Uterox Uterox komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pro mě je toto TOP knížka. Inspirativní příběh o tom, jak uskutečňovat své životní sny, jak za nimi jít a nenechat se odradit a překonávat jednotlivé překážky. Řada vět z knihy mi dodnes zní v uších. Celý Vesmír se spojí aby člověk naplnil svůj sen.

14.06.2020 5 z 5

Enneagram Enneagram Don Richard Riso

Úžasná moudrost a klíčová kniha pro sebeuvědomění. Nemůže chybět v žádné knihovně pro lidi, kteří se zabývají problematikou osobního rozvoje. Výhodou této knihy je, že se člověk dozví, jak plusy tak i minusy a oproti rozdílným typologiím je tam i zmíněno, jak na sobě pracovat dál, jak se rozvíjet. Je tam vidět i duchovní vrchol a to úplně od nejnižších úrovní. Proto taková typologie je velmi zajímavá a přínosná, než konstatování, že je člověk takový a makový a konec.

14.01.2018 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Je to opravdu síla. Kniha je skvěle zpracovaná a na výbornou výstižná. Není nijak dlouhá a jde rovnou k věci. Určitě stojí za přečtení.

21.04.2014 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Tady je hlavní úskalí této knihy v tom, že hlavní hrdinka není sympatická a těžko se s ní lidé budou ztotožňovat. Lidé rádi čtou knihy, kde se ztotožní. Navíc pro Českou republiku je to velký problém. Tzn., že hlavní hrdinka je "za vodou", má všechno a cítí neskutečný "nevděk", neváží si toho, je zhýralá a žije "nudný" stereotypní život. A najede na cestu, kde pojede do opačného extrému, aby našla dobrodružství, nepředvídatelnost a riskuje všechno, co má. Ve skutečnosti touží jen a pouze ukončit svůj nudný a předvídatelný život a naleznout opravdovou lásku a štěstí. Čili určitě má kniha zajímavé pasáže a i méně zajímavé až zdlouhavé pasáže. Sem tam moudrost a filosofování. Určitě není pro každého, ale spíše pro náročné čtenáře, kteří si přečtou i něčí životní prohry a zamyslí se nad celkovým smyslem a "posláním" dané knihy.

14.01.2018 3 z 5

12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Na tuto knihu musí mít člověk vyloženě chuť. Obsahově je to opravdu dosti výživné. Byť autor redukuje 12 základních pravidel pro život do jednotlivých kapitol, a tak člověk má příležitost, nasát dané pravidlo do hloubky v několika kapitolách dle libosti, proto se lze k této knize vracet. Doporučuji i jako audioknihu. Jsou to filozofické úvahy o stavu dnešního světa, kdy si člověk může též nad tím zapřemýšlet. Knížka určitě vyčnívá-takovéto literatury se příliš nepíše. Ale jak jsem říkal, člověk na ni musí mít hlavně chuť, jinak to nemá význam ani smysl.

01.07.2020 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

(SPOILER) Krásná čtivá knížka. Nádherné a plynulé dialogy. Střídání stěžejního dialogu tedy s cestovatelem-Američanem a mudrcem z Bali. Líbí se mi, jak je v knize krásně vysvětleno a popsáno, kam mohou vést naše limitující přesvědčení, a jak je postupně změnit a zapracovat na nich. I to jak cestovatel jde a snaží se, aby mu místní obyvatelé odmítli pomoct a stále se mu to nedaří. Žádné rázné NE nezazní a pokud to nesvedou oni hledají člověka, který to dokáže. Přitom útlý obsah-knížka se dá opravdu velmi rychle přečíst. Určitě doporučuji-inspirativních příběhů není zkrátka nikdy dost.

20.06.2020 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Miluji inspirativní příběhy. Tato knížka je relativně úzká co se týče obsahu dá se poměrně rychle přečíst. K příběhům se vracím. Ještě jak je to psáno v letech v období Babylónu nejbohatšího města světa, tak se vskutku jedná o nadčasovou literaturu. Základní zákony a zásady, které vedou k tomu, že člověk bohatne jsou ilustrovány právě do těch soudobých příběhů, proto si této knížky tolik cením.

