v.july v.july komentáře u knih

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Autor v téměř každém odstavci přeskakuje z jedné postavy k druhé, což je na jednu stranu napínavé, ale na stranu druhou se v tom ze začátku člověk špatně orientuje než si na to zvykne. Celkově je ale kniha velmi poutavá, zajímavá, líbí se mi styl psaní, bez zbytečných zkrašlování. Je to první kniha od Nesba kterou čtu a určitě nebude poslední.

09.11.2016 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Krátký, vtipný, milý příběh, když jsem jí četla na střední tak mě nebavila, teď se k ní budu rada vracet.

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha je skvela, takova jednohubka na vecer, krasne prostredi, nedokazu si uplne predstavit jak vypada, na jednu stranu maji kasty a pohadkoveho prince, na stranu druhou se sem tam najde televize, pocitac, mobil. Je to zajimave nakombinovane. Popis satu je uchvatny, hodne se mi libi postavy komornych. Co se mi uz libilo mene je typicka YA nerozhodnost hlavni hrdinky, mluvi o moralnich hodnotach, ale zaroven naivne strida vlastni nazor jak Bata cvicky. Mysleni ma spis jako 13ti leta, nez 16ti,ale co, ten zbytek to hrave vynahradi, ikdyz se trochu obavam kam az se to vyvine v dalsich dilech

01.01.2020 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Nenarocna jednohubka na vecer, styl psani velmi prijemny, dej ponekud nezazivny.

14.10.2019 3 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Knihu jako takovy maly pokus prihodila k objednavce a vubec nelituju. Neni to vylozene jazykovy skvost, ale cetla se svizne a lehce, postavy jsou ucelene, je tam naznak dramatu i veci k zamysleni. Na jednu stranu by technologie mohla ulehcit zivot mnoha lidem, ale na stranu druhou je zde i nazorne ukazany stadovy syndrom, kdy lide nejsou vic nez liny ovce, odkazany na technologii, misto pouzivani vlastni hlavy. Rekla bych, ze celkove kniha je velmi povedena.

05.07.2019 5 z 5

Mam z knihy rozporuplne pocity, na jednu stranu se mi libi styl psani autora, na stranu druhou mi prislo ze humor ma sestupnou tendenci v porovnani s prvni knihou. Politicka satira drivejsich dob me asi bavi mnohem vice nez soucasnost, ta je spis k placi. Proto bych rekla ze to je takove nemastne, neslane. Za me zustava nejlepsi knihou analfabetka.

06.06.2019 3 z 5

Ze tři co jsem od autora četla asi nejslabší, s náboženskou tématikou jsem se úplně nesžila, ale čte se rychle a je relativně poutavá. Vadilo mi opakování a vracení se k tématům okolo hlavních postav a velké množství kapitol. Působilo to jako umělé prodlužování knihy na úkor kvality. Celkový dojem nemastný, neslaný a budu doufat, že další kniha bude stejně dobrá, jako byla analfabetka.

05.01.2017 3 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Slabší průměr, ze začátku to vypadalo na zajimavou zápletku, ale ve finále na ni nebylo vůbec nic zajimavého a konec byl plitký, slabý a neuspokojivý.

28.12.2016 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Kniha je dobrá, tajně doufám že poračování by mohlo být o něco lepší, hlavní postava je výrazná ale není tolik propracovaná, lehce naivní, spolehá se až moc na cizí pomoc a často se vzdává, z tohoto důvodů se mi líbily Hungergames víc. Jasně, nedá se to uplně srovnávát, ale táhne mě to k tomu, námět je podobný divergenci, selekci aspol., doufám že autorka se rozepíše a další pokračování bude propracovanější.

17.10.2016 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Roztomilý příběh s vtipnými frázemi, prokládaná pohádkami. Čte se neskutečně rychle. Určitě si přečtu i další dvě knihy od tohoto autora. Milá oddechovka. Krásně propletené pohádky se skutečným světem malé hrdinky.

27.09.2016 5 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Poprvé jsem ji četla na vysoké v rámci studia psychologie a od té doby se k ní ráda vracím. Možná je to tím,. že mám ráda knihy s psychologickou tématikou, nebo tím že se zajímám o všemožné duševní poruchy, ale přijde mi neskutečně poutavá a přečetla jsem jí jedním dechem. Škoda, že autorka nemá více podobných titulu.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Krásná kniha, čte se rychle, děj je poutavý, z textu přimo sálá uhlazený britský styl. V originále je mnohém lepší, než v českém překladu, ale i v čj je skvělá.

31.08.2016 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Celá trilogie mi přišla velmi dobrá, skvělý kontrast mezi roztomilým příběhem a lehce morbidními fotkami. Četla se mi rychle, konec je krásný happy end. Vůbec bych se nezlobila, kdyby autor časem přišel s nějakou další trilogií na jiné téma :)

31.08.2016 5 z 5

Jedů plná půda aneb pohádka pro dospělé z Malé Strany Jedů plná půda aneb pohádka pro dospělé z Malé Strany Hana Vítková

Kniha mě původně zaujala jak ilustracemi, tak i nápadem a úvodním textem, jinak bohužel šlo o naprosto zbytečné "dílo". Děj nezáživný, postavy permanentně nespokojené, jedna nadávka za druhou "trhají uši", v půlce jsem to vzdala a knihu zahodila.

31.08.2016 1 z 5

January a Deset tisíc dveří January a Deset tisíc dveří Alix E. Harrow

Trochu zdlouhave, nicmene prijemne cteni. Libi se mi myslenka dveri, prochazeni mezi jednotlivymi svety i ruzne skoky mezi casy. Myslenka vecne lasky je kouzelna, prinasi do fantasy knihy roztomily prvek, ktery dokresluje celkovou atmosferu.

09.11.2021 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Tak a je konec, vlastne mi docela sedlo vypraveni po zaverecne bitve, vetsinou jsem zklamana, kdyz je konec prudky a autor nechava na ctenari aby si domyslel jak to asi bude fungovat dal. Timto pomalym vypravenim se autor pomalu louci a me se tento zpusob ve finale moc libil.

22.03.2020 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Druhy dil mi prisel zajimavejsi. Mesto elfu je uchvatne popsane, do detailu, samotni elfove, jejich zvyky, jejich jazyk, ikdyz tri ctvrte knihy se odehrava v tomto meste a dil dostane spad az skoro ke konci, vubec mi to nevadilo a kniha me bavila vice nez dej prvni. Tesila jsem se, ze se to vic bude tocit kolem draku, sice dostali par viditelnych zminek, ale tak nejak jsem ocekavala od toho vice.

24.02.2020 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Nejzajimavejsi dil, nicmene konec jsem si predstavovala ponekud jinak. Skoda ze je to posledni dil.

19.02.2020 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Zacatek byl klasicky pomalejsi nez konec, rekla bych, ze vetsina aktivniho deje se odehrava na poslednich 100 strankach. V mnozstvi postav jsem se chvili ztracela a vlastne ne v priserkach, ale spis v lidskych postavach. Rekla bych ze vlasntosti mrazika nebyly tajemne, ale spis lehce zmatene popsane. Kniha se mi celkove libila, konec byl napinavy a uspokojivy co se tyce osudu nekterych postav, ktere me stvaly.

27.11.2019 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Velmi propracovany pribeh, od zacatku do konce jsem byla napjata jak to vse dopadne ♥

22.11.2019 5 z 5