uzivatel6305 uzivatel6305 komentáře u knih

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Tak to je knížka! Perfektně napsaná a audiokniha, načtená skvělou Janou Plodkovou, je opravdový zážitek. Vcelku bych řekla, že se jedná o motivační literaturu, protože já už po této knížce prostě musím ty šachy pochopit! A i když člověk zrovna není odborník, šachové hry a turnaje jsou pekelně napínavé. Krásně popsané různobarevné postavy, chování lidí v problematických situacích, přátelství, ale i fanatismus, tedy ten šachový. Doporučuji. Užijte si to taky!

21.10.2022 4 z 5

Pán hor 2 Pán hor 2 Hana Marie Körnerová (p)

Pořád veliká romantika, ale záživnější. Druhý díl je určitě dobrodružnější. Velice mě bavily nové postavy, zápletka s Jozefínou, a vůbec osudy všech. Řekla bych, že tento díl více připomíná díla klasiků, nechci zde být ukamenována, ale prostě se paní Körnerová opět vytáhla. Moc pěkné a těším se na další.

21.10.2022 4 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Prostě typický May. Pořád se něco děje. Baví mě postavy, které se objevují v každé části série, i jejich vývoj. Skvěle propracovaná detektivka, stejně tak jako postavy. Nechybí vhled do čínské kultury, historie, zvyků, tradic a chování Číňanů, které je tak odlišné od západní kultury. Je zvláštní, jak kapitalisticky působí tato komunistická země. Dvě věci mě ale zaráží: jak to, že se doktorka Cambellová po tak dlouhé době ještě nenaučila čínsky a sama kvůli neznalosti angličtiny často kritizuje ostatní, a jak to, že vyšetřovací postupy, které jsou notoricky známé i laikům, ihned nenapadnou tamnější profesionály? Trošku přitažené za vlásky, ale přesto zůstávám fandou. :)

08.10.2022 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Tak to bylo pušušňáníčko! Krásný příběh, velice čtivě napsaný, spousta pravd, skvěle propracované charaktery, až jakoby psychologický vhled do každého z postav. Člověk přesně ví kdo je kdo a co od něj očekávat, tedy až na ten konec. Velmi promyšlené a opravdu nadčasové dílo, kde vše probíhá logicky, jako ve skutečnosti. Poslouchala jsem audioknihu, která je pojatá spíše jako rozhlasová hra a řekla bych, že patří k těm nejpovedenějším. Geniální autor. Velice doporučuji.

08.10.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Určitě lepší než první díl. Tak nějak si to začíná sedat. Postavy jsou lépe popsané. Pořád se něco děje, je nutné se opravdu soustředit, je zde opět velké množství postav, ale ta hlavní má opravdu grády! Zase jednou jsem byla rozčílená, šokovaná a znechucená, tak jak to má být. :) Doporučuji!

03.10.2022 4 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Naprostý souhlas s Šíšou. Neskutečně červená knihovna, takový typický příběh, nic moc nového. Ale! Protože jde o paní Körnerovou, čte se to samo. Zpočátku rozpaky, ale nutí vás to číst/poslouchat dál a dál. Půjdu i do dalších dílů. Jen si je asi proložím nějakou drsnou detektivkou/thrillerem, abych nebyla tak přeslazená.

03.10.2022 3 z 5

Purpurový ibišek Purpurový ibišek Chimamanda Ngozi Adichie

Díky letošní výzvě jsem se do ní pustila a jsem za to moc ráda. Je to velmi silný a lidský příběh. Je vidět, že v podstatě nezáleží na tom, odkud člověk pochází, starosti, trápení, vztahy, láska i dospívání jsou všude stejné, stejně tak jako politika, politici a korupce. O to zajímavější je si přečíst i tento syrový, nepřikrášlený popis Nigérie velmi nedávné minulosti. Skvělé je časté používání jazyka Igbo, které vás na ta místa přímo vtáhne. Je to knížka plná emocí a tak trochu proti lidskosti. Holt, lidi sou lidi!

19.09.2022 4 z 5

Teda lidičky, to je krása a pohlazení po duši. Sice se nejedná o právě veselé téma, ale to podání, ta pestrost jak příběhů, tak i charakterů, ta hloubka, ten humor, ta lidskost! Senzace. Řekla bych, že pan Guenassia je novodobý Remarque, hodně mi knížka připomněla Vítězný oblouk a doktora Ravica, a informace o SSSR, opět to všudypřítomné 1984. Audiokniha je načtená Markem Holým, který předvedl naprosto úžasnou práci. Vedle Brilky má další letošní nejoblíbenější knížka. Fakt pecka, to musíte slyšet / přečíst! A hlavně, už je druhej díl!!!

18.09.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Hodně jsem očekávala, asi trochu víc, ale špatné to není. Jsem holt poslední dobou zhýčkaná Carterem, Fieldsovou a Regan. Charakter vyšetřovatelky není nic originálního, a její chování mi ani nepřijde tak drzé jak je neustále popisováno. Příběh byl zajímavý, stále se něco dělo, ty krátké kapitoly mi vyhovovaly a přednes paní Ježkové byl skvělý. Byla tam ale poměrně velká spousta lidí, což mě dosti mátlo a konec byl trochu překombinovaný a přitažený za vlásky. A když už, tak mi ve všem trochu chyběla hloubka. Snad ji najdu v dalším dílu. Šanci tomu ještě určitě dám.

