Měla by sis s někým promluvit přehled

Měla by sis s někým promluvit
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471397/bmid_mela-by-sis-s-nekym-promluvit-8dA-471397.jpg 4 116 116

Lori Gottliebová je jeden den terapeutka… a druhý den se její svět zhroutí a ona sama musí vyhledat péči odborníka. Svérázný Wendell Bronson ve svém kardiganu a s počínající pleší vypadá, jako by právě vypadl z příručky pro terapeuty – nic však nemůže být dál od pravdy… Světový bestseller, který dává čtenáři vtipnou, svěží a přitom velmi upřímnou optikou nahlédnout do světa psychoterapeutické péče z obou stran, ukazuje křehkost a jedinečnost lidského bytí a poskytuje odpověď na otázku, co je v životě skutečně důležité.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Pragma
Originální název:

Maybe You Should Talk to Someone , 2019


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Měla by sis s někým promluvit. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (35)

pydla
27.05.2024 3 z 5

Na knihu jsem se těšil, už kvůli dobrým recenzím, ale nakonec to hodnotím jen jako příjemné popovídání si s paní v čekárně, kterou už nikdy neuvidím. Některé části jsou zajímavé, ale nijak mě to nevtáhlo do děje. Autorka nám představila svět psychologů, pár jejich metod a příběhů, které lidé řeší s humorným nadhledem, ale přesto mě to nepřesvědčilo. Johnovo "vyléčení" bylo ke konci až moc urychlené, neuvěřil jsem tomu, ač se za něj autorka plácala po rameni.

Dani25
22.03.2024 4 z 5

Z úvodu ma kniha veľmi vtiahla do deja, ale postupne trochu môj záujem klesal. Preto 4* Ale naozaj zaujímavá téma a prostredie.
“Máte dve uši a jedny ústa a tento pomer nie je náhodný. “


strana1-100
17.01.2024 5 z 5

Po pravdě řečeno jsem si při četbě této knihy říkala, jestli by nestálo za to začít chodit na psychoterapii. :-) Lori to podává velmi inspirativně jako cestu za objevením pravdivějšího a vyrovnanějšího já.
Obávám se však, že by mě nejspíš čekalo zklamání, protože jakožto klientka bych se nedozvěděla právě ty zajímavé "zákulisní" a nevyslovené věci, o kterých Lori ve své knize píše. Jak vnímá terapeut to, co klient říká a dělá, a co z toho vyvozuje. Jak usadit to, co klienta zahlcuje a vidí z toho jen zlomek, do celkového kontextu lidské psychiky a přirozených (i když třeba nežádoucích) reakcí na různé podněty. Jinými slovy: souvislosti.
Myslím, že každý čtenář si v knize najde spoustu myšlenek, které ho osloví. Pro mě to byly třeba tyto:

"... lidi nesnášejí, když jim někdo říká, co mají dělat. Ano, možná žádají, aby jim to někdo řekl - opakovaně, vytrvale - ale když jim vyhovíte, jejich prvotní úlevu vystřídá zlost. Stává se to, i když věci jdou hladce, protože lidi nakonec chtějí svoje životy řídit sami, což je důvod, proč děti celé dětství žadoní, aby se mohly rozhodovat samy. (Pak dospějí a prosí mě, abych z nich tu svobodu sejmula.)"

"Přemýšlela jsem o tom, jak často svým partnerům i v obyčejných situacích něco závidíme. A jaké tabu tohle téma představuje. Měli bychom si přece navzájem přát jen dobré. Není láska právě o tomhle?
Setkala jsem se s jednou dvojicí, kdy manželka získala vysněnou práci ten samý den, co jejího muže propustili. U stolu z toho bylo každý večer podivné ticho. Jak moc může mluvit o tom, jaký měla den, aby tím svého manžela neúmyslně nezranila? Jak si měl on poradit se svými pocity, aby jí to nezkazil? Co od sebe mohou lidé realisticky očekávat, když má jeden z nich to, po čem ten druhý beznadějně touží?"

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (29. týden)

18.07.2021


Knižní novinky (21. týden)

23.05.2021


Citáty z knihy (5)

Pokud se v životě pořád jenom nimráte a vybíráte si, pokud si neuvědomíte, že dokonalost je nepřítelem dobrého, možná se připravujete o radost.


Nevědění je dobré místo pro začátek.


Mnoho z nás má za to, že naši milovaní lidé a oblíbené činnosti tu budou napořád. Když ale na dveře zaklepe smrt, uvědomíme si, že nejvíce ze všeho jsme zanedbávali projekt zvaný náš vlastní život.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Měla by sis s někým promluvit v seznamech

v Právě čtených9x
v Přečtených141x
ve Čtenářské výzvě23x
v Doporučených14x
v Knihotéce104x
v Chystám se číst198x
v Chci si koupit40x
v dalších seznamech4x

Štítky knihy

psychologie psychoterapie duševní zdraví léčba, terapie

Autorovy další knížky

Lori Gottlieb
americká, 1966
2021  86%Měla by sis s někým promluvit
2011  58%Jak najít manžela