejné straně..

JointlieKat94
10.03.2022

Osobně nemám ráda moc propagované knihy. A tahle to byla. Pak spadla na dost nízkou cenu, aby nalákala.. ale u mně se jim to nepovedlo. ŠKODA!

Dostala jsem eknihu jako dárek za nákupy. A na noční směně jsem knihu zvolila jako vhodnou k přelouskání a nazdar..

A jaké bylo mé překvapení, když už na začátku knihy jsem se rozhodla věnovat knize celých 5*! Vlastně jsem o této knize nic nevěděla, jen že je to jakési fantasy (miluju fantasy!), a viděla jsem procentní hodnocení tady. Neodradilo mě to. A tady mé ohodnocení:

Příběh nám vypráví Ósa, nenáviděná svou rodinou, ale milována kamarádem Ivarem, který nám příběh vypráví ze svého pohledu/situace. V příběhu se setkáváme s živými a hroznými tvory - Ørové, Jõtové, sněžní lidé... a bylo to sakra napínavý! V práci, když byla chvilka, jsem hltala stránku za stránkou, byla jsem napjatá jak tětiva, při vyrušení bych snad i vrčela.. tak moc jsem se do toho zažrala. Tohle nebyla pohádka. Byly tu chvilky, který jsem těžko rozdýchávala i já, natož dítě (jasně, i blbý dvě řádky- ale teda!).. tahle kniha prostě měla koule (odpusťte mi to přirovnání), byla napínavá, trošku romantická (fakt trošku), měla nápad i dobré provedení (při situaci v jeskyni, kdy se vydávala za Bohyní, jsem měla neustálou husinu! To bylo skvělý!).
Malinko mě tedy mrzí, že ten konec, ta bitva, byla tak krátká, ale i přesto dobrá, kniha byla prostě fantastická.

A já mohu jen litovat, že jsem ji nestihla koupit za levno, protože jí prostě musim mít doma. Fakt mě dostala. :)


Nuray: "..Ale ano, pro mladší čtenáře, co ještě nemají tolik načteno, to bude určitě fajn příběh :-)"
-ehm, ehm.. je mi 28 let, knih mám načteno víc (dle DK), než uvedená žena, a knihu jsem si opravdu užívala. A byl to vážně "fajn příběh" :)

Prske
12.02.2022

Toto vůbec není můj oblíbený žánr, ale měla jsem ji doma a rozhodla jsem se jí dát šanci. Příběh mě bavil, severské prostředí je mi velmi sympatické a postavy se taky docela povedly. Samotná myšlenka a zápletka byla super, jen by to možná sneslo lépe rozvést, přišlo mi to lehce odbyté a urychlené :) Ale celkově hodnotím kladně.

Criosphinxx
31.01.2022

Obálka je úžasná! Anotace nadchla a cenově byla za hubičku. Tak jsem se do ní pustil...ale musím tedy říct, že moje očekávání bylo asi kamenem úrazu. Pod světly jsem si představoval zcela něco jiného. Drak na obálce je tam asi taky jen pro epičnost, páč si nevybavuji, že by tam nějaký byl. (je to už rok, kdy jsem to četl, tak možná tam je, tak se kdyžtak omlouvám) Hlavní hrdinka byla sympatická a silná žena, ačkoliv k ní okolí nebylo moc příjemné. Pamatuji si, že jsem měl před očima scénku, jak jsou s otcem na divokém moři, to si vybavuji i teď a to musím knížce uznat! Každopádně co se týče hlavního příběhu a závěru, tak jsem z toho nebyl vůbec v "extázi" asi jak autorka očekávala. Naopak mi to přišlo najednou celé takové bezmyšlenkovitě rychlé, hlavně aby to už bylo dopsané. Komentovat linku ohledně lásky ani komentovat nebudu, to tam prostě být muselo, to je samozřejmostí. Kniha je spíše pro mladší čtenáře, ale věřím, že si ji užijou i fanoušci takových to výpravných fantasy příběhů.

nela3812
01.01.2022

Trochu mě mrzí, že má kniha tak negativní ohlasy, protože mě osobně tento fantasy svět opravdu nadchnul. Rozhodně jej doporučuji číst v období zimy a vánoc, o to silnější bude celá ta sněhová atmosféra. To prostředí je prostě krásné, úplná zimní pohádka. Moc jsem si to užila a v mysli se na ta místa opakovaně vracím.
Hlavní postavy byli sice fajn a velmi sympatické, nicméně mě mnohem více bavili postavy okolo. Vedlejší postavy mi přišli originální a velmi propracované. Především pak sněžní lidé, u kterých mě mrzí jen to, že pro své společenství neměli oficiální název. Přiznávám, že neprůbojné hlavní postavy knize trochu ublížili, protože to čtenáře lehce odvádí od hlavní dějové linky.
Samotný děj je poměrné svižný a čtenáře se ani chvilku nenudí. Nicméně konec příběhu nabral velmi rychlý spád, ale zkušený čtenář to již očekává a nebude zklamaný. Další z mnoha knih, ve které se celou dobu schyluje k obrovské bitvě a ve výsledku je odbitá na pár stranách. Proč? Proč? Proč? Byla to škoda a příběhu to podle mě zbytečně ublížilo. Pár stran navíc by pomohlo.
Recenze vypadá vcelku negativně, a proto Vás možná překvapí hodnocení 4/5. To protože jsem si opravdu zamilovala svět a vedlejší postavy, a věřím, že si Vaší pozornost zaslouží.

1