Měla by sis s někým promluvit

Lori Gottliebová je jeden den terapeutka… a druhý den se její svět zhroutí a ona sama musí vyhledat péči odborníka. Svérázný Wendell Bronson ve svém kardiganu a s počínající pleší vypadá, jako by právě vypadl z příručky pro terapeuty – nic však nemůže být dál od pravdy… Světový bestseller, který dává čtenáři vtipnou, svěží a přitom velmi upřímnou optikou nahlédnout do světa psychoterapeutické péče z obou stran, ukazuje křehkost a jedinečnost lidského bytí a poskytuje odpověď na otázku, co je v životě skutečně důležité....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471397/big_mela-by-sis-s-nekym-promluvit-8dA-471397.jpg 4.272
Literatura světová, Biografie a memoáry, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Pragma

Maybe You Should Talk to Someone, 2019

Kniha Měla by sis s někým promluvit

Bettinka

Ach ten překlad. To opravdu nebyla dobře odvedená práce.

Nicméně - knížka je to dobrá a pokud se zastavíte nebo alespoň zpomalíte u teoretičtějších vysvětlení a popisů a popřemýšlíte, dává spoustu věcí do souvislostí. Autorka působí velice lidsky a naproti Wendellovi bych se jednou chtěla ocitnout. :)

-- Vztahy v životě ve skutečnosti nekončí, i když už toho člověka nikdy neuvidíte. Každý člověk, se kterým jste si byli blízcí, někde uvnitř vás žije. --

-- Mezi podnětem a reakcí je prostor. V tomto prostoru se nachází naše schopnost zvolit si reakci. V naší reakci spočívá náš růst a naše svoboda. Viktor Frankl. --

Mondaika

Tak tohle vážně nešlo... Nemohla jsem se něják začíst...
A v polovině už stačilo...je spoustu knih, které si zaslouží čas na čtení více...

Peyka

Musím souhlasit s Analady pode mnou. Konečně jsem dočetla, i když spíš jsem si vybírala to, co mi přišlo zajímavé. Já se omlouvám, ale vůbec mě to nebavilo. Knihu jsem vídávala už v roce 2020 v knihkupectvích v Londýně, kde jsem žila a byl to obrovský hit. Koupila jsem si ji cca před půl rokem a stále ne a ne dočíst, až teď, kdy jsem měla víc času.

Bohužel všechny postavy mi přišly takové nijaké. Lori měla občas vtipné historky, ale ve výsledku mi přišla hrozně ubohá a pesimistická. Já jsem člověk, který si ze sebe umí udělat srandu, ale taková mi ona vůbec nepřišla. Nijak mě tato kniha neobohatila.

Analady
15.12.2021

Konečně dočteno! Tato kniha mě zaujala ve výloze knihkupectví. S nákupy knih jsem celkem opatrná, jelikož už jich mám tolik, že už na ně ani nemám místo. Ale věřila jsem tomu, že tato kniha bude stát za to. Terapeutka u terapeuta - to znělo lákavě. No, čekala jsem od toho víc. I když Lori, Wendell, Julie a Rita byli fajn, nějak mě to nebavilo. Do čtení jsem se musela hodně nutit. Hodně jsem váhala, jak knihu hodnotit. Nebyla vyloženě špatná, ale moc dobře se mi nečetla. Proto jsem ji četla dlouho, předlouho.

Uterox
12.12.2021

Za mě opravdu velmi moc povedená knížka. Každý si zde přijde na své. Řekl bych, že právě toto dokáže přiblížit práci psychoterapeuta běžnému čtenáři, kteří se na tyto lidi začnou koukat jako na obyčejné lidi se svými problémy, americká psychoterapeutka, která po náročném rozchodu začne chodit sama na terapii. Velmi zajímavé a povedené dílo, ve kterém se rázem všichni ocitáme na jedné lodi, protože každý z nás má nějaké své vlastní problémy. Co se týče příběhů z terapie, tak mě zaujal příběh klienta, který chodil ke své terapeutce na tajňáka a mluvil před ní jako o své milence, i když s ní nic neměl kromě terapie.

ivanie_
07.12.2021

„Měla by sis s někým promluvit” nás uvede do životních peripetií několika postav, které se čtenáři postupně odhalují během terapeutických sezení. Sledujeme ale nejen příběhy klientů, na terapii začne docházet i vypravěčka-terapeutka sama. Ani terapeutům se totiž zřejmě trable nevyhýbají ;) Příjemně zpracované a originální téma, které je podloženo skutečnými událostmi. V příbězích z „terapeutovny” možná stejně jako já objevíte vzorce chování, kterých se dopouštíte buď vy sami, nebo vaše okolí. Čekala jsem možná větší „konec” příběhu, ale za mě nevšední román s kouskem psychologické reflexe.

L.Helena
09.11.2021

Přečíst tuto knihu mi trvalo poněkud déle, než obvykle strávím čtením jiné knihy. Pokud chcete knihu opravdu přečíst a porozumět, tak musíte mnohá místa číst důkladněji, zamyslet se nad nimi… obzvlášť ty pasáže, které sklouzávají k obecnějším psychologickým popisům. Ale na druhou stranu si určitě oblíbíte některého z klientů, ne hned, ale postupně, jak se jim společně s terapeutkou začnete dostávat pod povrch.

Clara_C
29.10.2021

Hodně zajímavá kniha. Nutí vás přemýšlet o životech, které vám jsou předkládány a pochopitelně se ptáte sami sebe jak to máte zrovna vy. Všichni se schováváme pod nějakou maskou, ať už přehnaným sebevědomím, nebo se snažíme ze všeho vymluvit, sami před sebou nikdy neutečeme. A důsledky našich činů nás dřív nebo později dostihnou.
Co knihu sráží je skutečně velké množství chyb, ale za tento diletantismus autorka nemůže.

" S odpuštěním je to těžké, stejně jako a omluvou. Omlouváme se proto, že se pak budeme cítit lépe, nebo proto, že se pak bude cítit lépe někdo jiný?

Moderní člověk se bojí ztrácet čas tím, že věci nedělá dost rychle; když ale nějaký čas ušetří, stejně si s ním neví rady a jenom ho zabíjí. "