14.06.2020

Měla by sis s někým promluvit Měla by sis s někým promluvit Lori Gottlieb

Za mě opravdu velmi moc povedená knížka. Každý si zde přijde na své. Řekl bych, že právě toto dokáže přiblížit práci psychoterapeuta běžnému čtenáři, kteří se na tyto lidi začnou koukat jako na obyčejné lidi se svými problémy, americká psychoterapeutka, která po náročném rozchodu začne chodit sama na terapii. Velmi zajímavé a povedené dílo, ve kterém se rázem všichni ocitáme na jedné lodi, protože každý z nás má nějaké své vlastní problémy. Co se týče příběhů z terapie, tak mě zaujal příběh klienta, který chodil ke své terapeutce na tajňáka a mluvil před ní jako o své milence, i když s ní nic neměl kromě terapie.

12.12.2021 5 z 5

Sebepéče pro pečující Sebepéče pro pečující Lise Leblanc

Líbí se mi forma zpracování od kanadské psychoterapeutky, která nás hned v úvodu zahrne do své osobní vlastní zkušenosti v rámci svojí rodiny, kdy se setkávala s péčí o své příbuzné a provede nás, jakými pocity to v nás vyvolává. Někdy úzkost, strach, obavy, jindy upozadění vlastních potřeb až vztek a vyhoření. Také se mi líbí zpracování dle jednotlivých kapitol, které více rozebírají zrovna dané téma. Plus praktický příklady. A nechybí ani struktura pečujících, které dále třídí na jednotlivé kategorie. Co se týče tohoto tématu těžko sáhnout po něčem přínosnějším než je právě tato kniha.

12.12.2021 5 z 5

Umění být nešťastný Umění být nešťastný Dirk de Wachter

Neustála honba za štěstím je zkrátka kontraproduktivní. Důležité je nechat si dovolit ten luxus prožít i neštěstí a neúspěch. Veškeré emoce s tím spojené. Umět je sdílet s ostatními. Na sociálních sítí není těžký život zkrátka žádoucí. Smutek navíc sblizuje.

29.08.2021 5 z 5

Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenek Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenek Sally M. Winston

Za mě lehce nadprůměrná knížka. Líbí se mi, že obsahuje vždy užitečný poznatek na konci každé kapitoly. lehce a srozumitelně popisuje oč jde. Relativně útlá knížka. Zajímavá kapitola je: Úzkostné myšlení. A na závěr 6 kroků, jak s nimi pracovat.

08.08.2021 4 z 5

Šéfové jsou kokoti Šéfové jsou kokoti Jan Vlachynský

Napřed jsem knížku odmítal číst, že ten název je pro mě dost odrazující.
Poté jsem si ji ze zvědavosti půjčil v knihovně a musím uznat, že mě příjemně a mile překvapila. Autor vychází totiž z vlastních zkušenosti a píše o sobě, že se takto choval v této roli, což místy opravdu působí vtipně a inspirativně zároveň. Knížka navíc obsahuje i barevné ilustrace. Líbí se mi, že si dělá sám ze sebe legraci a zároveň se veřejně hlásí k chybám, které dělal. Určitě doporučuji. Takových knížek je doopravdy málo. Navíc příběh psal sám život. O to důvod více si to přečíst.

06.06.2021 5 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

TOP knížečka na danou problematiku. Maximální spokojenost. Obsahuje i přílohy, jak mít návyky pod kontrolou a jistý přehled, jak si je evidovat a pracovat s nimi. Výstižné shrnutí kapitoly na konci. Inspirativní příběhy. Jak se odnaučit zlozvyků-co je potřeba proto udělat. Určitě doporučuji.

29.08.2020 5 z 5

Ikigai: Šťastný a dlouhý život Ikigai: Šťastný a dlouhý život Héctor García

Knížka se mi líbila. Přehledné členění do jednotlivých kapitol. Inspirativní příběhy ze života. Nasání "odlišné" kultury. Různé tipy co jíst, jak žít a v čem je ten odlišný přístup života. Japonská kultura. Vědět co děláme a proč to děláme.

