Měla by sis s někým promluvit

Měla by sis s někým promluvit https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471397/bmid_mela-by-sis-s-nekym-promluvit-8dA-471397.jpg 4 114 34

Lori Gottliebová je jeden den terapeutka… a druhý den se její svět zhroutí a ona sama musí vyhledat péči odborníka. Svérázný Wendell Bronson ve svém kardiganu a s počínající pleší vypadá, jako by právě vypadl z příručky pro terapeuty – nic však nemůže být dál od pravdy… Světový bestseller, který dává čtenáři vtipnou, svěží a přitom velmi upřímnou optikou nahlédnout do světa psychoterapeutické péče z obou stran, ukazuje křehkost a jedinečnost lidského bytí a poskytuje odpověď na otázku, co je v životě skutečně důležité.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Pragma

Maybe You Should Talk to Someone , 2019

Clara_C
29.10.2021 5 z 5

Hodně zajímavá kniha. Nutí vás přemýšlet o životech, které vám jsou předkládány a pochopitelně se ptáte sami sebe jak to máte zrovna vy. Všichni se schováváme pod nějakou maskou, ať už přehnaným sebevědomím, nebo se snažíme ze všeho vymluvit, sami před sebou nikdy neutečeme. A důsledky našich činů nás dřív nebo později dostihnou.
Co knihu sráží je skutečně velké množství chyb, ale za tento diletantismus autorka nemůže.

" S odpuštěním je to těžké, stejně jako a omluvou. Omlouváme se proto, že se pak budeme cítit lépe, nebo proto, že se pak bude cítit lépe někdo jiný?

Moderní člověk se bojí ztrácet čas tím, že věci nedělá dost rychle; když ale nějaký čas ušetří, stejně si s ním neví rady a jenom ho zabíjí. "

mathiola
24.09.2021 5 z 5

Tuhle knížku čtěte na veřejnosti pouze na vlastní nebezpečí. Jsem tvor emotivní, a rozhodně jsem během čtení prožila V Š E C H N Y emoce

Nesmírně dojemný a lidský příběh složený z několika dalších, a určitě se ztotožníte alespoň s jedním z nich

martineden
14.09.2021 4 z 5

Skvělý příběh ze života terapeutky, která dává čtenáři nahlédnout do zákulisí své práce a také do osobního života. Moc se mi líbí pokora, se kterou ke své práci a lidem přistupuje. Moc se mi líbil i příběh Johna, to byla pecka. Knize bohužel uškodily časté překlepy.

DreamerX9
02.09.2021 4 z 5

V knize se prolíná jak část autorčiny terapie tak jí vedených terapií. Lidské, do života a upřímné. Myslím že v knize si každý najde své téma :)

evask
02.09.2021 4 z 5

I když nedávám plný počet hvězdiček, někteří klienti mě bavili víc a jiné jsem maliličko přeskakovala, jsem ráda, že se mně tahle knížka dostala do ruky.

mySaints
26.08.2021 5 z 5

Díky knize jsem mnohé pochopila, nahlédla do sebe a trochu si i poplakala. Je to ryzí, opravdové, ze života. Kéž by takových knih bylo víc. Takových, které vás dojmou, zahřejí a vy máte chuť žít opravdověji. Strčila bych ji do ruky všem lidem, kteří se nikdy neodváží jít na terapii, ale přitom je něco tíží. Lidem, kteří hledají štěstí v nespočetným mantrách, duchovních cvičeních a nejrůznějších "Dohodách". Lidem, kteří si myslí, že aby žili, musí být pořád šťastní, nebo tak aspoň vypadat pro ostatní. Protože opravdu "šťastní jsme jen někdy".
P.S. Knížka by si zasloužila mnohem větší publicitu, ale hlavně lepší překlad a nakladatele. Našla jsem tam hrozné, šílené chyby, a to hned v anotaci. Kdo ji překládal a kontroloval, si ani nezjistil, kdo je žena a kdo muž. O celém nepřeloženém odstavci ani nemluvě...

ivanie_
17.08.2021 4 z 5

„Měla by sis s někým promluvit” nás uvede do životních peripetií několika postav, které se čtenáři postupně odhalují během terapeutických sezení. Sledujeme ale nejen příběhy klientů, na terapii začne docházet i vypravěčka-terapeutka sama. Ani terapeutům se totiž zřejmě trable nevyhýbají ;) Příjemně zpracované a originální téma, které je podloženo skutečnými událostmi. V příbězích z „terapeutovny” možná stejně jako já objevíte vzorce chování, kterých se dopouštíte buď vy sami, nebo vaše okolí. Čekala jsem možná větší „konec” příběhu, ale za mě nevšední román s kouskem psychologické reflexe.

