uzivatel6305 uzivatel6305 komentáře u knih

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Moje čtvrtá kniha od autorky, která mě vždy nadchla, ale tentokrát zklamání. Kniha je nesmírně přeslazená. Začátek se mi líbil, ale od druhé půlky je na každé stránce asi desetkrát Miluji tě. Otrava. On neskutečný sympoš, bez chyby. Ona sobecká a přecitlivělá. Ta matka mě ovšem pobavila. Ale zase ten konec! Prostě slaďárna. Knížku nedoporučuji, ale autorku nepřestávám mít ráda a půjdu do další.

10.07.2022 2 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Lidičky, opět pecka! Vemte si dovču, sedněte si na terásku, zavřete dveře, vypněte mobil, dejte si něco dobrého a nenechte se rušit. A když se chvíli nic neděje, věřte, že zase přijde šok! Skvěle, poutavě napsáno, děj se pomalu odkrývá, spousta překvapení, různobarevné charaktery, napětí... No prostě všechno. Tak hezkou zábavu! Já jdu na další.

06.07.2022 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Tak mám z toho stejný pocit, jako z prvního dílu. Příliš mnoho postav, hrozný propletenec a kromě zajímavé hlavní ženské postavy, ty ostatní nic moc. Mám ale pocit, že je trochu na vině pan Bareš, který audioknihu načetl, jeho přednes mi přijde velice monotónní a tak se člověk hůř soustředí. Ještě zkusím přečíst 3.díl, třeba to bude lepší.

03.07.2022 3 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Velmi milé, trochu červené počteníčko. Krásný popis života v Londýně 30. let. Pohled na tři různé třídní vrstvy, jejich strasti, pracovní i společenský život a to vše protčeno přátelstvím, soupeřením, ale hlavně láskou, která není vůbec jednoduchá. Myslím, že spisovatelka velmi dobře vystihla jak ty pravé anglické snoby, jejich přesvědčení a způsoby, tak i těžký osud chudiny s jejich typickým slangem. Nechybí ani anglický humor. Doporučuji číst v angličtině. Už se těším na další díl.

02.07.2022 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Teda lidičky, vůbec to není špatný! Sice je to dost velká motanice, ale je v tom napětí a čte/poslouchá se to samo. Dávalo mi to i smysl a moc tak přehnané to chování Claire zase nebylo, když vezmete v potaz její minulost i současnost. Moje druhá od tohoto autora, jeho styl se mi líbí a těším se na další. Jděte do toho.

15.06.2022 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

No, nic moc. Poslouchala jsem audio, ale měla jsem co dělat, abych to doposlouchala. Ty postavy mi přišly dost nevybarvené a moc napětí jsem nepocítila. Hemžilo se to ohromným množstvím lidí, nebylo jednoduché se ve všech vyznat, možná i proto, že jsem se nedokázala až tak soustředit na děj, ve kterém nebylo žádné velké překvapení. Zkusím ještě jeden díl a uvidíme.

13.06.2022 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Teda lidi, to byla krása! Ta láska, ty rozhovory, ten humor, ta zápletka, ty zvraty, ty charaktery... Musela jsem v podstatě jen číst. Námět není nic nového, ale je to promyšlené od začátku do konce a je tam prostě všechno. Jen bych byla ráda, aby na konci knihy autor napsal, co číst dál, protože já prostě po takovýhle pecce nevím! Ach joooo

01.06.2022 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Bohužel, přestože Cartera miluju, tento díl bylo zklamání. Chvílemi jsem měla pocit, že to snad napsal někdo jiný. Děj mi přišel zdlouhavý (stejně jako rozhovory, které byly mnohdy zbytečné), nepřesný, podle předešlého dílu s Lucienem, někdy jakoby nenavazoval a konec byl opravdu překombinovaný. Hunter skoro nemluví, je nevýrazný, prostě nijaký, narozdíl od upovídaného "génia" Luciena. Trošku mi to připomnělo Holmese vs Moryartyho. Snad budou další díly opět skvělé. Pro jednou to Chrisovi odpouštím.

29.05.2022 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Musím říct, že mně se to líbilo. Poslouchala jsem audio a bylo opravdu dobře namluvené. Zpočátku jsem nechápala, kdo je z minulosti a kdo z přítomnosti, ale brzy to člověku dojde. Do domu bych nevlezla, smlouvu bych nepodepsala, za architektem bych práskla dveřma,... Ale proč si nezaspekulovat? Postavy byly zajímavé, nikdo vyloženě sympatický, ale příběh i zápletka velmi dobré. Vzrušením asi usnete, ale i tak doporučuji.