18.09.2022 3 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

A 11 dílů je za mnou a už se těším na další! Po 10sítce, která mě až tak nenadchla, se Chris vrací zpátky do svých kolejí a nutí čtenáře opět furt a pořád číst. Řekla bych, že na Cartera to tentokrát není tak drsné, ale jako obvykle překypující napětím. Ten jeho styl, ten jeho humor, perfekcionalita! A ještě ke všemu se mi podařilo i zamáčknout slzu. Omlouvám se, že se stále opakuju, prostě a jasně opět pecka!

09.09.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Pro mě velké zklamání. Velmi originální nápad, který mě bavil, to hledání lepšího života a velmi různorodé zážitky, ale to bylo vše. Škoda. Velmi často je kniha nudná, jindy až otravná, rádoby intelektuální a stejně tak rádoby motivační. Prostě mi to nesedlo. Poslouchala jsem jako audioknihu a interpretace knihu snad ještě zhoršuje. Opravdu nedoporučuji.

08.09.2022 3 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezké čtení, ale dost mi knížka připomíná Prosím vás, sestřičko, ze které jsem byla opravdu nadšená. Objevují se zde velmi podobné věci, ale protože je knížka opravdu čtivá, půjdu i do dalších dílů trilogie. Paní Körnerová má jedno specifikum, její příběhy jsou obrazy, nebo snad filmy, které sledujete a ja si po čase vzpomínám spíše na film, než na knížku. Prostě, kdo umí, umí!

28.08.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Já nevím, umí Lisa Reganová napsat něco nudného? Opět pecka, opět napětí, opět motanice, ukrutné osudy, historie hlavní hrdinky, ani chvíle nudy, jen samé napětí. Co si tedy, kurnik, od detektivky přát? Senzace. Audiokniha a Vanda Hybnerová = bomba!

24.08.2022 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Přestože kniha je pekelně dlouhá a už jsem se nemohla dočkat až skončí, každá další kapitola mě bavila a přesvědčovala mě o její literární hodnotě. Tato kniha je kronikou 20.století nejen Gruzie, ale i Ruska a SSSR, ale také všech těch komunistických zrůd, krutostí a demagogií, které zasáhly celý svět. Řekla bych POVINNÁ LITERATURA SOUČASNOSTI. Moc doporučuji. Sága, která je jak pro ženy, tak dobrodruhy, tak antikomunisti, tak milovníky historie. A ke všemu úžasně načtená jako audiokniha nepřekonatelnou Martinou Hudečkovou. Asi dám ještě jednou.

24.08.2022 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Asi mě spousta lidí odsoudí a nebudou se mnou souhlasit, ale prezentuji jen svůj názor. Co se týče literární hodnoty, tak zde není nic. Přestože kniha je krátká, nebyla jsem schopna ji přečíst. Jakoby autor pouze popisoval všechny ty nechutné zločiny, které jeho matka byla schopna vymyslet. Není zde žádné vysvětlení. Je to vše jen spousta hrůz a nelogického jednání. Je to hrozné, je to proti lidskosti a je to nechutné. Nehodlám dočíst a nehodlám číst další díly, přestože autora je mi opravdu líto.

24.08.2022 2 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

A opět krásná Colleen! Knížka, která se těžko odkládá. Nejedná se o hluboké čtení, ale o velmi lidský příběh, výborně popsané charaktery, příběh má vše, co má pořádná romanťárna mít. Zase se objevuje humor, překvapivé zvraty a u čtenářky slzy. Je z toho cítit s jakou chutí Colleen píše, o to víc, když sama něco podobného zažila. Doporučuji.

24.07.2022 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Velice silný příběh, doslova proti lidskosti. Vůbec jsem netušila, že se něco takového mohlo dít, obzvlášť v USA a v minulém století. Přišlo mi to trošku Dickensovské. Jsem ráda, že jsem na ni narazila. Obě linie vyprávění se mi líbily, hezky do sebe zapadaly. Ubírám jednu hvězdičku za chvílemi zbytečné natahování děje, ale hlavně za to, že není snad stránka, na které by nebylo hned několik chyb, což velmi ruší v požitku ze čtení (e-knihy). Jinak zajímavé, dojemné a čtivé. Doporučuji.

24.07.2022 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Fuj! Tak to bylo nechutný!!! Naprostý souhlas s Timkin, co víc dodat? Jediné, co mě udrželo při poslechu byla pekelně dlouhá cesta autobusem a ty dvě mrtvé holčičky. Mám sama čtrnáctiletá dvojčata a neumím si představit, že by jela v něčem podobném. Plno věcí bylo nelogických, mimo realitu, všechno přitažené za vlasy. Řekla bych, že autorka je sama trochu úchylná. A to Zmizelá byla opravdu skvělá. Další knížky od Flynnové odmítám.

20.07.2022 1 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Tak skvělé jako první díl to tedy nebylo. Ani tak čtivé. Samé vyšetřování. Zbytečně moc osob. Mrtvých jak u Stalingradu. Trochu zmatené. Chvílemi jsem ztrácela pozornost, což se mi u prvního dílu nestalo ani náhodou. Josie i Noah jsou skvělí, ostatní charaktery propracované a to mě baví. Takže jsem zvědavá na třetí díl. Snad to bude zase zážiteček.

14.07.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Tak tohle mě opravdu bavilo! Audiokniha, bezvadně načtená. Má třetí kniha od autora. Jeho styl se mi opravdu líbí. Příběhy jsou plné zvratů a překvapení. Vždy udržuje ve čtenáři napětí. U této jsem byla opravdu naštvaná, což miluju, když mě kniha rozesměje, rozbrečí nebo naštve. A tady se to opravdu povedlo. Psychopati, slušňáci, zneužívání, hra na úkor slabších. Prostě pecka! Jděte do toho a přeju vám, abyste se taky pořádně vytočili!

10.07.2022 5 z 5