29.08.2020

Parádní knížka na velmi užitečné téma. Sám jsem se knihou inspiroval a řadu poznatků převedl do praktického života. Opravdu co se týče tématu strachu, starostí a úzkostí je toto TOP kniha. Spisovatel vysvětluje na základě životních příběhů. V závěru knížka obsahuje příběhy čtenářů. MOC pomohla!

16.05.2020 5 z 5

Knížka se hodí jako audionahrávka např. do auta. Čtení je členěno do několika kapitol pro lepší orientaci. Skutečně oceňuji autorův přehled, co má nastudováno a načteno za příběhy, které následně poutavým příběhem vypráví. Osobně mě nejvíce zaujala Kapitola 8, ke které se pravidelně vracím (je důležité říkat ne). Základní myšlenka: Co mít lhostejné a co naopak ne. Na čem doopravdy záleží? Varuje před příliš pozitivním vidění světa, které vede k nepřijímání negativních zkušeností. Je to zajímavé pročíst si např: Svět bez stížností a pak tuto knížku. Za mě všeho moc škodí. Ty příběhy to oživují (má to dobře nastudované). Ani mě to neudivuje, že je to hit a zároveň je to "kontroverzní" a rozhodně to není pro každého. Budí to emoce. Jde k věci. Nazývá věci tak jak to cítí bez obalu (jaksi mezi řádky) bez jakýkoliv servítek a pro tu "autenticitu" si to vždy najde své čtenáře (příznivce), ale i své odpůrce přirozeně.

24.04.2020 5 z 5

Radikální otevřenost Radikální otevřenost Kim Scott

Jak už lidé píší dole. Povinná četba pro manažery. Toto by se měli učit na úvodních školení. Je to souhrn znalostí z praxe a z života. O to větší to má význam. Jsem však přesvědčen, že kvadrant má i přesah do osobního života a tím je to velmi inspirativní ne jenom pro nás pracovní život, ale i ten osobní. Opravdu perfektní pasáže, kde se popisuje manipulace, neupřímnost, útočná agresivita a radikální otevřenost. K tomu se čas od času vracím vždy, když cítím potřebu.

08.04.2020 5 z 5

Opravdu TOP kniha, která by člověku neměla chybět. Líbí se mi, jak je psaná a velmi dobře strukturovaná do jednotlivých kapitol. Šťávu tomu dodávají konkrétní životní příběhy, kterou knihu o to více umocňují a dodávají "nadčasovost". Brilantní. Skvělé je i to, jak to stěžejní je na závěr shrnuto do bodů. Čili ano: Opravdu je možnost se k tomu kdykoliv vrátit.

08.04.2020 5 z 5

Desetkrát šťastnější Desetkrát šťastnější Owen O'Kane

Za mě zdařilé dílo od britského psychoterapeuta, který se vyrovnával sám se svojí odlišností (odlišnou orientací) a tím, že nehltal fotbal jako ostatní vrstevníci a sám zápasil s úzkostí. Líbí se mi přesah do osobního života autora, který to téma víc přiblíží všem čtenářům. Hned první kapitola se zabývá zaseknutí v minulosti aneb ucelený návod, jak ji v sobě uzavřít, že následně zmizí deprese jako pára nad hrncem. 10 hlavních tipů a témat, jak být o chlup šťastnější. Kapitola 9 dramatizace. Kapitola 10 žít přítomných okamžikem to jsou za mě stěžejní velmi zajímavé kapitoly, které ještě vylepší "případová" studie-tedy konkrétní příběh k danému tématu. Myslím, že si každý čtenář najde svoji oblíbenou kapitolu. A na závěr shrnutí toho nejdůležitějšího. Knížka bude přínosem pro lidi, kteří se touto problematikou zabývají, tak i pro lidi, kteří se s danými problémy sami potýkají a "jenom" terapie jim nestačí a mají potřebu to téma vzít do větší hloubky mimo terapii, pak je tato knížka šťastnou volbou.

12.12.2021 3 z 5

Spolu Spolu Petr Casanova

Nezaujalo mě to. Evidentně nejsem cílová skupina. Oceňuji však shrnutí každé stránky do 1 věty.

06.06.2021 2 z 5