16.05.2022 4 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Já se pořád opakuju, už je mi trapně, ale zase pecka! Člověk by v podstatě nejraději jen četl, nebo poslouchal pana Úžasňáka Šťastného. Jen mi tentokrát přišlo, jakoby se charaktery postav trochu změnily, nebo změkly? Ava se chová jak praštěná puberťačka, Luc je až moc jemný a chápavý a Lively začíná být až moc sympatický. Tak nevím. Vraha jsem taky uhodla, ale stejně mě to bavilo. A ten humor! Už se těším na dalšííí

08.05.2022 4 z 5

Velmi ponurý příběh. Nechápu, kde se v lidech bere tolik síly a nadšení jít dál, když vám všichni hážou klacky pod nohy. Je to opravdu silné vyprávění se spoustou pro mě nových informací. Ta chudoba, nelidské životní podmínky, nenávist, závist, hloupost, hlad, smrt, nechápu, že toto je USA v minulém století. Naštěstí se ve vyprávění najde pár radostných chvilek, přátelství, láska, vzájemná pomoc, ale hlavně hodnoty, které jsou v dnešní době snad už nepochopitelné. Hodnotné čtení. O hvězdičku méně dávám jen za pomalý spád a že jsem knihu mohla na rozdíl od jiných i odložit.

08.05.2022 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tak to byla zase jízda! Uf! Sice nechutné, ale má to spád, napětí a úžasný humor. Úplně jsem se do Fieldsové zamilovala. Jděte do toho!

26.04.2022 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Nechci se opakovat, dočetla jsem teprve druhou Colleen, ale opět pecka. Tato spisovatelka prostě umí vtáhnout člověka do děje a knížka se nedá odložit. Krásný příběh, velký spád, životní strasti, přátelství, péče, láska a pro mě nová a velmi zajímavá slam poezie. Jen bych doporučila hromadu kapesníků! Obzvlášť pro toho, kdo něco podobného zažil. Jděte do toho, nebudete litovat. Už se těším na další.

22.04.2022 5 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

No, opět Hanička! Tentokrát poprvé vzdálenější historie, spousta informací o napoleonské době. Krásný a čtivý příběh, trochu dickensovský, ale na druhou stranu hodně předvídatelný. I tak jsem si to užila a doporučuji.

22.04.2022 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

A opět jedna povinná četba! Sice po Šedých tónech a Cilčině cestě už nechci číst ( poslouchat) další podobný příběh, ale všichni by měli znát zrůdnosti totality, obzvlášť když se v tomto případě jedná o českou/československou minulost. V podání paní Maciuchové je knížka opravdový skvost. Bohužel děj je, podle očekávání opravdu ponurý, smutný a neuvěřitelný. Jak může lidská bytost zvládnout tolik utrpení? Všude se najdou bestie, ale i slušní lidé, a zrovna v dnešní době je toto téma opravdu "hot". Nikdy bychom na tuto minulost neměli zapomenout. Velice doporučuji. Připravte si kapesník!

16.04.2022 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Já nevím, mně se to zase moooc líbilo. Oba vysetřované případy jsou tak propletené a rozdílné, oba pachatelé skvěle popsáni, stejně tak jako prostředí a nakonec každý, kdo příběhem prosviští. Jakoby člověk sledoval film. Konec mě překvapil. Osobní život obou hlavních detektivů se vyvíjí a jejich vztah je stejně napínavý, jako vyšetřování. A co nechybí, je anglický humor, což samo o sobě je veliké plus. A ke všemu audioverzi čte pan Šťastný. Co víc chtít?

08.04.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak to byl napínák a překvapení od začátku do konce. Vždycky mi vadí bezmoc, a tady jsem si jí tedy užila. Myslím, že pro spoustu mužů by toto byl ideální vztah. Chvílemi mi to připadalo trošku přitažené za vlasy, ale stejně to je výborné počteníčko. Jděte do toho, pobavíte se.

31.03.2022 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Opět další návyková série! Druhý díl je opravdu ještě lepší než ten první. Perfektně načtená audiokniha. Propletený děj, sympaťáci a gauneři, úžasně popsané a zapamatovatelné postavy a hlavně napětí od začátku do konce. Vztah mezi hlavními hrdiny se krásně rozjíždí, což dodává napětí i z jiné strany. Nechybí humor, smutek a spousta odborných informací. A ke všemu to skotské prostředí! Honem jděte do toho!

27.03.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Ovšem toto je kniha! Mnohokrát jsem si při čtení vzpomněla na 1984. Tohle je ovšem snad ta nejkrutější a nejnepředstavitelnejší realita vůbec. Co člověk dokáže přežít? Tolik vymytých mozků, tolik utrpení, tolik krutosti, ale hlavně klut osobnosti! Po přečtení myslím jen na to, že lidem v KLDR bohužel není možné pomoci, a také myslím na to, že se nejedná o středověk, ale současnost. Určitě budu číst znovu. A doporučuji všem, hlavně těm stále nespokojeným.

19.03.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Nedočteno, tedy nedoposloucháno. Naprosto obyčejný příběh obyčejného života nějakého obyčejného doktora. Proč to číst? Moc jsem se na knížku těšila, po Vranách opravdu hodně, ale tohle je zcela jiný, banální šálek kávy. Jediné plus, líbil se mi doktorův na nic si nehrající projev. Ale naštěstí je spousta výborných knih o doktorech.

17.03.2022 2 z 5