Sabča92
17.08.2021 4 z 5

Měla by sis s někým promluvit je jiná než ostatní příběhy, které jsem doposud četla. Hlavní hrdinka Lori píše příběh o svých psychických trápeních a i o trápeních svých pacientů. Každý z nás byť sebevětší introvert si čas od času potřebuje promluvit. Obecně platí, že sdílené trápení je poloviční trápení. Kniha je plná krásných myšlenek, které nemusí být nijak hluboké, jelikož jsou výstižně pravdivé. Za mě tato kniha funguje naprosto jako terapie. Měla by sis s někým promluvit je zcela unikátní kniha, která se ale rozhodně neřadí do lehké literatury.

Dresia
16.08.2021 5 z 5

"Skrze slzy mi John pověděl, že tohle je přesně to, co si nepřál: že se sem nepřišel zhroutit. Ale já jsem ho ujistila, že to se nehroutí on, ale jen jeho hradby."

Radka_p
11.08.2021 5 z 5

Beletrizovaných kníh o psychoterapii nie je na knižnom trhu veľmi veľa, takže som sa veľmi tešila, že vychádza ďalšia. A aj po jej prečítaní sa teším rovnako, lebo to bolo skvelé čítanie. Autorka opisuje nielen svojich klientov ale ide ešte ďalej a prináša aj vlastnú psychoterapiu, svoje vlastné pochybnosti, prežívanie, ktoré analyzuje u svojho psychoterapeuta. Kniha obsiahla množstvo tém od rozpadu partnerského vzťahu, strachu z vlastnej smrti, umieranie, stratu dieťaťa, túžbu po materstve, samotu....zaujímavo napísané, skutočné, ľudské, veľmi dobré čítanie.

kneslova
10.08.2021 4 z 5

Zajímavé zpracování a přiblížení práce terapeutů

KatChiss
07.08.2021 4 z 5

Příběh terapeutky, která chodí k terapeutovi, protože i psychologové jsou jen lidi a mají své vlastní problémy a překážky, které musí překonat.

Velmi zajímavé čtení, u kterého jsem často přemýšlela. Měla jsem chuť vygooglit si svou terapeutku, ale neudělala jsem to. Měla jsem chuť posílat jí zprávy a ptát se na všechny ty otázky, které autorka pokládala svému terapeutovi. Nemyslím si, že svá sezení budu vnímat stejně jako předtím, než jsem si knihu přečetla. Budu více pozorovat mimiku a otázky, které mi pokládá. Budu ale také více pozorovat to, co a jakým způsobem vyprávím svůj příběh. Jestli něco záměrně nevynechávám, jestli si svůj úhel pohledu nepřikrášluju apod. A hlavně budu mít na paměti, že nejsem jediný člověk s problémy. A že někdo někde prožívá něco horšího než já.

Nejvíc mě zasáhl příběh Julie a Johna

Tessia
06.07.2021 5 z 5

Považují lidé chodící na terapii to, co vyprávějí, za jedinou verzi příběhu - tu „správnou“ verzi příběhu? Nebo vědí, že ten jejich způsob je jen jeden z možných způsobů vyprávění?

Jedna z mých nejočekávanějších knih za tento rok a taky jedna z nejlepších, které jsem letos přečetla. Autorka se v jednotlivých kapitolách věnuje široké škále témat. Popisuje svou profesní cestu coby terapeutky, věnuje se konkrétním příkladům (a odlišným životním scénářům) ze své terapeutické praxe a v neposlední řadě se čtenáři sdílí i část svého života, kdy se sama ocitá v terapeutické místnosti v pozici klienta. Kniha je psána citlivě, autenticky. Lidsky. I přesto, že se jedná o non-fikci, se četla skvěle. Je v ní tolik mouder a pravdy! Každý si z ní může něco odnést. Pro mě, jakožto člověka, který je psychologií naprosto fascinován, to byl silný čtenářský zážitek. Rozhodně se k ní ještě mnohokrát vrátím!

Kniha o ztrátě, bolesti, lásce a naději. Kniha o životě.

Libris_Na_Ex
21.06.2021 5 z 5

Jak může kniha fungovat jako terapie? Já jsem se totiž u téhle knihy tak cítila. Jako kdybych seděla a při čtení mi někdo vytahoval všechny šrámy ze srdce.
Síla téhle knihy je ještě v tom, že to nejsou pouze holá fakta, ale všechno je ukazováni na konkrétních příkladech a všechny vás chytnou za srdce.
Prostě naprosto úžasná kniha.

psychologie psychoterapie duševní zdraví léčba, terapie

Lori Gottlieb
americká, 1966